FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
3:0
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko

Sestava FK Mladá Boleslav

Trmal - Kostka, Král, Králik, Fulnek - Vydra, Mareček (72. Solomon) - Stránský (61. Vojta), Langhamer (85. Donát), Kušej (72. Mašek) - Ladra (61. Buryán). Připravení ještě byli hráči Pulkrab, Vaníček, Poulolo a brankář Mikulec. Chyběli disciplinárně potrestaní za vyloučení v předchozím ligovém utkání Suchý a Sakala, ze zdravotních důvodů Matějovský, Jawo, Kadlec a Kozel.

Sestava 1.FC Slovácko

Heča - Reinberk (57. Ndefe), Hofmann, Vaško, Doski - Trávník, Kohút (80. Cicilia) - Blahút (80. Kim), Havlík, Sinyavskyi (57. Petržela) - De Azevedo (57. Vecheta). Připravení ještě byli hráči Břečka, Křišťan, Souček a brankář Fryšták. Chyběli Juroška, disciplinárně potrestaný na tři zápasy za vyloučení v závěrečném kole předchozího ročníku, a ze zdravotních důvodů Daníček, Kvasina, Kozák.

3373

Boleslav ofenzivním pojetím a kvalitní hrou porazila Slovácko a přerušila tak sedmizápasovou neúspěšnou sérii s tímto týmem. Tři góly do slovácké sítě nastřílel Mareček, brankář Trmal vychytal ceněnou nulu a Boleslav se ze dna tabulky rázem vyšvihla na šestou pozici pořadí Chance ligy.

V boleslavské základní sestavě pro druhé kolo Chance ligy chyběli čtyři marodi včetně Matějovského čerstvě zraněného v předkole Konferenční evropské ligy a hříšníci Suchý se Sakalou, odpykávající si jednozápasové tresty za vyloučení v úvodním ligovém kole. I bez tradičních opor předvedlo mladoboleslavské mužstvo dobrý fotbal a zaslouženě vyhrálo.
První poločas začaly oba týmy živě. Přímého ohrožení branky se diváci dočkali v 6. minutě, kdy Doskiho křížná střela vynesla Slovácku rohový kop, ze kterého však nic nebylo, podobně jako v předchozí minutě po prvním boleslavském rohu rozehraném Kušejem. V 9. minutě Ladrův střelecký pokus byl hodně nepřesný.
V 11. minutě Mareček vybojoval čistým skluzem míč pro Ladru, ten přihrál vlevo Kušejovi, od něhož míč putoval napříč šestnáctkou k nabíhajícímu Marečkovi, který do odkryté branky skóroval - 1:0.
V 15. minutě Havlíkem rozehraný druhý slovácký roh Mareček z malého vápna odhlavičkoval a boleslavští Ladra s Kušejem vyrazili do brejku, který do koncovky nedotáhli. Na konci odehrané půlhodiny boleslavská defenzíva odvrátila už čtvrtý slovácký roh. Na konci utkání statistika rohových kopů vyzněla jasně pro hostující Slovácko (4:11). Ve 35. minutě povedený boleslavský kombinační útok zakončil Mareček nastřelením obránce a další střelecký pokus Vydry byl hodně nepřesný. Ve 40. minutě obrovská slovácká šance, v níž se Azevedo neprosadil z malého vápna, skončila pátým slováckým rohem, který boleslavské mužstvo přežilo se štěstím bez újmy. Následné dva boleslavské brejky skončily bez toužebného efektu.
Ve 45. minutě boleslavští zaútočili po pravé straně atakem založeným Vydrou, přes Ladru se míč dostal ke Kostkovi a když ten po zemi zacentroval před soupeřovu branku, tak byl včas na pravém místě u bližší tyče Mareček a svojí druhou trefou zvýšil na 2:0.
Rozhodčí Černý nastavil první poločas o čtyři minuty. Dohrály se převážně na boleslavské polovině hřiště. Ofenzivně svižné první dějství skončilo za dvougólového vedení Boleslavi.

