FK Jablonec FK Jablonec
2:0
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav

Sestava FK Jablonec

Hanuš - Cedidla, Martinec, Tekijaški, Polidar (86. Nardini) - Chanturishvili, Nebyla (71. Souček), Hollý (86. Velich), Beran (86. Kanakimana) - Alegue (60. Fortelný), Schánělec. Připravení ještě byli hráči Slávik, Štěpánek a brankář Fendrich. Chyběli ze zdravotních důvodů Chramosta, Hurtado, Krulich a kvůli trestu za vyloučení Puškáč.

Sestava FK Mladá Boleslav

Trmal - Vydra, Suchý, Králik - Kostka, Matějovský (46. Fulnek), Sakala, Stránský (62. Kušej) - Ladra (62. Vojta), Pulkrab (46. Buryán), Mareček (79. Donát). Připravení ještě byli hráči Král, Langhamer, Mašek, Poulolo, Vaníček a brankář Mikulec. Chyběli ze zdravotních důvodů Jawo a Kozel.

ČK

Sakala (ve 45. minutě), Suchý (v 73. minutě)

Diváci

3304

Úvod utkání začali aktéři opatrně, což se dalo očekávat, když se pro oba týmy jednalo o premiéru v novém ročníku Chance ligy. Ve 2. minutě po spolupráci se Stránským vystřelil Matějovský, gólman míč srazil na roh, který rozehrál Ladra a jablonecká defenzíva snadno ubránila. O dvě minuty později Jablonečtí zblokovali střelecké pokusy Ladry a Matějovského. V 6. minutě Polidar vybojoval první jablonecký roh, ze kterého však nebezpečí pro Trmala nehrozilo. V 8. minutě Alegueho zakončení jabloneckého ataku mířilo do připravených Trmalových rukavic.
Ve 25. minutě Matějovský prokličkoval přes dva protihráče podle koncové lajny do jablonecké šestnáctky, přihrál Sakalovi a ten z deseti metrů přestřelil branku v dosavadní největší šanci zápasu. Ve 27. minutě Pulkrab obral o míč s odkopem otálejícího brankáře Hanuše, ale Marečkovu snahu o zakončení Hanuš zblokoval. Mírně vzrůstající aktivitu Boleslavští ke skórování nevyužili, naopak nečekaně inkasovali.
Ve 31. minutě Nebyla nastřelil Marečka, jablonečtí fotbalisté zůstali u míče a Chanturishviliho ostrý přízemní centr z pravé strany na malém vápně nepokrytý Hollý, na jehož náběh Vydra zareagoval pozdě, bez otálení napálil mimo Trmalův dosah - 1:0.
Z boleslavského úsilí po smazání soupeřova náskoku nejblíže byla úspěchu byla akce ve 44. minutě, kdy Marečkův centr Pulkrab sklepnul Sakalovi a tomu se střela z patnácti metrů vůbec nepovedla. Rozhodčí Radina nastavil poločas o pět minut. V nich nejprve Martincova hlavička skončila v Trmalově náručí, ale především vypadl ze hry Sakala, který ve třetí nastavené minutě na půlící čáře neohrabaným zákrokem přišlápl Chanturishviliho, za což inkasoval žluté napomenutí a protože bylo už druhé, neboť v 15. minutě byl žlutě napomenutý po střetu s Nebylou, opustil s červenou kartou předčasně hřiště.

Do druhého poločasu se Boleslavští vrátili bez vyloučeného Sakaly a bez vystřídaných Matějovského a Pulkraba, které nahradili Fulnek a Buryán. Čtvrthodinu po změně stran Boleslavští navzdory oslabení neúnavně útočili a Jablonečtí vychytrale číhali na příležitosti k brejkům. Po odehrané hodině boleslavský kouč Holoubek dalším tuplovaným střídáním osvěžil ofenzívu. V 64. minutě čerstvý Kušej z úhlu napálil gólmana Hanuše. Jablonečtí odpověděli Polidarovou ranou, jejíž razanci zmírnil tečí Králik a následně Trmal snadno lapil.
V 72. minutě byl za potyčku s protihráčem Hollým na půlící čáře nedaleko střídaček žlutě napomínaný Suchý, jemuž o minutu později sudí Radina udělil druhou žlutou kartu za úder loktem Schánělcovi ve vzdušném souboji.
Od 74. minuty Boleslavští dohrávali premiérový duel nové Chance Ligy v devíti lidech. V 76. minutě zakončení střelecky nejaktivnějšího jabloneckého hráče Chanturisviliho z dvaceti metrů k pravé tyči Trmal chytil. O chvíli později už souboj této dvojice vyzněl pozitivně pro střelce.
V 80. minutě po Součkově přihrávce Chanturisvili sám z hranice šestnáctky zamířil přesně k pravé tyči Trmalovy branky - 2:0.
V 89. minutě po teprve třetím jabloneckém rohovém kopu Chanturisviliho bombu k levé tyči Trmal vyrazil. V 90. minutě se marně z levé strany prodíral před severočeskou branku Buryán, k odraženému míči se dostal Vydra a tomu se rána bez přípravy nepovedla. Ve čtyřech nastavených minutách už se utkání dohrálo za nezměněného jabloneckého dvougólového náskoku. K jeho navýšení byl blízko střídající Kanakimana, ale jeho lob přes zbrkle vyběhnuvšího Trmala minul o pár centimetrů pravou tyč opuštěné boleslavské branky. Na opačné straně hřiště po Kušejově průniku se Buryán dvakrát marně snažil o gólový úspěch, pokaždé však nastřelil bránícího protihráče.