Bilance podzimní sezóny 2021

V devatenácti zápasech FORTUNA:LIGY na podzim 2021 se v mladoboleslavském dresu předvedli dva brankáři a třiadvacet hráčů. V konkurenci šestnácti týmů jsou Boleslavští na průběžném šestém místě prvoligového pořadí a navíc po zdolání tří soupeřů jsou ve čtvrtfinále tuzemského poháru MOL Cup.

Přehled ligových a pohárových zápasů na podzim 2021

neděle 25. července 1. ligové kolo: FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:1
sobota 31. července 2. ligové kolo: FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 3:0
neděle 8. srpna 3. ligové kolo: FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1
sobota 14. srpna 4. ligové kolo: FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:2
sobota 21. srpna 5. ligové kolo: FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:1
úterý 24. srpna 2. kolo poháru MOL Cup: FK Mladá Boleslav - FC Slavoj Vyšehrad 3:0
neděle 24. října 12. ligové kolo: AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0
středa 27. října osmifinále poháru MOL Cup: FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 2:0
neděle 31. října 13. ligové kolo: FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 3:2
sobota 6. listopadu 14. ligové kolo: SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 2:1
sobota 20. listopadu 15. ligové kolo: FK Mladá Boleslav - FC Fastav Zlín 1:0
neděle 28. listopadu 16. ligové kolo: FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:1
neděle 5. prosince 17. ligové kolo: FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 2:3
neděle 12. prosince 18. ligové kolo: SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:0
neděle 19. prosince 19. ligové kolo: FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:1

V podzimních devatenácti mistrovských utkání FORTUNA:LIGY trenér Karel Jarolím prostřídal dva brankáře a třiadvacet hráčů. Pouze stoper Marek Suchý nechyběl ani jednu minutu. Ofenzivní hráči Paixao da Silva Ewerton a Daniel Fila nastoupili také do všech devatenácti utkání, ale neodehráli kompletní počet 1710 minut. Ve statistickém přehledu za každým jménem udává první číslo počet ligových startů a druhé součet všech odehraných minut v podzimní sezóně 2021: brankáři Jan Šeda 15/1350, Pavel Halouska 4/360, hráči Marek Suchý 19/1710, Paixao da Silva Ewerton 19/1468, Daniel Fila 19/663, David Douděra 18/1620, Milan Škoda 18/1482, Tomáš Ladra 18/998, Ondřej Karafiát 17/1530, Marek Matějovský 16/1217, Samuel Dancák 16/1018, Lukáš Mašek 16/455, David Jurásek 15/1136, Jiří Skalák 14/770, Vojtěch Smrž 14/637, Michal Hlavatý 13/891, Dominik Preisler 11/945, Vojtěch Stránský 7/97, Dominik Mašek 5/126, Dominik Plechatý 3/66, David Šimek 2/120, Václav Kadlec 2/73, Ladislav Mužík 2/6, Ondřej Zahustel 1/8, David Píchal 1/6.

Na 29 ligových gólech v devatenácti podzimních zápasech se podílelo třináct střelců: 6 - Milan Škoda, 5 - Paixao Da Silva Ewerton, 3 - Daniel Fila, Jiří Skalák, 2 - David Douděra, 1 - Samuel Dancák, Michal Hlavatý, David Jurásek, Ondřej Karafiát, Tomáš Ladra, Dominik Mašek, Marek Matějovský, Vojtěch Stránský.
Ve třech podzimních utkáních českého poháru MOL Cup nastříleli mladoboleslavští hráči Vyšehradu, Opavě a Plzni dohromady devět gólů: 3 - Paixao Da Silva Ewerton, 2 - David Jurásek, 1 - Daniel Fila, Michal Hlavatý, Dominik Mašek, Vojtěch Stránský.

V podzimní ligové sezóně 2021 byli z mladoboleslavských hráčů vyloučení Vojtěch Smrž a Jiří Skalák. Patnáct fotbalistů vidělo celkem jedenačtyřicet žlutých karet: 7 - Marek Matějovský, 6 - David Douděra, 4 - Samuel Dancák, 3 - Michal Hlavatý, David Jurásek, Ondřej Karafiát, Marek Suchý, Milan Škoda, 2 - Paixao da Silva Ewerton, Vojtěch Smrž, 1 - Daniel Fila, Jiří Skalák, Jan Šeda, David Šimek, Dominik Plechatý (hostování v MB ukončil a přešel do Liberce).