Přesvědčivá výhra před odjezdem na soustředění

Boleslavští sedmnáctiletí fotbalisté po remíze s Bohemians ve druhém utkání letošního letního přípravného období přehráli vyšehradské vrstevníky a zaslouženě vyhráli přesvědčivým rozdílem čtyř gólů.

Od první minuty byli Boleslavští lepší. Už v 6. minutě vybojoval Beneš míč, předložil ho Stanislavu Bejdovi a ten střelou kolem brankáře otevřel skóre utkání - 1:0. Vyšehradští vyrovnali, když ve 27. minutě úspěšně završili rychlý protiútok středem hřiště - 1:1.
Do poločasové pauzy si boleslavští dorostenci vzali vedení zpět. Ve 38. minutě ve finále kombinační dobývání vyšehradského pokutového území našel Matějovský volného Stanislava Bejdu a ten dokázal i po druhé střelou kolem brankáře skórovat - 2:1.

Hned v úvodní minutě druhé poloviny utkání se individuální akci prosadil Souček - 3:1. Netrvalo dlouho a vyšehradský brankář kapituloval už po čtvrté. Ve 48. minutě Viták krásnou střelou ze střední vzdálenosti vymetl šibenici - 4:1. Pět minut před koncem při rychlém protiútoku a Lenerově finální nahrávce běžel sám na vyšehradskou branku Šos a tvrdou střelou pod břevno uzavřel gólový účet utkání na 5:1.
Komentář mladoboleslavského trenéra Martina Mrvíka byl stručný: „Byli jsme herně lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Máme tak lepší náladu při odjezdu na soustředění."

Sestava FK Mladá Boleslav U17 v 1. poločase: Kolář - Adam Bejda, Mikoška, Šos - Nguyen, Vostřel, Viták, Masařík - Stanislav Bejda, Beneš, Matějovský.
Sestava FK Mladá Boleslav U17 v 2. poločase: Mečíř - Kaiser, Helmich, Keller - Horák, Vostřel (65. Stanislav Bejda), Viták (65. Šos), Vokoun - Verecký, Lener, Souček.

Góly FK MB U17: Stanislav Bejda 2, Viták, Souček, Šos.