Elitní nadstavbu zahájí Boleslav v neděli v Plzni

Utkání úvodního kola nadstavbové mistrovské skupiny FORTUNA:LIGY FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 5. května 2024 od 15 hodin v plzeňské Doosan Aréně.

Naposledy se plzeňští a boleslavští fotbalisté střetli v plzeňské Doosan Aréně před necelými třemi kalendářními měsíci v sobotu 10. února 2024. Deset minut před pauzou se centr Cadua odrazil neškodně od spojnice tyče s břevnem a poločas skončil bez vstřeleného gólu. V 63. minutě Chorý s pomocí Královy teče dal vedoucí gól Plzně. V 88. minutě za podražení Vaníčka brankářem Jedličkou pokutovým kopem vyrovnal Ladra na konečných 1:1.
Z devatenácti vzájemných ligových střetnutí hraných na plzeňském trávníku vyhrála domácí Plzeň třináct a hostující Boleslav pouze tři, nerozhodně skončila tři utkání. Skóre je vysoce aktivní v plzeňský prospěch 40:17 především zásluhou dvou výrazných plzeňských vítězství - 6:1 v neděli 26. srpna 2018 a 7:1 v sobotu 30. května 2020.
Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň celkem dosud sehrály osmatřicet vzájemných zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála Boleslav osm, Plzeň dvacet a remízou skončilo deset při celkovém skóre 67:39 výrazně v plzeňský prospěch.
Boleslav nevyhrála nad Plzní už více než čtyři roky, v nichž z devíti ligových duelů šest prohrála (čtyři v Plzni a dva doma) a tři (jeden v Plzni a dva doma) remizovala.
Tři body za výhru nad Plzní si mladoboleslavští fotbalisté připsali naposledy v neděli 6. října 2019 za domácí výhru 2:1, když v prvním poločase plzeňské vedení zařídil Kopic, těsně po přestávce vyrovnal Budínský ranou do vingle a v poslední minutě Komlichenko proměnil pokutový kop.
Nejčastějším výsledkem bylo devětkrát 2:0, vyhrála tak Plzeň osmkrát (pětkrát doma a třikrát venku), Boleslav pouze jednou doma. Druhým nejčastějším vzájemným skóre bylo sedmkrát 2:1, vyhrála tak Plzeň čtyřikrát (třikrát doma a jednou venku), Boleslav třikrát (jednou doma a dvakrát venku).
Čtyřikrát se hrálo zcela bez gólů (třikrát v Boleslavi a jednou v Plzni) a výsledek 0:0 byl nejčastější remízou z celkem deseti nerozhodných výsledků prvoligových utkání mezi Boleslaví a Plzní.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Plzní
Podzim 2005 Boleslav - PLzeň 2:2 (Kysela, Holub - Vágner, Limberský)
Jaro 2006 Plzeň - Boleslav 0:1 (Ordoš)
Podzim 2006 Boleslav - Plzeň 0:0
Jaro 2007 Plzeň - Boleslav 0:0
Podzim 2007 Plzeň - Boleslav 2:0 (Jarolím, Fillo)
Jaro 2008 Boleslav - Plzeň 3:0 (Rajnoch, Hrdlička, T. Sedláček)
Podzim 2008 Plzeň - Boleslav 2:0 (Navrátil, Kolář)
Jaro 2009 Boleslav - Plzeň 1:1 (Kúdela - Limberský)
Podzim 2009 Plzeň - Boleslav 2:1 (Horváth, Rolko vlastní - Kulič)
Jaro 2010 Boleslav - Plzeň 4:0 (Táborský, Sylvestre, M. Sedláček, Poláček)
Podzim 2010 Boleslav - Plzeň 4:3 (Chramosta, Rolko, Táborský, Dimitrovski - Petržela, Rada, Rajtoral)
Jaro 2011 Plzeň - Boleslav 3:1 (Kolář, Bakoš, Rajtoral - Řezníček)
Podzim 2011 Plzeň - Boleslav 3:2 (Bakoš 2, Jiráček - Procházka, Johana)
Jaro 2012 Boleslav - Plzeň 0:1 (Darida)
Podzim 2012 Plzeň - Boleslav 2:0 (Hanousek, Procházka)
Jaro 2013 Boleslav - Plzeň 0:2 (Kolář, Horváth z penalty)
Podzim 2013 Boleslav - Plzeň 1:2 (Nešpor - Petržela, Čišovský)
Jaro 2014 Plzeň - Boleslav 2:0 (Končal, Tecl)
Podzim 2014 Boleslav - Plzeň 0:3 (Tecl 3)
Jaro 2015 Plzeň - Boleslav 1:2 (Kolář - Skalák, Zahustel)
Podzim 2015 Plzeň - Boleslav 1:0 (Ďuriš)
Jaro 2016 Boleslav - Plzeň 2:0 (Magera, Baroš)
Podzim 2016 Boleslav - Plzeň 0:0
Jaro 2017 Plzeň - Boleslav 3:3 (Krmenčík 2, Hejda - Levin, Kysela, Jánoš)
Podzim 2017 Boleslav - Plzeň 0:2 (Krmenčík 2)
Jaro 2018 Plzeň - Boleslav 1:2 (Bakoš - Mareš, Hubínek)
Podzim 2018 Plzeň - Boleslav 6:1 (Krmenčík 3, Řezníček 2, Řezník - Komlichenko)
Jaro 2019 Boleslav - Plzeň 1:1 (Komlichenko - Beauguel)
Podzim 2019 Boleslav - Plzeň 2:1 (Budínský, Komlichenko - Kopic)
Jaro 2020 Plzeň - Boleslav 7:1 (Čermák 3, Beauguel, Havel, Chorý, Mihálik - Jiří Klíma)
Podzim 2020 Plzeň - Boleslav 2:1 (Beauguel, Hejda - Dominik Mašek)
Jaro 2021 Boleslav - Plzeň 2:2 (Ladra, Michal Škoda - Šulc, Matějka)
Podzim 2021 Plzeň - Boleslav 2:1 (Beauguel, Řezník - Milan Škoda)
Jaro 2022 Boleslav - Plzeň 0:2 (Havel, Kopic)
Podzim 2022 Plzeň - Boleslav 2:0 (Pernica, Jemelka)
Jaro 2023 Boleslav - Plzeň 0:0
Podzim 2023 Boleslav - Plzeň 1:3 (Suchomel - Šulc 2, Hranáč)
Jaro 2024 Plzeň - Boleslav 1:1 (Chorý - Ladra)

