Bilance lednových přípravných zápasů

V prvních dnech roku 2023 v krátkém rozmezí od 14. do 21. ledna hrál prvoligový tým FK Mladá Boleslav tři přípravná utkání, v nichž trenér Pavel Hoftych dal příležitost třem brankářům a jedenadvaceti hráčům.

Utkání s bundesligovým soupeřem v Lipsku (prohra 0:4) se hrálo na přírodní trávě v netradičním časovém formátu 4x25 minut. Duely proti Táborsku (výhra 1:0) a Banské Bystrici (výhra 4:3) se konaly v domácím areálu mladoboleslavského Městského stadionu na hřišti s umělým povrchem.
Průběh lednové přípravy mladoboleslavských fotbalistů se dosud obešel bez vážnějších zdravotních komplikací. „Pokud někoho potkaly, tak se jednalo jen o drobnosti, pro start ligové sezóny byli měli být všichni zdraví a připravení, jedinou výjimkou je Vaníček, jenž je v rekonvalescenci po operaci kolena," pravil trenér Pavel Hoftych.

Statistika lednových přípravných zápasů FK Mladá Boleslav (první číslo udává počet absolvovaných utkání/druhé číslo je součet odehraných minut): Samuel Dancák 3/215, Denis Donát 3/205, Marek Suchý 3/190, Vojtěch Kubista 3/188, Tomáš Ladra 3/165, Ondřej Karafiát 3/165, Petr Mikulec (brankář) 3/140, Marek Matějovský 3/140 (50,45,45), Vasil Kušej 3/140, Radek Látal 3/140, Martin Suchomel 3/138, Jiří Skalák 3/120, Milan Škoda 3/115, Patrik Žitný 3/115, Vojtěch Stránský 3/110, Jakub Fulnek 2/120, Lukáš Mašek 2/110, David Šimek 1/100, Jan Šeda (brankář) 2/95, Ubong Mosese Ekpai 2/95, Lamin Jawo 2/90, Daniel Mareček 2/90, Jáchym Šerák (brankář) 1/45, Matyáš Vojta 1/45.

Na pěti lednových gólech se podíleli čtyři střelci: 2 - Milan Škoda, 1 - Tomáš Ladra, Martin Suchomel, Patrik Žitný.