V neděli odpoledne hostíme Pardubice

Utkání 19. kola ročníku 2022-23 FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FK Pardubice se hraje v neděli 12. února 2023 od 15 hodin v mladoboleslavské Lokotrans Aréně. Po osmnácti odehraných zápasech v průběžném pořadí desátá Mladá Boleslav má o dvanáct bodů více než poslední Pardubice.

Pardubičtí ze všech účastníků FORTUNA:LIGY nastříleli nejméně gólů (14) a shodně s Teplicemi nejvíce gólů (42) obdrželi.
Boleslavští si celkové skóre (27:28) hodně pokazili v osmnáctém kole prohrou na Spartě 1:4, která byla nejvýraznější v dosavadním průběhu ligového ročníku 2022-23.

O prvoligové body hráli fotbalisté Mladé Boleslavi a Pardubic dosud jenom pětkrát. Boleslav vyhrála dvakrát, Pardubice vyhrály jednou a nerozhodně se týmy rozešly dvakrát. Souhrnné skóre 12:7 je příznivé pro Boleslav.
Dvě dosavadní utkání hraná v Mladé Boleslavi měla značně rozdílný průběh. První v sobotu 21. listopadu 2020 Boleslavští jednoznačně vyhráli 4:1, druhé v neděli 5. prosince 2021 nečekaně prohráli, když jim Pardubičtí nastříleli tři góly v deseti minutách (8.-18.) prvního poločasu. Za Boleslav snižovali až po přestávce v 56. minutě Ewerton a ve čtvrté nastavené minutě Fila.
Boleslav s Pardubicemi se mimo soutěž střetly před sedmi měsíci ve středu 6. července 2022. Duel loňské letní přípravy skončil jednoznačným boleslavský vítězstvím 4:0. Dvakrát skóroval Donát a po jedné trefě přidali Šimek a Pech. Nejblíže pardubickému gólu byl do břevna hlavičkující stoper Toml, jenž však v září přestoupil z Pardubic do slovenského FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.
Pardubice své „domácí" prvoligové zápasy hrály od srpna 2020 do konce roku 2022 na hřišti ve vršovickém Ďolíčku, kde byly v přechodném azylu při rekonstrukci svého skutečně domácího hřiště a ve třech tam hraných utkáních Boleslav ani jednou neprohrála, dvakrát remizovala a jednou vyhrála.
V posledním vzájemném duelu hraném ve vršovickém Ďolíčku v sobotu 27. srpna 2022 se boleslavským fotbalistům povedl první poločas. V úvodní desetiminutovce dvakrát skóroval Škoda a po půlhodince zvýšil Kubista na 3:0, což byl i konečný výsledek.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Pardubicemi
Podzim 2020 Mladá Boleslav - Pardubice 4:1 (Tataev, Budínský, Túlio, Drchal - Huf)
Jaro 2021 FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 2:2 (Tischler, Čelůstka - Ladra, Takács)
Podzim 2021 FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1 (Kostka - Skalák)
Podzim 2021 FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 2:3 (Ewerton, Fila - Chytil 2, Cadu)
Podzim 2022 FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 0:3 (Milan Škoda 2, Kubista)

V osmnácti mistrovských zápasech ročníku 2022-23 FORTUNA-LIGY sedmadvacet mladoboleslavských gólů dalo třináct různých střelců: 5 - Daniel Mareček, Tomáš Ladra, 4 - Milan Škoda, 2 - Vojtěch Kubista, Marek Matějovský, 1 - Denis Donát, Jakub Fulnek, Ladislav Krobot, Lukáš Mašek, David Pech, Jiří Skalák, Vojtěch Stránský, David Šimek, Michal Tomič.

V osmnácti mistrovských zápasech ročníku 2022-23 FORTUNA:LIGY se čtrnáct pardubických gólů podělilo osm různých střelců: 3 - Michal Hlavatý, Dominik Janošek, 2 - Pavel Černý, Vojtěch Sychra, 1 - Dominik Mareš, Tomáš Solil, Tomáš Vlček a liberecký Dominik Plechatý do vlastní branky.

Kompletní program 19. kola FORTUNA:LIGY ročníku 2022-23