Druhý poločas začal bez změn v sestavách i bez změny jména ve střelecké statistice.
Ještě se nezavršila 46. minuta a boleslavskou akci z levé strany zakončil nečekanou ranou z téměř nulového úhlu od koncové lajny Mareček, míč z jeho kopačky proletěl podle bližší tyče dříve, než stačil gólman Heča zareagovat - 3:0.
Šokované Slovácko čelilo dalším boleslavským atakům, v jejichž finále visel gól ve vzduchu, ale Ladrovu ránu obránce vyrazil nad branku a po Kušejově rohu Králik ze shluku hráčů slováckou branku vysoko přestřelil. V 51. minutě Trávník rozehrál šestý slovácký roh, ale Trmal zasahovat nemusel. V 55. minutě po centru Azeveda hlavičkoval Havlík z malého vápna těsně mimo Trmalovu branku. V 58. minutě slovácký Blahút prokličkoval přes tři protihráče až na boleslavské malé vápno, teprve tam jej zastavil Králik. O minutu později Blahút opět vtrhnul do boleslavského vápna, ale včas vyběhnuvšího Trmala neprostřelil. V 62. minutě po Buryánově přihrávce Kušej z deseti metrů netrefil soupeřovu branku.
Kolem šedesáté minuty oba trenéři osvěžili své týmy čerstvými hráči, což v teplém odpoledni podpořilo herní tempo, které do poslední minuty nepolevovalo. V 73. minutě po Langhamerově rohu, který byl čtvrtý boleslavský, Král hlavou těsně minul slováckou branku u levé tyče. V 86. minutě Solomon pěknou kolmicí poslal do protivníkova vápna Vojtu, jehož střelu z úhlu k pravé tyči si Heča pohlídal. V 89. minutě Buryánův trestný kop z boku šestnáctky hlavičkující obránce k Hečovi nepustil. Sudí Černý nastavil druhý poločas podobně jako první o čtyři minuty. V nich byl blízko navýšení skóre Buryán, ale jeho technickou střelu odvrátil stoper Hofmann hlavou. I když v posledních sekundách Slovácko získalo a promarnilo dva rohové kopy, tak se utkání dohrávalo za skandovaného potlesku spokojených domácích diváků.

„Cítil jsem z lidí na tribunách energii, která se přelévala na hráče. Byl bych rád, aby tato atmosféra v Lokotrans Aréně vydržela, i když se nebude vždy dařit výsledkově, ale ti mladí kluci, z nich většina v Mladé Boleslavi fotbalově vyrostla, by si to zasloužili a budou to potřebovat," uvedl mladoboleslavský trenér David Holoubek. „Jsem moc rád, že jsme po nepodařeném utkání v Jablonci zvládli pro nás velmi důležitý a náročný zápas proti Slovácku, navíc nedostali gól. Pro mě bylo příjemným zjištěním, že i za rozhodnutého stavu mladí náhradníci přinesli do týmu sympatický drajv," dodal David Holoubek a zdůraznil, že hráče čeká zase anglický týden, proto potřebují především dobře zregenerovat a potrénovat, aby zdařile zvládli čtvrteční odvetu v Litvě a potom následující ligové utkání.
„Děkujeme fanouškům, kteří se zápas od zápasu zlepšují, v kabině to všichni vnímáme, hodně si toho ceníme i vážíme," řekl Daniel Mareček, který se radoval ze svého prvního hattricku v nejvyšší české lize. „Nezvládli jsme utkání v Jablonci a chtěli to doma odčinit, což se nám podařilo, protože jsme vstřelili rychlý první gól, před přestávkou přidali druhý a třetí gól zkraje druhého poločasu utkání rozhodl v náš prospěch," vyznal se z dobře prožitého utkání, které mu bude připomínat míč podepsaný všemi spoluhráči.
S mladoboleslavskou radostí pochopitelně kontrastovalo slovácké rozčarování. „Utkání jsme začali celkem slušně, bohužel jsme udělali individuální chyby a inkasovali v prvním poločase dva laciné góly. Do druhé půle jsme šli se záměrem snížit skóre na rozdíl jednoho gólu, ale obdrželi jsme třetí," pravil smutný slovácký trenér Roman West.