Konfrontace rezervních týmů vyzněla jasně pro Boleslav

Předposlední červencovou sobotu na hřišti v Nehvizdech mladoboleslavské béčko vysoko porazilo béčko vršovických Bohemians. Na střeleckých hodech se nejvýrazněji podílel autor hattricku Daniel Howard, který v letošní jarní sezóně ještě kopal v družstvu starších dorostenců.

První poločas začali lépe vršovičtí fotbalisté, což potvrdili i brzkým vedoucím gólem.
V 8. minutě se do boleslavské branky trefil Bělaška - 1:0.
Radost z vedení měli Bohemians jen tři minuty. V dalším průběhu utkání už se skóre vyvíjelo lépe v mladoboleslavský prospěch.
V 11. minutě po Yaroshově přihrávce skóre srovnal Vojta - 1:1.
Od vyrovnávacího gólu převzali Boleslavští herní iniciativu a Vršovičtí zlobili jen z ojedinělých brejkových útoků, o které se pokoušeli zejména po pravé straně. Boleslavští spoléhali na kombinační akce, z nichž některé byly nejen pohledné, ale i účelné, proto se zákonitě prosazovali střelecky.
Ve 37. minutě po Novákově centru se podruhé v tomto utkání trefil Vojta - 1:2.
Ve 39. minutě Dohalský nádhernou přihrávkou připravil střeleckou šanci Kaulfusovi, který ji však neproměnil.
Ve 43. minutě po Yaroshem rozehrané standardní situaci Rulc zvýšil boleslavské vedení na 1:3.

Druhý poločas byl herně podobný prvnímu. Boleslavští byli po většinu času lepším a důraznějším týmem s přesnějším střeleckým zakončením.
Už tři minuty po změně stran se po spolupráci se Strnadem gólově prosadil Howard - 1:4.
V 54. minutě se Howard pro změnu stal asistentem a jeho přihrávku ke skórování využil Peterka - 1:5
.
Bohemians se k zakončení dostávali ojediněle, v 57. minutě jeden z jejich hráčů nastřelil břevno boleslavské branky a o minutu později nepříznivé skóre zmírnili.
V 58. minutě Damašek dal druhý vršovický gól a snížil průběžné skóre zápasu na 2:5.
V závěrečné půlhodince už padaly góly zase jen do vršovické branky a devatenáctiletý útočník Howard završil svůj osobní hattrick.
V 62. minutě Howard překonal vršovického brankáře podruhé - 2:6.
V 75. minutě po Strnadově přihrávce Howard uzavřel gólový účet utkání - 2:7
.
Na herní i výsledkové dominanci mladoboleslavského týmu neměla vliv skutečnost, že trenéři Malura a Vizingr postavili do každého poločasu zcela jinou kompletní jedenáctku.

Sestava FK Mladá Boleslav B v I. poločase: Kořán - König, Coňk, Rulc - Yarosh, Dohalský, Vostřel, Novák - Gregor, Vojta, Kaulfus.
Sestava FK Mladá Boleslav B v II. poločase: Valín - Vlk, Král, Tvrdý, Kodad - Hradec, Brejcha, Malý, Peterka - Howard, Strnad.

Góly: 8. Bělaška, 58. Damašek - 48., 62. a 75. Howard, 11. a 37. Vojta, 43. Rulc, 54. Peterka.