FC Hradec Králové FC Hradec Králové
2:1
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav

Sestava FC Hradec Králové

Zadražil - Klíma, Čihák, Spáčil - Čmelík (88. Harazim), Dancák, Kodeš, Horák - Vlkanova (78. Kučera), Mihálik (62. Koubek) - Juliš. Připravení ještě byli hráči Čech, Hais, Holovatskyi, Kaštánek, Náprstek, Šašinka a brankáři Vágner, Vízek. Nebyli zranění Heidenreich, Hlaváč, Krejčí, Pilař, Pudhorocký.

Sestava FK Mladá Boleslav

Trmal - Král, Suchý, Králik - Stránský (46. Fulnek), Langhamer, Vydra, Kostka - Kušej (69. Buryán), Mareček (46. Ladra) - Pulkrab (69. Vojta). Připravení ještě byli hráči Donát, Solomon, Kadlec, Poulolo, Sakala, Vaníček a brankář Mikulec. Nebyli zranění Jawo, Kozel, Žitný, Matějovský.

Statistiky

Branky

7. Vlkanova, 51. Čihák - 2. Čihák (do vlastní branky)

Rozhodčí

Zaoral - Pochylý, Dohnálek

ŽK

Sabou (sportovní ředitel na lavičce), Zadražil - Vojta, Králik

Diváci

6166

Boleslavští brzké vedení vzápětí ztratili a v dalším průběhu nepřemohli úporně bránícího soupeře, proti kterému sedmdesát minut hráli přesilovku, v níž nedokázali odpovědět na obdržený gól z ojedinělé protivníkovy šance a nebylo jim nic platné, že Hradec přestříleli 10:3 a výrazně předčili v držení a kontrole míče 74%:26%.

Výkopu předcházela vydatná dešťová přeháňka. Před ze dvou třetin zaplněnými ochozy Malšovické arény začali lépe Boleslavští a z prvního útoku šli do vedení.
Ve 2. minutě Mareček zachytil Čihákovu rozehrávku a přenesl hru z pravé na levou stranu hřiště, kde Kušej obehrál Klímu a po zemi ostře zacentroval před branku, do které si míč nechtěně srazil hradecký stoper Čihák před bezmocným brankářem Zadražilem - 0:1.
Pouhých pět minut trvala boleslavská radost z vedení.
V 7. minutě Hradečtí zaútočili z pravé strany, za Čmelíkovou kolmicí do boleslavského vápna úspěšně zasprintoval Mihalík a po jeho přihrávce téměř od koncové lajny Vlkanova bez přípravy přízemním zakončením překonal Trmala - 1:1.
V 16. minutě po spolupráci s Pulkrabem běžel Mareček sám proti hradecké brance a vyběhnuvšího Zadražila úspěšně přeloboval, bohužel rozhodčí po konzultaci s VAR gól neuznal pro Marečkův ofsajd.
Ve 20. minutě na půlící čáře Langhamera zbytečně brutálně fauloval Juliš, kterého sudí Zaoral nejprve žlutě napomenul, ale po zhlédnutí videozáznamu vyloučil ze hry. Od té doby se hrálo převážně na hradecké polovině hřiště, ovšem bohužel bez gólového efektu.
Ve 25. minutě kopal Kušej první boleslavský roh, který Zadražil ve spolupráci s Klímou odvrátili. Ve 26. minutě na Kušejův centr nedosáhl v brankovišti nikdo ze spoluhráčů. V příští minutě Kušej individuální průnik zakončil nedůrazně do Zadražila. Ve 30. minutě Boleslavští promarnili druhý roh a o dvě minuty později podobně Hradečtí nevyužili svůj první rohový kop. Ve 35. minutě Kušejem rozehraný trestný kop zakončil Langhamer slabou hlavičkou do Zadražilových rukavic. Ve 38. minutě hradecká defenzíva odvrátila třetí boleslavský roh rozehraný pro změnu Langhamerem. Ve 45. minutě si Zadražil snadno poradil s Kušejovou střelou, vzápětí na opačné straně hřiště měl Trmal snadnou práci s Čmelíkovou nedůraznou ranou z hranice šestnáctky. V šestiminutovém nastavení se po Vydrově centru neprosadil Pulkrab a druhý hradecký roh se nepovedl Horákovi.

Druhý poločas pokračovala Boleslav v přesilovce s občerstvenou ofenzívou (Ladra s Fulnekem vystřídali Marečka se Stránským), ale gól dali Hradečtí.
V 51. minutě rozhodčím vymyšlený trestný kop z od levého rohu boleslavského vápna Čihák u vzdálenější tyče po neodpískaném faulu na Králika nasměroval hlavou mimo Trmalův dosah - 2:1.
Hradečtí se po vedoucím góly stáhli před vlastní šestnáctku, kde vystavěli pevnou hráz boleslavským atakům, které postrádaly překvapivá řešení. V 58. minutě se Hradci nepovedl třetí roh. V 65. minutě byl blízko vyrovnání po Vydrově centru Kostka, ale hlavou těsně na míč nedosáhl. Po téměř deset minutách se Hradečtí dostali na dostřel boleslavské branky a získali čtvrtý roh, kterým Trmala nezaměstnali.
Do závěrečné dvacetiminutovky boleslavský trenér osvěžil ofenzívu. V 71. minut po Ladrově rohu Král hlavičkou zatřásl jen břevnem. V 73. minutě Fulnekův centr Kostka volejem nasměroval do míst, kde stál připravený brankář Zadražil. V 76. minutě rozehrál Ladra pátý boleslavský roh nepovedeně. V 80. minutě Vydrovu hlavičku Buryán také hlavou prodloužil, ale brankář Zadražil vytlačil míč fantastickým reflexem nad břevno, následující roh již hradeckou branku neohrozil. Kolem 85. minuty létaly před hradeckou branku centry střídavě z obou stran, k úspěšnému zakončení se však nikdo nedostal. V 90. minutě Ladrův trestňák skončil rohem, který rozehrál Ladra, ale Hradečtí se ubránili.
Rozhodčí signalizoval nastavení standardní hrací doby o pět minut a hned v té první povedené Ladrovo vystřelení Zadražil vyrazil. Nedlouho před konečným hvizdem Langhamerovu střelu z dvaceti metrů východočeský gólman jistě lapil a těsně před definitivním koncem kombinační akci završil Vojta ranou těsně mimo brankovou konstrukci.

„Kluci sehráli velmi dobré utkání, ale body nezískali. Musí se z toho poučit. Začali jsme dobře, ale po červené kartě soupeře zalezl do obranného bloku a když nám dal gól po standardce, byl to pro nás problém. Při hře proti deseti všichni očekávají že vyhrajeme, ale samozřejmé to není, je to vysoká škola fotbalu, když hraješ do bloku, kde nemají útočící hráči tolik prostoru, jako v běžné hře," pravil mladoboleslavský trenér David Holoubek.
„Utkání, do kterého jsme nevstoupili dobře, stálo kluky hodně sil. Po průšvihu s červenou kartou před nimi smekám. Obrovskou pochvalu zaslouží celý tým, jak dobře vykrýval prostory a po vedoucí brance ubojoval tři body," zářil spokojeností hradecký trenér David Horejš.