Slask Wroclaw Slask Wroclaw
1:1
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav

Sestava Slask Wroclaw

Trmal - Kostka, Králik (62. Donát), Suchý (62. Sakal), Kadlec (38. Král) - Vydra (80. Poulolo), Langhamer (62. Matějovský) - Mašek (46. Buryán), Ladra (62. Kušej), Mareček (62. Stránský) - Pulkrab (62. Vojta). Z různých důvodů, převážně lehkých zdravotních obtíží, zůstali mimo hru hráči Solomon, Fila, Fulnek, Kozel, Jawo a brankáři Lichtenberg, Šeada, Floder.

Sestava FK Mladá Boleslav

Leszyczyňski - Žukovski (70. Gerstenstein), Petrov (80. Paluszek), Petkov (85. Kurowski), Szota (70. Bartolewski) - Pokorný (85 Schierack) - Samiec-Talar (38. Jezierski), Olsen (62. Guercio), Schwarz (80. Wolczek), Nahuel Leiva - Musiolik (62. Ince).

2500

Konfrontace účastníků druhého předkola Konferenční evropské ligy skončila bez vítěze. Wroclawští vyhráli poločas pokutovým kopem, boleslavský Stránský vyrovnal čtvrt hodiny před koncem v době, kdy se svými spoluhráči měli více ze hry.

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, neboť autobus s mladoboleslavskými hráči se zdržel v dopravní zácpě na polské dálnici A4 a do wroclawského areálu Stadionu Oporowska dorazil až v 16,30 hodin, proto se začalo v 17,30. Hrálo se na hodně nasáklém trávníku po odpolední dešťové průtrži.
V 5. minutě Ladra poslal podle pravé lajny Marečka, jehož zakončení z úhlu gólman Leszyczyňski vyrazil a Pulkrabovi se dorážka nepovedla. Při wroclawském protiútoku proti Musiolovi brankář Trmal vyběhl před vápno, míč pořádně netrefil, ale soupeř nabídnutou šanci nevyužil. V 10. minutě pádil na wroclawskou branku Vydra, ale nedůrazné zakončení Leszyczyňski snadno kryl. V 19. minutě si na druhé straně Trmal poradil s přízemní ranou Schwarze.
Ve 21. minutě Kostka skluzem při snaze odvrátit přízemní centr podrazil Olsena a sudí nařídil po krátkém otálení pokutový kop, který Musiolik proměnil ve wroclawské vedení - 1:0.
Ve 30. minutě Samiec-Talar tvrdě vystřelil z necelých dvaceti metrů a Trmal měl plné rukavice starostí. Ve 33. minutě rozehrál Ladra první boleslavský roh, do této doby už obdobnou standardku Wroclawští třikrát promarnili, ale když Kostkovo dělové zakončení jeden z obránců zarazil, vyrazili Wroclawští do bleskového protiútoku, který Mašek zastavil na půlící čáře žlutým faulem. Ve 41. minutě na Ladrovu ostrou přihrávku nedosáhli na hranici brankoviště Mareček s Maškem. Ve dvouminutovém nastavení si Marečkovu přihrávku z boku vápna zpracoval před brankou Mašek a jeho zakončení z deseti metrů Leszyczyňski famózním zákrokem vyrazil. Poločas proto skončil těsným vedením Slasku.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Jezierskiho, jeho bombu Trmal od levé tyče vyrazil na roh, kterému Boleslavští odolali a zanedlouho soupeři oplatili obdobným stylem. V 50. minutě boleslavský atak středem hřiště odtáhnul Vydra a šikovnou kolmicí mezi stopery přihrál Pulkrabovi, jenž z necelých patnácti metrů nastřelil vyběhnuvšího brankáře Leszyczyňskiho. V 64. minutě čtvrtý boleslavský roh z Matějovského kopačky soupeřova obrana odvrátila a po opakovaném Matějovského centru Donát hlavou o půl metru minul branku. V 71. minutě Trmal zlikvidoval brejk Gerstensteina po kolmici Jezierskiho.
V 73. minutě pátý boleslavský roh wroclawská obrana vrátila k Matějovskému a po jeho opakovaném centr přes šířku vápna se k zakončení s pomocí Donáta dostal Stránský a tvrdou křížnou ranou vyrovnal na 1:1.
V 76. minutě se po chybě soupeřovy obrany lacino zmocnil míče Vojta, ale po nepovedené kličce na hranici šestnáctky se k zakončení nedostal. V příští minutě Nehule Leiva vystřelil tvrdě z dvaceti metrů, Trmal však byl u pravé tyče včas. V závěru šli Boleslavští více za vítězstvím, ale když v předposlední minutě po sedmém rohu perfektně kopnutým Matějovským hlavičkoval Poulolo těsně vedle pravé tyče, skončilo utkání remízou, která odpovídala celkovému dění na hřišti.