Mašek v reprezentaci střílel postupové góly

Reprezentační dres v druhé polovině září oblékal z mladoboleslavských fotbalistů pouze Lukáš Mašek v družstvu Česko U19. David Pech původně nominovaný do týmu Česko U21 neodehrál ani minutu, neboť reprezentační spoluhráče opustil předčasně kvůli viróze.

Devatenáctiletá česká reprezentace v první fázi kvalifikace na evropský šampionát odehrála tři utkání na dvou různých hřištích ve Švýcarsku.
Ve středu 21. září v Meyrinu Češi vyřídili Andorru 3:0. První ze tří českých gólů dal Lukáš Mašek po přihrávce Kubra už v prvním poločase, další dva přidali jeho spoluhráči až po změně stran. Už za rozhodnutého stavu v 66. minutě Maška vystřídal Pudil.
V sobotu 24. září v Nyonu čeští mladíci porazili Švýcarsko 3:2, když všechny tři góly dali v úvodní půlhodince, poslední z nich Lukáš Mašek (přihrával Šmiga), kterého o přestávce vystřídal Jurčenko. Ve druhém poločase Švýcaři snížili na rozdíl jednoho gólu a v dramatickém závěru těsnou výhru česká defenzíva uhájila.
V úterý 27. září v Meyrinu do remízového duelu Čechů s Řeky 1:1 Lukáš Mašek nezasáhl.

Statistický přehled českých zápasů první fázi kvalifikace na evropský šampionát
Česko U19 - Andorra U19 3:0 (25. Mašek, 55. Beran, 64. Kubr)
Česko U19 - Švýcarsko U19 3:2 (15. Šmiga, 27. Ševinský, 29. Mašek - 71. a 84. Toggenburger)
Česko U19 - Řecko U19 1:1 (64. Šmiga - 75. Spyrakos)
Družstva Česko U19 i Řecko U19 postoupila do druhé fáze kvalifikace, která se hraje na jaře příštího roku. Závěrečný turnaj ME se koná od 3. do 16. července 2023 na Maltě.