Pohár s Ústím hrajeme poslední srpnovou středu doma

Utkání druhého kola české pohárové soutěže MOL Cup 2023-24 FK Mladá Boleslav - FK Viagem Ústí nad Labem se hraje ve středu 30. srpna 2023 od 18 hodin v mladoboleslavské Lokotrans Aréně. Vstupné je pro všechny zájemce zdarma. VIP prostory budou na toto utkání uzavřené.

Původně se mělo hrát na ústeckém hřišti, ale protože na něm finišují práce s rekonstrukcí trávníku a atletického oválu, tak se kluby dohodly na změně místa konání, termín zůstal původní dle oficiálního rozpisu pořadatele tuzemské pohárové soutěže.

V aktuálním ročníku MOL Cupu Ústečtí v prvním kole ve druhé srpnové středě vyhráli ve Štětí 3:2. Dva vedoucí góly v prvním poločase dal Dao, před přestávkou snížil štětínský Albertovský. V 88. minutě vyrovnal na 2:2 Pokorný z penalty a v 90. minutě postupový gól trefil ústecký Gedeon. Ústecká pohárová sestava: Četverik - Hudec, Čítek, Spychka - Zoubele (55. Chodora) - Hyčka (46. Štercl), Čičovský, Quattara, Stružínský - Benda (39. Gedeon), Černý.

V historické bilanci české pohárové soutěže je ústecký fotbalový klub na 56. příčce z 581 statisticky evidovaných účastníků. V sedmadvaceti ročnících ze 70 zápasů 36 vyhrál, 9 remizoval a 25 prohrál při aktivním souhrnném skóre 153:111. Ústí se nejdále v tuzemském poháru dostalo do osmifinále, a to šestkrát v soutěžních ročnících 1969/70 (prohra s FC Zbrojovka Brno 0:1), 1993/94 (prohra s AC Sparta Praha 0:7), 2011/12 (prohry s Jabloncem venku 0:5 a doma 1:7), 2013/14 (opět prohry s Jabloncem venku 0:1 a doma 0:2), 2015/16 (prohry s FK Dukla Praha dvakrát shodně 0:3).

Mladá Boleslav má pátou nejlepší pohárovou bilanci. Ve třiceti ročnících ze 103 zápasů 57 vyhrála, 21 remizovala, 25 prohrála při skóre 183:96. Dvakrát se radovala ze zisku trofeje, když ve finále ročníku 2010/11 v penaltovém rozstřelu přemohla Olomouc a ve finále ročníku 2015/16 přehrála Jablonec. V českém poháru si úspěšněji vedly pouze AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Jablonec a FC Slovan Liberec.

Boleslavští a ústečtí fotbalisté se nedávno utkali. Stalo se tak ve druhém kole B skupiny ČFL v sobotním dopoledni 12. srpna 2023. V oboustranně herně kvalitní konfrontaci boleslavští junioři vyhráli 2:0. Sestava FK Mladá Boleslav B: Mikulec - König, Coňk, Král - Yarosh (58. Kaulfus), Tvrdý, Vostřel (89. Novák), Dohalský (77. Šoufek), Kodad - Vojta, Mašek (46. Howard). Připraveni ještě byli hráči Hradec, Peterka a brankář Kořán. Sestava FK Viagem Ústí nad Labem: Němec - Hudec, Čítek, Spychka - Zoubele (61. Ouattara) - Hyčka, Čičovský, Gedeon (46. Trenda), Chodora (81. Kubín) - Benda, D. Černý. Góly: 40. Kodad, 78. Howard, ŽK: Coňk - D. Černý, Hyčka. Rozhodčí: Drábek - Mach, Beneš. Diváků: 115.
Ústečtí kromě prohry s mladoboleslavským béčkem remizovali v úvodním kole na hřišti jabloneckého béčka 0:0, ve třetím kole venku porazili hradecké béčko 2:1 a ve čtvrtém kole vyhráli venku nad libereckým béčkem 2:0.

Středa 30. srpna 2023 od 17 hodin: FC Strání - SK Hanácká Slavia Kroměříž
Středa 30. srpna 2023 od 17 hodin: Povltavská fotbalová akademie - FK Viktoria Žižkov
Středa 6. září 2023 od 17,30 hodin: FC Hlinsko - SK Líšeň

Do třetího kola postoupí sedmadvacet vítězů z duelů druhého kola, k nim bude přiřazená pětice prvoligových týmů AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, Bohemians Praha 1905 (účastníci evropských pohárů) a FC Slovan Liberec (vítěz prostřední nadstavbové skupiny FORTUNA:LIGY 2022-23).