Letní příprava končí, králem kanonýrů byl Mareček

Letní přípravné období FK Mladá Boleslav začalo 19. června a vyvrcholí tréninkovými jednotkami ve třetím červencovém týdnu. V předchozích čtyřech týdnech prvoligový tým absolvoval vedle kondiční i herní přípravu s šesti zápasy. Králem letních střelců se stal Daniel Mareček se čtyřmi góly.

Pětadvacetiletý Daniel Mareček fotbalově vyrostl ve Spartě, ale do Mladé Boleslavi přišel v loňském létě z vršovických Bohemians. Při dosavadních 58 startech v tuzemské nejvyšší lize nastřílel dosud šest gólů (pět v uplynulém ročníku za Boleslav a jeden v srpnu 2021 za Slovácko, kde hostoval ze Sparty).

Boleslavští ze šesti letních přípravných utkání polovinu vyhráli, dvě remizovali a jedno prohráli. V červnu po dvou vítězných duelech získali turnajovou trofej v Benátkách nad Jizerou. Závěrečná dvě utkání hráli v rámci polského soustředění s účastníky polské Ekstraklasy. V pondělí 17. července je čeká oficiální fotografování pro mediální a marketingové potřeby, v neděli 23. července start prvoligové sezóny doma proti Jablonci a mezi tím absolvují důležité tréninky s vylaďováním formy pro boje o body.

Výsledky utkání v letní přípravě 2023
pátek 23. června (v Benátkách n.J.): FK Mladá Boleslav - FC Silon Táborsko 3:2 (Stránský, Mareček, Jawo)
sobota 24. června (v Benátkách n.J.): FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 2:0 (Jawo, Helal)
sobota 1. července: FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 4:4 (Mareček 2, Jawo, Mašek)
sobota 8. července: FK Mladá Boleslav - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:3 (Pulkrab, Ladra)
úterý 11. července (v Opalenici): MKS Crakovia - FK Mladá Boleslav 1:1 (Helal)
pátek 14. července (v Grodzisku): Warta Poznaň - FK Mladá Boleslav 0:1 (Mareček)
Na třinácti letních boleslavských gólech se podílelo sedm střelců
: 4 - Daniel Mareček, 3 - Lamin Jawo, 2 - Abdulla Yusuf Helal, 1 - Tomáš Ladra, Lukáš Mašek, Matěj Pulkrab, Vojtěch Stránský.

V šesti letních přípravných zápasech dostali příležitost tři brankáři a třicet hráčů. Plný počet 570 minut (proti pražské Dukle se hrálo nestandardně 4x30 minut) neodehrál nikdo. Do všech šesti zápasů nastoupilo osm hráčů, konkrétně Karafiát, Jawo, Mareček, Helal, Matějovský, Mašek, Ladra, Žitný a pouze v jednom chyběla trojice Suchý, Šimek, Fulnek.
Statistika hráčů v letních přípravných utkání hraných v červnu a červenci 2023 (za jménem první číslo počet utkání/druhé číslo součet odehraných minut): Ondřej Karafiát (6/361), Lamin Jawo (6/347), Daniel Mareček (6/344), Abdulla Jusuf Helal (6/320), Marek Matějovský (6/319), Lukáš Mašek (6/269), Tomáš Ladra (6/241), Patrik Žitný (6/206), Marek Suchý (5/300), David Šimek (5/195), Jakub Fulnek (5/195), Dominik Kostka (4/300), Benson Sakala (4/285), Petr Mikulec (brankář 4/225), Tomáš Král (4/208), Matěj Pulkrab (4/190), Vojtěch Kubista (4/180), Ladislav Kodad (4/180), Matyáš Vojta (4/180), Denis Donát (4/180), Martin Suchomel (3/225), Matouš Trmal (brankář 3/195), Mykola Yarosh (3/150), Andrej Kadlec (3/90), Jan Šeda (brankář 2/159), Vasil Kušej (2/134), Denis Kaulfus (2/90), Radoslav Látal (2/75), Florent Gregoire Poulolo (2/45), Antonín Vaníček (1/90), Samuel Dancák (1/30), Martin Rulc (1/45), Vojtěch Stránský (1/45).