Ve třiceti odehraných utkáních základní části FORTUNA:LIGY aktuálního ročníku 2023-24 nastřílela Plzeň o sedmnáct gólů více než Mladá Boleslav.
Sedmašedesát gólů FC Viktoria Plzeň dalo šestnáct různých střelců: 15 - Pavel Šulc, 10 - Tomáš Chorý, 6 - Rafiu Adekunle Durosinmi, 5 - Pavel Bucha, Erik Jirka, 3 - Carlos Eduardo Lopes Cruz Cadu, Lukáš Hejda, Robin Hranáč, Jhon Mosquera, Matěj Vydra, 2 - Sampson Dweh, Lukáš Kalvach, Jan Kliment, Idjessi Metsoko, Ibrahim Benjamin Traore, 1 - Cheick Souaré.
Padesát gólů FK Mladá Boleslav dalo patnáct různých střelců, třináct boleslavských a dva soupeři do vlastních branek: 7 - Abdulla Yusuf Helal, Lamin Jawo, 6 - Vasil Kušej, Daniel Mareček, 5 - Tomáš Ladra, 4 - Matěj Pulkrab, 3 - Marek Suchý, 2 - Dominik Kostka, Marek Matějovský, John Solomon, Martin Suchomel, 1 - Jakub Fulnek, Ondřej Karafiát, českobudějovický Matouš Nikl a sparťanský Kaan Kairinen do vlastních branek.