Podzim zakončili vítězně a poskočili na deváté místo

Před posledním podzimním utkáním byl uprostřed tabulky mezi soupeři odstup pouhých dvou bodů ve prospěch boleslavských mladíků, kteří se vítězstvím vzdálili Chrudimi na pět bodů a v pořadí české ligy mladších dorostenců si polepšili na devátou příčku.

Do utkání vstoupili lépe domácí chrudimští dorostenci a od 7. minuty vedli Kaválkovým gólem. Boleslavský Honc stihnul vyrovnávací trefu krátce před poločasovou přestávkou. Po ní se hrálo půl hodiny za nerozhodného stavu, teprve v závěrečné čtvrthodince mladoboleslavští kanonýři Kühnel a Kocour vystříleli svému týmu vytoužené tři body.
„Velmi dobré utkání a dobrý výkon celého týmu. Nejprve jsme prohrávali po rohovém kopu, ale do poločasu se nám podařilo skóre srovnat. Ve druhé půli jsme vstřelili dvě branky a v utkání zaslouženě zvítězili. Kluky chválím," řekl trenér mladoboleslavských mladíků Pavel Jícha.

Sestava FK Mladá Boleslav U16: Škrdla (46. Dlask) - Iltis, Zouhar, Otta, Fedečko - Honc, Ilco, Kurc (46. Rittenauer), Eichler (88. Cigánek) - Kűhnel, Kocour.

Góly: 7. Kaválek - 43. Honc, 76. Kühnel, 88. Kocour

Rozhodčí: Nenadál - Navrátil, Kudyn

Diváků: 50

V konkurenci dvaceti družstev české ligy mladších dorostenců jsou Boleslavští devátí se čtyřiatřiceti body za jedenáct vítězství a jednu remízu. Celkové skóre 51:33 svědčí o páté nejlepší ofenzívě, více gólů nastřílely pouze družstva z prvních čtyř míst: 1. Slavia (77), 2. Bohemians (75), 3. Liberec (77), 4. Teplice (73).
Mladoboleslavský Michael Kühnel je v pětici nejlepších kanonýrů české ligy mladších dorostenců: 24 - Vít Šimr (Bohemians), 16 - Najden Chadžiev (Bohemians), Adam Podrazil (Liberec), 14 - Michael Kühnel (Mladá Boleslav), Josef Myška (Teplice). Další mladoboleslavské góly na podzim stříleli: 8 - Tomáš Kocour, 5 - Alex Eichler, Daniel Honc, David Kosorič, Jakub Rössler, 3 - Jan Ilco, 2 - Adam Zouhar, 1 - Matěj Cigánek, David Fedečko, Vojtěch Masařík a českobudějovický Karel Šmrha do vlastní branky.