V neděli odpoledne hostíme Plzeň

Utkání 19. kola české FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň se hraje v nedělním odpoledni 14. února 2021 od 14 hodin v mladoboleslavské Lokotrans Aréně.

Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň dosud sehrála jedenatřicet zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála osm, prohrála šestnáct a remizovala sedm při výrazně nepříznivém celkovém skóre 34:55.
Poslední dvě utkání těchto soupeřů se konala v plzeňské Doosan Aréně a domácí fotbalisté je vyhráli. V sobotu 30. května 2020 jasně 7:1 a o patnáct týdnů později v neděli 13. září 2020 těsně 2:1. Na mladoboleslavském trávníku se vloni nepotkali, ovšem předloni v neděli 6. října 2019 se Boleslavští radovali z výhry 2:1. Plzeňští sice vyhráli poločas Kopicovým gólem, ovšem tři minuty po změně stran Budínský vyrovnal a v poslední minutě Komlichenko vítězným pokutovým kopem potrestal podražení Jiřího Klímy brankářem Hruškou.
Z patnácti ligových střetnutí Boleslavi s Plzní hraných na mladoboleslavském trávníku domácí Boleslav vyhrála pět a Plzeň také pět, nerozhodně skončilo pět duelů. Skóre je těsně aktivní v boleslavský prospěch 18:17.

Prvoligová bilance Boleslavi s Plzní

Podzim 2005 Boleslav - Plzeň 2:2 (Kysela, Holub - Vágner, Limberský)
Jaro 2006 Plzeň - Boleslav 0:1 (Ordoš)
Podzim 2006 Boleslav - Plzeň 0:0
Jaro 2007 Plzeň - Boleslav 0:0
Podzim 2007 Plzeň - Boleslav 2:0 (Jarolím, Fillo)
Jaro 2008 Boleslav - Plzeň 3:0 (Rajnoch, Hrdlička, T. Sedláček)
Podzim 2008 Plzeň - Boleslav 2:0 (Navrátil, Kolář)
Jaro 2009 Boleslav - Plzeň 1:1 (Kúdela - Limberský)
Podzim 2009 Plzeň - Boleslav 2:1 (Horváth, Rolko vlastní - Kulič)
Jaro 2010 Boleslav - Plzeň 4:0 (Táborský, Sylvestre, M. Sedláček, Poláček)
Podzim 2010 Boleslav - Plzeň 4:3 (Chramosta, Rolko, Táborský, Dimitrovski - Petržela, Rada, Rajtoral)
Jaro 2011 Plzeň - Boleslav 3:1 (Kolář, Bakoš, Rajtoral - Řezníček)
Podzim 2011 Plzeň - Boleslav 3:2 (Bakoš 2, Jiráček - Procházka, Johana)
Jaro 2012 Boleslav - Plzeň 0:1 (Darida)
Podzim 2012 Plzeň - Boleslav 2:0 (Hanousek, Procházka)
Jaro 2013 Boleslav - Plzeň 0:2 (Kolář, Horváth z penalty)
Podzim 2013 Boleslav - Plzeň 1:2 (Nešpor - Petržela, Čišovský)
Jaro 2014 Plzeň - Boleslav 2:0 (Končal, Tecl)
Podzim 2014 Boleslav - Plzeň 0:3 (Tecl 3)
Jaro 2015 Plzeň - Boleslav 1:2 (Kolář - Skalák, Zahustel)
Podzim 2015 Plzeň - Boleslav 1:0 (Ďuriš)
Jaro 2016 Boleslav - Plzeň 2:0 (Magera, Baroš)
Podzim 2016 Boleslav - Plzeň 0:0
Jaro 2017 Plzeň - Boleslav 3:3 (Krmenčík 2, Hejda - Levin, Kysela, Jánoš)
Podzim 2017 Boleslav - Plzeň 0:2 (Krmenčík 2)
Jaro 2018 Plzeň - Boleslav 1:2 (Bakoš - Mareš, Hubínek)
Podzim 2018 Plzeň - Boleslav 6:1 (Krmenčík 3, Řezníček 2, Řezník - Komlichenko)
Jaro 2019 Boleslav - Plzeň 1:1 (Komlichenko - Beauguel)
Podzim 2019 Boleslav - Plzeň 2:1 (Budínský, Komlichenko - Kopic)
Jaro 2020 Plzeň - Boleslav 7:1 (Čermák 3, Beauguel, Havel, Chorý, Mihálik - Jiří Klíma)
Podzim 2021 Plzeň - Boleslav 2:1 (Beauguel, Hejda - Dominik Mašek)

V aktuálním ligovém ročníku plzeňští hráči nastříleli bezmála dvakrát tolik gólů jako boleslavští fotbalisté. Mezi nejproduktivnější plzeňskou trojicí jsou dva ofenzivní záložníci, kteří nedávno působili také v Mladé Boleslavi. Aleš Čermák v soutěžním ročníku 2015-16 a Pavel Bucha jedenáct měsíců kalendářního roku 2019.
Střelci osmnácti ligových gólů FK Mladá Boleslav v sedmnácti zápasech ročníku 2020-21: 4 - Jiří Klíma, 3 - Michal Škoda, 2 - Dominik Mašek, Alexei Tataev, Ondřej Zahustel, 1 - Lukáš Budínský, Václav Drchal, Marek Matějovský, Tomáš Ladra, Marco Túlio.
Střelci dvaatřiceti ligových gólů FC Viktoria Plzeň v osmnácti zápasech ročníku 2020-21: 6 - Aleš Čermák, Jean-David Beauguel, 5 - Pavel Bucha, 4 - Zdeněk Ondrášek, 3 - Adriel Ba Loua, 2 - Lukáš Hejda, Jan Kopic, 1 - David Limberský, Tomáš Hořava, Milan Havel.

Kompletní program 19. kola FORTUNA:LIGY ročníku 2020-21