V sobotu hrajeme doma proti Pardubicím

Utkání patnáctého kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FK Pardubice se hraje v sobotním odpoledni 11. listopadu 2023 od 15 hodin v mladoboleslavské Lokotrans Aréně. Šestá Boleslav má o deset bodů více než třinácté Pardubice.

O prvoligové body se fotbalisté Mladé Boleslavi a Pardubic střetli dosud jenom šestkrát. Boleslav vyhrála dvakrát, Pardubice vyhrály dvakrát a nerozhodně se týmy rozešly také dvakrát.
Souhrnná bilance tři utkání hraných v Mladé Boleslavi je překvapivě příznivá pro hostující Pardubice. První před třemi roky v sobotu 21. listopadu 2020 Boleslavští jednoznačně vyhráli 4:1. Ke třem gólům Tataeva, Budínského, Túlia z prvního poločasu se čtvrt hodiny před koncem přidal Drchal a pět minut po něm pardubickou prohru zmírnil Huf.
Další dvě domácí utkání Boleslav prohrála. V neděli 5. prosince 2021 při prohře 2:3 nastříleli Pardubičtí tři góly v rozmezí deseti minut (8. Cadu, 10. a 18. Chytil) a teprve krátce po změně stran Ewerton a v poslední minutě utkání Fila překonali pardubického brankáře. Před devíti měsíci v neděli 12. února 2023 Boleslav doma s Pardubicemi prohrála 0:1 Janoškovým gólem z 23. minuty.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Pardubicemi
Podzim 2020 Mladá Boleslav - Pardubice 4:1 (Tataev, Budínský, Túlio, Drchal - Huf)
Jaro 2021 Pardubice - Mladá Boleslav 2:2 (Tischler, Čelůstka - Ladra, Takács)
Podzim 2021 Pardubice - Mladá Boleslav 1:1 (Kostka - Skalák)
Podzim 2021 Mladá Boleslav - Pardubice 2:3 (Ewerton, Fila - Chytil 2, Cadu)
Podzim 2022 Pardubice - Mladá Boleslav 0:3 (Milan Škoda 2, Kubista)
Jaro 2023 Mladá Boleslav - Pardubice 0:1 (Janošek)
Pardubice své „domácí" prvoligové zápasy hrály od srpna 2020 do konce roku 2022 na hřišti ve vršovickém Ďolíčku, kde byly v přechodném azylu při rekonstrukci svého skutečně domácího hřiště.

Mimo soutěž se Boleslav s Pardubicemi střetly ve středu 6. července 2022 v rámci letní přípravy a při jednoznačné boleslavské výhře 4:0 dvakrát skóroval Donát a po jedné trefě přidali Šimek a Pech. Nejblíže pardubickému gólu byl stoper Toml, jenž po rohu hlavičkoval do břevna.
V dosavadním průběhu podzimní sezóny 2023 nastřílela Boleslav ve třinácti odehraných ligových zápasech třicet gólů, když ve čtyřech neskórovala ani jednou (doma proti Slavii a venku proti Ostravě, Olomouci, Teplicím), a Pardubice ve čtrnácti mistrácích daly pouze jedenáct gólů.
Góly FK Mladá Boleslav na podzim 2023: 6 - Daniel Mareček, 5 - Vasil Kušej, Lamin Jawo, 3 - Abdulla Yusuf Helal, 2 - Dominik Kostka, Marek Matějovský, Matěj Pulkrab, Marek Suchý, 1 - Ondřej Karafiát, John Solomon, Martin Suchomel.
Góly FK Pardubice na podzim 2023: 3 - Kryštof Daněk, 2 - Denis Darmovzal, Ladislav Krobot, 1 - Pavel Černý, Jakub Matoušek, Emil Tischler, Tomáš Zlatohlávek.

Kompletní program 15. kola FORTUNA:LIGY ročníku 2023-24