Prvoligová zimní příprava ve statistických číslech

V zimní přípravě na začátku kalendářního roku 2024 prvoligový kádr FK Mladá Boleslav šest přípravných zápasů odehrál bez prohry, když čtyřikrát vyhrál a dvakrát remizoval se souhrnným pozitivním skóre 16:4. Zimním králem klubových kanonýrů byl Matěj Pulkrab s pěti trefami.

Trenérský štáb FK Mladá Boleslav pod čerstvým vedením Davida Holoubka dal příležitost třem brankářům a čtyřiadvaceti hráčům. Šestice Tomáš Král, Martin Suchomel, Marek Suchý, Dominik Kostka, Matěj Pulkrab, Daniel Mareček a Tomáš Ladra nastoupila do všech šesti zimních duelů, plnou porci minutáže však neodehrál ani jeden.

Ve statistickém přehledu za každým jménem číslice první značí počet absolvovaných utkání a druhá celkový součet odehraných minut: Tomáš Král 6/464, Martin Suchomel 6/337, Marek Suchý 6/314, Dominik Kostka 6/314, Matěj Pulkrab 6/300, Daniel Mareček 6/299, Tomáš Ladra 6/299, Matouš Trmal (brankář) 5/315, Ondřej Karafiát 5/294, John Solomon 5/239, Lukáš Mašek 5/226, Jakub Fulnek 5/226, David Šimek 5/226, Marek Matějovský 5/224, Antonín Vaníček 5/196, Andrej Kadlec 4/217, Florent Gregoire Poulolo 4/181, Patrik Žitný 5/191, Jan Buryán 5/186, Lamin Jawo 4/180, Petr Mikulec (brankář) 3/180, Vojtěch Kubista 3/156, Vasil Kušej 3/136, Ladislav Kodad 3/135, Matyáš Vojta 2/90, Benson Sakala (v lednu reprezentoval Zambiji na Africkém poháru národů) 2/75, Jan Šeda (brankář) 1/45. Zcela mimo přípravu byl Abdallah Yusuf Helal reprezentující Bahrajn na Asijském poháru.

V šesti přípravných zápasech se o šestnáct nastřílených gólů podělilo jedenáct střelců: 5 - Matěj Pulkrab, 2 - Andrej Kadlec, 1 - Jan Buryán, Ondřej Karafiát, Ladislav Kodad, Vasil Kušej, Tomáš Ladra, Marek Matějovský, John Solomon, Martin Suchomel, Patrik Žitný.

Výsledky utkání v zimní přípravě 2024
Středa 10. ledna (Tipsport liga v MB): FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:2
Sobota 13. ledna (přátelsky v MB): FK Mladá Boleslav - FC Silon Táborsko 2:0
Středa 17. ledna (Tipsport liga v MB): FK Mladá Boleslav - FK Varnsdorf 4:0
Sobota 27. ledna (přátelsky v Manavgatu): FK Mladá Boleslav - FC LNZ Cherkasy 5:1
Středa 31. ledna (přátelsky v Beleku): FK Mladá Boleslav - FC Buducnost Podgorica 2:0
Sobota 3. února (přátelsky v Beleku): FK Mladá Boleslav - PFC Ludogorets Razgrad 1:1