FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava

Sestava FK Mladá Boleslav

Trmal (46. Lichtenberg) - Kostka, Králik (62. Poulolo), Suchý (62. Donát), Fulnek (46. Kadlec) - Matějovský (62. Sakala), Langhamer (79. Mašek) - Ladra (62. Fila), Mareček (62. Stránský), Mašek (62. Kušej) - Vojta (46 Jawo, 52. Buryán).

Sestava FC Vysočina Jihlava

Jágrik (46. Soukup) - Hošek (46. Haala), Štětka (46. Sládek), Fobassam, Chytrý (46. Labaran) - Pešek (46. Vítěk), Lacko (46. Miška) - Franěk (46. Křivánek), Šancl (46. Wilson), Selnar (46. Křehlík) - Zahradník.

150

V pátém přípravném utkání Boleslavští udrželi letní neporazitelnost těsnou výhrou nad Jihlavou, která se před měsícem zachránila v druhé lize a přijela s mužstvem běhavých a bojovných mladíků. Nečekaný jihlavský náskok ještě před pauzou dorovnal Ladra a výhru trefil čtvrt hodiny před koncem Kušej.

První poločas ozdobily dvě parádní gólové střely, nejprve z jihlavská vedoucí, později boleslavská vyrovnávací, které na dlouho stanovily průběžné remízové skóre.
V 6. minutě po Matějovského pasu Ladrova tečovaná střela vynesla Boleslavi první roh, po jehož rozehrání gólu zabránil gólman Jágrik v poslední možné chvilce reflexivním zákrokem na brankové lajně. Jihlavští promarnili dva rohu a jeden Selnerův trestný kop, který v 15. minutě skončil v Trmalových rukavicích.
V 17. minutě po Zahradníkově přihrávce Chytrý z hranice vápna tvrdě vystřelil a míč se v levém horním koutě svezl od břevna do sítě Trmalovy branky - 0:1.
Ve 20. minutě Langhamerův centr od pravé lajny Mašek hlavou líznul mimo branku. Ve 23. minutě druhý boleslavský roh soupeř ubránil, opakovaný Ladrův centr prodloužil hlavou Suchý a brankář Jágrik chytil.
Ve 34. minutě Vojta utekl jihlavským stoperův, ale nabízené šance se zalekl tak, že k zakončení vůbec neodhodlal, Boleslavští však zůstali na míči a dobývání soupeřova vápna zakončil Ladra ranou z patnácti metrů do pravé šibenice - 1:1.
Ve 40. minutě po pravé straně utekl přes půl hřiště sprintující Mareček a po jeho přihrávce do protivníkova brankoviště dobíhající Mašek z necelého jednoho metru přestřelil soupeřovu branku...

Druhý poločas začal rozháraně, navíc nezaviněným zraněním čerstvého Jawa a nakopnutím Matějovského nešikovně si počínajícím jihlavským hráčem. Necelých deset minut po změně stran ve zmatcích před jihlavskou brankou se marně pokoušeli postupně čtyři boleslavští hráči prostřelit hradbu obětavě bránících soupeřů. Po hodině hry boleslavský kouč Holoubek dokončil proměnu boleslavského mužstva vystřídáním šestice hráčů, čímž na hřišti zůstali z prvního poločasu pouze Kostka a Langhamer, na které přišla řada o chvíli později.
Závěrečnou půlhodinu si Boleslavští vynutili převahu, chvílemi až drtivou s neefektivními střeleckými pokusy. Teprve čtvrt hodiny před koncem změnili podruhé v tomto zápase skóre.
V 75. minutě povedený Buryánův centr proletěl napříč jihlavským brankovištěm a Kušej v akrobatickém výskoku nekompromisně nasměroval míč k levé tyči - 2:1.
V 77. minutě po spolupráci s Kušejem vystřelil Buryán z otočky těsně mimo branku. V 84. minutě Fila vracel Lichtenbergovi míč, boleslavský brankář však jeho přihrávku nezachytil, ale naštěstí opuštěnou branku minula o pár decimetrů u pravé tyče. Kuriozní na celé situaci bylo, že Fila přišel do Mladé Boleslavi před necelým půlrokem právě z Jihlavy...