Kodera v reprezentaci výhru nezažil

Šestnáctiletá česká reprezentace se vrátila z lednového turnaje Aegean cup konaném v tureckém Kusadasi bez jediného vítězství. Ve všech třech utkání nastoupil mladoboleslavský dorostenec Matyáš Kodera.

Čeští mladíci v konkurenci s řeckými, irskými a tureckými vrstevníky prohráli všechny tři turnajové duely a za 270 minut pouze jednou skórovali. „Naši hráči viděli, že mají na čem pracovat," prohlásil rozmrzelý trenér družstva Česko U16 Pavel Drsek.

Výsledky české dorostenecké reprezentace na Aegean cup 2024

Pondělí 22. ledna: Řecko U16 - Česko U16 1:0. Matyáš Kodera odehrál závěrečnou čtvrthodinku, když v 75. minutě vystřídal slávistického Potměšila.

Středa 24. ledna: Irsko U16 - Česko U16 2:1. Matyáš Kodera začal v základní sestavě a po hodině hry jej v 61. minutě vystřídal olomoucký Capka.

Pátek 26. ledna: Turecko U16 - Česko U16 2:0. Matyáš Kodera odehrál celý druhý poločas, o přestávce vystřídal plzeňského Nováka.