FK TransINVEST FK TransINVEST
0:1
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav

Sestava FK TransINVEST

Čupič - Malžinskas (79. Kaškelevičius), Šveikauskas, Čivilis - Pilibaitis (79. Sakurai), Radchenko, Stočkünas, Sato (62. Kiselevskis) - Pires (76. Kružikas), Carlos Eduardo (62. Kawachi), Devens. Připravení ještě byli hráči Jarusevičius, Nwoga, Juška a brankáři Černiavskij, Melashenko.

Sestava FK Mladá Boleslav

Trmal - Kostka, Suchý, Král, Fulnek - Mareček (65. Mašek), Vydra (84. Sakala), Langhamer - Buryán (46. Solomon), Ladra (65. Vojta), Kušej (79. Stránský). Připravení ještě byli hráči Donát, Poulolo, Pulkrab, Vaníček a brankáři Mikulec, Floder.

Statistiky

Branky

78. Vojta

Rozhodčí

Mac Dermid - Potter, Rae (všichni ze Skotska)

ŽK

Malžinskas, Šveikauskas, Čivilis, Kiselevskis, Devens - Buryán, Kušej

Diváci

350

Do odvety druhého předkola Konferenční evropské ligy šli Boleslavští s dvougólovým náskokem z prvního střetnutí. V podvečer prvního srpnového dne roku 2024 na umělé trávě LFF stadium (Lithuanian Football Federation stadium) v hlavním litevském městě Vilniusu ho Vojtovým gólem vylepšili a zaslouženě postoupili do třetího předkola Konferenční evropské ligy.

Utkání začalo v příjemném klimatu (kolem 20°C) a za hlasité podpory tří desítek mladoboleslavských fanoušků, kteří z Mladé Boleslavi do litevské metropole Vilniusu dorazili po noční jízdě autobusem. Domácí podle očekávání začali aktivně a z brankářů si první zásah připsal ve 3. minutě boleslavský Trmal po centru z levé strany. O dvě minuty později měl práci i gólman TransINVESTu Čupič v závěru akce po Kostkově autovém vhazování. V 6. minutě odvrácený Ladrův centr Langhamer vrátil obloučkem před branku, kterou Král přehlavičkoval. Po 10. minutě Boleslavští promarnili tři rohové kopy ve 120 sekundách. Ve 13. minutě po Buryánově centru Ladra ve stoprocentní šanci ze tří metrů přestřelil litevskou branku.
V 19. minutě po centru Pilibaitise hlavičkoval z hranice boleslavského brankoviště Pires nepřesně. Boleslavští kontrovali svižnou kombinací, v jejímž závěru Marečkovo tvrdé zakončení obránci k brankáři Čupičovi nepustili. Následovaly další tři boleslavské rohy v těsném sledu, bohužel bez efektu, Langhamerovu střelu z pětadvaceti metrů Čupič lapil.
Ve 38. minutě po Kušejově centru a hlavičkovém souboji Ladry se stoperem Šveikauskasem spadl míč k Marečkovi a ten z necelých deseti metrů přestřelil soupeřovu branku. O dvě minuty později další boleslavskou příležitost promarnil Kušej, který po zpracování Buryánova centru vystřelil nad břevno branky TransINVESTu. V závěru poločasu Šveikauskas zastavil Kušeje na kraji šestnáctky faulem, který skotský sudí Mac Dermid ocenil žlutým napomenutím litevského stopera a trestným kopem, jenž zůstal bez využití. Poločas skončil bezgólovou plichtou s vyjádřením boleslavské herní převahy pouze jednoznačným poměrem rohových kopů 0:6.

Druhý poločas pokračoval boleslavskou ofenzivní aktivitou, které hráči litevského mužstva čelili čím dál častějšími fauly. V 50. minutě slibný Ladrův náběh za protivníkovu obranu zastavili rozhodčí kvůli ofsajdu. TransINVEST odpověděl atakem završeným Devensovou přízemní střelou, s níž si Trmal jistě poradil. V 60. minutě při boleslavském útoku čtyř proti třem Vydra přihrál sprintujícímu Kušejovi, který však nepřešel přes stopera Šveikauskase. V 61. minutě Carlos Eduardo trestným kopem z pětadvaceti metrů boleslavskou branku netrefil.
V 65. minutě po Solomonově nedovoleném zastavení Radchenka nařízeným trestným kopem Kawachi minul Trmalovu branku. V 67. minutě Vojtovo sklepnutí míče uvnitř litevské šestnáctky Malžinskas nepustil ke Kušejovi. V 69. minutě po Maškově sražené střele z otočky Kušejem rozehraný roh završil Král volejem hodně vysoko nad Čupičovu branku. V 74. minutě Radchenkovu dělovku mířící pod boleslavské břevno Trmal zkrotil až druhým dotykem před dorážejícím Devensem. O pár minut později boleslavská odpověď byla konečně gólová.
V 77. minutě defenzíva litevského klubu odvrátila Kušejův centr za cenu rohového kopu, po jehož rozehrání bránící hráči nezvládli odkopnout míč do bezpečí a po následné Solomonově přihrávce Vojta z úhlu prostřelil Čupiče - 0:1. Pro Matyáše Vojtu to byl první gól v soutěžním zápase v mladoboleslavském dresu.
V 84. minutě Stránský z dvaceti metrů těsně minul litevskou branku. Už v nastaveném čase Trmal úspěšně stáhnul Stočkünasův oblouček. Ve čtvrté nastavené minutě Solomon sám před soupeřovým gólmanem netrefil branku a o minutu později Vojta z nadějné pozice nastřelil Čupiče. Boleslavští s přehledem dohráli o šest minut nastavené utkání vítězně a s celkovým skóre 3:0 postoupili do třetího předkola Konferenční evropské ligy.

„Velmi těžké utkání, jak jsme předpokládali, na umělé trávě, která nebyla připravená sebemenším postříkáním a tím pádem pomalá. V prvním poločase jsme bohužel neproměnili tři šance a to byla pro vývoj utkání velká škoda. Soupeř nás neohrozil a byl jsem rád, když jsme dali alespoň jeden gól a ten nás uklidnil. Podobně jako v předchozích zápasech zase byl pro tým výborný přínos střídajících hráčů. Chválím fanoušky, že za námi celou noc cestovali, celý zápas nás povzbuzovali a klukům tím hodně pomohli," řekl bezprostředně po utkání mladoboleslavský trenér David Holoubek, který vítězství a postup do další fáze evropského poháru považuje za zasloužený. „Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, i když jsme přijeli s náskokem. Není jednoduché z přírodní trávy přejít na umělou, ale v rámci možností jsme se s tím vypořádali dobře," poznamenal Jakub Fulnek.