FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
4:0
SK Dynamo České Budějovice SK Dynamo České Budějovice

Sestava FK Mladá Boleslav

Trmal - Kostka, Králik, Král, Fulnek (81. Kadlec) - Matějovský, Vydra (72. Sakala) - Buryán, Mareček (46. Mašek), Kušej (68. Solomon) - Ladra (68. Pulkrab). Připravení ještě byli hráči Langhamer, Vojta, Stránský, Donát, Suchý a brankář Mikulec. Nepřítomní zranění Jawo, Kozel, Žitný, Fila, Vaníček.

Sestava SK Dynamo České Budějovice

Fendrich - Šigut (58. Zíka), Havel (87. Novák), Čoudek, Trummer - Hubínek - Tranziska (58. Hora), Suchan, Ogiomade (58. Osmančík), Čermák - Ondrášek (58. Adediran). Připravení ještě byli hráči Skalák, Nikl, Kotula, Martin a brankář Janáček.

3017

První poločas začal v srpnovém vedru svižně z obou stran. První střelu vyslal ve 3. minutě budějovický Suchan z dvaceti metrů mimo Trmalovu branku. Ve 4. minutě první boleslavský roh rozehrál Ladra a od branky odboxoval Fendrich. V příští minutě rychlá kombinace po pravé straně vyvrcholila Ladrovým centrem, který se od Kušejova kolena odrazil vedle branky. Potom se deset minut hrálo jen mezi vápny...
V 17. minutě budějovická obrana odvrátila Fulnekův centrovaný míč, jenž se vykulil z vápna a z dvaceti metrů ho v plném běhu napálil Králik nechytatelně k levé tyči - 1:0.
Ve 20. minutě další boleslavská šance skončila nepřesnou dorážkou Kušeje, který však byl v ofsajdu. Ve 21. minutě Tranziskův nebezpečný oblouček z necelých patnácti metrů vytlačil Trmal nad břevno, načež boleslavská defenzíva ubránila dva slepené rohy. Ve 25. minutě si Marečkův centr zleva zpracoval Buryán a z hranice vápna zamířil k pravé tyči, kam se gólman Fendrich vrhnul včas. Následné boleslavské slibné ataky postrádaly přesnost ve finálních fázích.
Ve 36. minutě jako blesk z čistého nebe udeřil jihočeský tým, kdy po Ogiomadeho centru Ondrášek ve skluzu trefil levou tyč Trmalovy branky. O dvě minuty později po Králově ztrátě míče Čermák z necelých dvaceti metrů nastřelil Trmalovu náruč. Poločas se dohrával za překotného útočení střídavě na obě strany bez gólového efektu. V úplně posledních minutách prvního dějství byla Boleslav hodně blízko navýšení vedení. Ve 42. minutě po Matějovského pasu a přesné Ladrově přihrávce od koncové lajny Buryán z malého vápna těsně minul budějovickou branku. Ve 45. minutě v soupeřově šestnáctce Mareček připravil střeleckou pozici Kušejovi a ten nastřelil pravou tyč Fendrichovy branky.

Druhý poločas začali Boleslavští výtečně podle svých nejoptimističtějších představ.
Ve 48. minutě Kušej odtáhl boleslavskou akci přes půlku hřiště, přihrál Buryánovi, ten posunul Maškovi a po jeho křížné přihrávce u pravé tyče doklepával míč do sítě Kušej na 2:0.
Následovaly další boleslavské nebezpečné ataky. V pěti minutách postupně Kušej nastřelil obránce, Matějovského oblouček si pohlídal Fendrich, na Kušejův centr Buryán nedosáhl. Po hodině hry českobudějovický kouč Straka osvěžil svůj tým čtyřmi změnami v sestavě. Boleslavští si však i nadále udržovali kombinační převahu. V 63. minutě Kušejův centr stihnul Fendrich zpacifikovat před dorážejícím Ladrou.
V 64. minutě po Vydrově přihrávce Mašek přesnou ranou z úhlu prostřelil Fendricha - 3:0.
Jihočeši se neúnavně pokoušeli o ofenzivní výpady. V 75. minutě kanonýr českobudějovické letní přípravy Osmančík utekl po levé straně a podle vyběhnuvšího Trmala přihrál před odkrytou boleslavskou branku, ale vracející se Králik šanci zmařil za cenu rohu, kterému boleslavská defenzíva snadno odolala.
V 79. minutě Fulnek na půlce přihrál Maškovi, který parádním pasem mezi beky poslal do šance Solomona, jenž podle Fendricha zvýšil boleslavské vedení na uklidňujících 4:0.
Čerstvý Solomon se o tři minuty později ocitl v další šanci, ale z malého vápna netrefil branku a navíc mu sudí mávali a pískali ofsajd. V 85. minutě se po dlouhé době dostali jihočeští fotbalisté na dostřel branky, ale Čermák ji z deseti metrů minul. V předposlední minutě Boleslavští snadno ubránili Suchanův trestňák od pravé lajny a dovedli utkání do výrazného vítězství.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli, čekali jsme velmi dobře připravené budějovické mužstvo s čerstvým trenérem, což se potvrdilo. Za stavu jedna nula jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu, výhra čtyři nula proti mužstvu, které hrálo dobrý fotbal, je pro nás skvělý výsledek," radoval se mladoboleslavský trenér David Holoubek.
„Jsme z prohry hodně zklamaní, jeli jsme do Boleslavi uhrát lepší výsledek. V prvním poločase jsme nehráli špatně, ale dostali jsme gól ze situace, které se dalo zabránit. Potom jsme nastřelili tyč, kdyby z této situace byl gól, bylo by třeba utkání jiné. Po přestávce Boleslav ztrestala naše naivní chyby," zhodnotil vysokou prohru českobudějovický trenér František Straka.