Boleslavští hráči hostující ve třech českých klubech

Čtyři hráči a jeden brankář FK Mladá Boleslav odešli na letošní jarní sezónu sbírat zkušenosti do jiných klubů. Kryštof Lichtenberg chytá v třetiligovém Chlumci nad Cidlinou, Hasan Jahič a Daniel Lichtenberg jsou v druholigové Příbrami, Denis Darmovzal a Ladislav Krobot působí v prvoligových Pardubicích. Dubnových zápasů se zúčastnili v rozdílném rozsahu.

Dvacetiletý brankář Kryštof Lichtenberg hostuje v třetiligovém FK Chlumec nad Cidlinou, kde nastoupil do branky ve všech dosavadních letošních zápasech. V dubnovém programu chytal ve 20. kole při prohře na žižkovské Viktorii 1:3, ve 21. kole při domácí remíze s Ústí nad Labem 2:2, ve 22. kole při venkovní výhře nad béčkem Pardubic 2:1, ve vítězném odloženém domácím utkání 17. kola proti Brozanům 1:0, ve 23. kole při domácí prohře s Živanicemi 0:1 i ve 24. kole při vysoké prohře v Zápech 0:4.

Jedenadvacetiletý obránce Hasan Jahič hostuje v druholigovém mužstvu 1. FK Příbram, kde plní většinou roli náhradníka. Ve 20. kole při domácí prohře s Varnsdorfem 1:2 nehrál, ve 21. kole do venkovní výhry nad pražskou Duklou 2:1 naskočil až v poslední minutě místo Langhamera, ve 23. kole při venkovní prohře v Třinci 1:2 střídal v 86. minutě Zeronika, ve 24. kole při venkovním debaklu na hřišti družstva Olomouc B 1:4 v 80. minutě vystřídal Stropka a ve 25. kole v doma prohraném utkání s Vlašimí 0:3 na závěrečných pět minut vystřídal Vokřínka.

Dvacetiletý ofenzivní záložník Daniel Langhamer hostuje v druholigovém mužstvu 1. FK Příbram. Ve 20. kole při domácí prohře s Varnsdorfem 1:2 v základní sestavě vydržel do 83. minuty, než jej vystřídal Šimáček, v 21. kole venkovní výhru nad pražskou Duklou 2:1 odehrál v základu do poslední minuty, než jej vystřídal Jahič, ve 23. kole při prohře v Třinci 1:2 byl v základní sestavě do 68. minuty, než jej vystřídal Anih, ve 24. kole venkovní debakl na hřišti družstva Olomouc B 1:4 odehrál celý bez vystřídání a ve 25. kole v doma prohraném utkání s Vlašimí 0:3 odehrál 78 minut, než jej nahradil Šimáček.

Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník Denis Darmovzal hostuje v prvoligovém mužstvu FK Pardubice. Ve 25. kole při venkovní prohře v Jablonci 0:1 byl v základní sestavě do 82. minuty, než jej vystřídal Kapanga, ve 26. kole při domácí prohře s pražskou Spartou 0:2 hrál v základní sestavě do 74. minuty, kdy jej vystřídal Sychra, ve 27. kole při venkovní prohře v Brně 1:2 byl v základní sestavě do 56. minuty, než jej vystřídal Pikul, ve 28. kole do domácí výhry nad Hradcem Králové 1:0 naskočil až v 82. minutě vystřídáním Hlavatého, ve 29. kole domácí vítězný zápas proti Slovácku 3:1 odehrál celý a ve 30. kole při venkovní prohře s Českými Budějovicemi 1:3 byl v 59. minutě vystřídaný Sychrou.

Jedenadvacetiletý útočník Ladislav Krobot hostuje v prvoligovém mužstvu FK Pardubice. Ve 25. kole při venkovní prohře v Jablonci 0:1 byl v základní sestavě do 70. minuty, než jej vystřídal Lima, ve 26. kole při domácí prohře s pražskou Spartou 0:2 byl v základní sestavě do 74. minuty, než jej vystřídal Černý, ve 27. kole do venkovní prohry v Brně 1:2 naskočil až v 78. minutě místo Janoška a ve třetí přesčasové minutě dal jediný pardubický gól, ve 28. kole při domácí výhře nad Hradcem Králové 1:0 vystřídal v 71. minutě Černého. Ve 29. kole při domácí výhře nad Slováckem 3:1 i ve 30. kole při prohře v Českých Budějovicích 1:3 do hry nezasáhl ani na minutu.