Třetí výhra v sedmé zimní přípravě

Boleslavští, kteří jsou po podzimu devátí v B skupině ČFL, těsně přemohli v sedmém zimním přípravném utkání protivníka z předposledního místa A skupiny ČFL. Další nejbližší přípravou bude v sobotu 25. února 2023 od 10 hodin duel FK Mladá Boleslav B - SK Kosmonosy.

Ve třetí únorové sobotě se hrálo na hřišti s umělou trávou v areálu mladoboleslavského Městského stadionu za stálého deště. Boleslavští předváděli kombinační fotbal a po celých devadesát minut měli mírnou převahu.
Ve 28. minutě po Vojtově přihrávce König povedeným volejem skóroval - 1:0. Jak se v dalším průběhu utkání ukázalo, byl to vítězný gól.
Soupeř z pražské Julisky promarnil dvě příležitosti ke skórování. Při první ve 31. minutě po rohovém kopu nastřelil pražský hráč břevno boleslavské branky. Ve 34. minutě po nešikovném Tichého zákroku exekutor penalty také trefil boleslavské břevno.
Ve druhém poločasu v pokračující mírné herní převaze boleslavského týmu se nikomu nepovedl zápis do gólové statistiky.

„Zasloužené vítězství po slušném kombinačním fotbale podpořeném zodpovědným výkonem. Soupeř nám dělal problémy jen po útočných standardních situacích, kdy rychleji reagoval, a nábězích za obranu. My i přes množství standardních situací jsme se v této činnosti neprosadili, měl na tom zásluhu i soupeřův brankář Spilka svými výbornými zákroky. Pokud dokážeme udržet intenzitu hry plus koncentraci po celé utkání, budeme hrát zajímavý fotbal," prohlásil asistent mladoboleslavského trenéra Adrian Vizingr.

Sestava FK Mladá Boleslav B: Kořán (65. Zaplatílek) - Rulc, Coňk, Leitl (65. User) - König, Vlček (65. Novák), User (46. Brejcha), Tichý (65. Fořt) - Mašek, Vojta, Gregor (65. Malý).

FK Mladá Boleslav B - FK Dukla Praha B 1:0
O deset gólů nastřílených v dosavadní sedmi zimních přípravných utkání FK Mladá Boleslav B se podělilo deset střelců: Angelozzi, Dele, Gregor, Howard, Jahic, König, Mašek, Tichý, Vlček, Vojta.