V sobotu odpoledne hrajeme o body v Příbrami

V utkání 9. kola české FORTUNA:LIGY 1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav, které se hraje v sobotu 28. listopadu 2020 od 14 hodin na hřišti příbramského Stadionu na Litavce, se střetnou týmy ze spodní poloviny tabulky. Poslední Příbram má jen dva body, čtrnáctá Boleslav osm bodů, z nichž sedm získala doma.

Boleslavští fotbalisté ze čtyř podzimních utkání na soupeřových hřištích přivezli pouze jeden bod za bezgólovou plichtu v Karviné a prohráli na Bohemians 0:4, v Plzni 1:2 a na Slavii 0:1.
Příbramští dosud v osmi odehraných podzimních ligových zápasech ani jednou nevyhráli a na úplném konci tabulky mají pouhé dva body za dvě shodné remízy 1:1 (ve třetím kole doma s Opavou a v osmém kole v Brně). Hodně negativní skóre 5:23 odpovídá šesti prohrám (doma s Teplicemi 1:3, v Praze se Slavií 0:3, v Uherském Hradišti se Slováckem 1:5, doma se Spartou 1:3, v Liberci 0:3 a doma s Ostravou 0:4).

V osmadvaceti dosavadních vzájemných prvoligových utkání Boleslav nad Příbramí vyhrála třináctkrát, prohrála pětkrát a nerozhodně hrála desetkrát. Celkové skóre 46:28 vyznívá v boleslavský prospěch při průměru 2,64 gólu na jedno utkání. Na příbramském hřišti ze čtrnácti ligových utkání Boleslav vyhrála čtyři, prohrála pět a nerozhodně hrála také v pěti. Souhrnné skóre z příbramského hřiště je nerozhodné 17:17.
Čtyřikrát ve střetnutí boleslavských s příbramskými fotbalisty nepadl ani jeden gól, dvakrát se tak stalo na boleslavském a dvakrát na příbramském hřišti. Naposledy před devíti měsíci v poslední únorové sobotě letošního roku 2020 také proto, že na trávníku u Litavky v 77. minutě boleslavský Budínský neproměnil pokutový kop, jenž příbramský gólman Kočí zneškodnil.

Bilance vzájemných duelů Mladé Boleslavi s Příbramí
Podzim 2004 Příbram - Mladá Boleslav 2:1 (Mlika, Mendy - Palát)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Příbram 0:0
Podzim 2005 Mladá Boleslav - Příbram 0:0
Jaro 2006 Příbram - Mladá Boleslav 1:2 (Buryán - Pecka 2)
Podzim 2006 Příbram - Mladá Boleslav 1:2 (Kaplan - Palát, Pecka)
Jaro 2007 Mladá Boleslav - Příbram 2:1 (Pecka, Poláček - Otepka)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Příbram 3:1 (Procházka, Kalina, Pecka - Huňa)
Jaro 2009 Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (Plašil - Chramosta)
Podzim 2009 Mladá Boleslav - Příbram 2:0 (Kulič, Rajnoch)
Jaro 2010 Příbram - Mladá Boleslav 2:2 (Klesa, Huňa - Kúdela, Hrdlička)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Příbram 3:0 (Mendy, Fabián, Bulut)
Jaro 2011 Příbram - Mladá Boleslav 0:0
Podzim 2011 Příbram - Mladá Boleslav 2:0 (Hejda, Pilík)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (Zahustel, Rolko - Hejda, Šlapák)
Podzim 2012 Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (Střihavka - Brunclík)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:0 (vlastní příbramský Hájovský)
Podzim 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:1 (Ščuk - Švancara)
Jaro 2014 Příbram - Mladá Boleslav 3:1 (Zápotočný, Stratil, Danoski - Šultes)
Podzim 2014 Mladá Boleslav - Příbram 4:1 (Wágner 2, Bořil, Skalák - Řezníček)
Jaro 2015 Příbram - Mladá Boleslav 2:0 (Pilík, Bednář)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Příbram 4:0 (Zahustel 2, Skalák, Magera)
Jaro 2016 Příbram - Mladá Boleslav 2:3 (Kúdela vlastní, Bednář - Kalabiška, Zápotočný vlastní, Rada)
Podzim 2016 Příbram - Mladá Boleslav 0:1 (Rada)
Podzim 2016 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (Fabián, Chramosta - Rezek, Tregler)
Podzim 2018 Příbram - Mladá Boleslav 3:0 (Fantiš 2, Květ za přispění Komlichenka)
Jaro 2019 Mladá Boleslav - Příbram 2:0 (Ladra, Mešanovic)
Podzim 2019 Mladá Boleslav - Příbram 6:0 (Mešanovic 2, Bucha 2, Komlichenko 2)
Jaro 2020 Příbram - Mladá Boleslav 0:0

Mezi předními prvoligovými kanonýry boleslavské ani příbramské mužstvo zástupce nemají. Dvakrát se trefili boleslavští Dominik Mašek, Alexei Tataev, Ondřej Zahustel a příbramský Tomáš Pilík, jenž proměnil dva pokutové kopy. Po jednom gólu dali boleslavští Lukáš Budínský, Václav Drchal, Michal Škoda, Marco Túlio a příbramští Jan Rezek, Stanislav Vávra, Emmanuel Antwi.

V aktuálním ročníku české pohárové soutěže MOL Cup 2020-21 postoupila Mladá Boleslav do osmifinále postupně přes třetiligovou Hostouň výhrou 1:0 a přes druholigovou Chrudim po remíze 1:1 na penalty 7:6. Příbram už z poháru vypadla, když druhým kolem prošla bez boje přes třetiligový Vltavín a ve třetím kole na hřišti druholigového Hradce Králové po remíze v základní hrací době 1:1 v první části prodloužení inkasovala rozhodující gól, načež Hradečtí těsné vedení do 120. minuty uhájili.

Kompletní program 9. kola FORTUNA:LIGY ročníku 2020-21
pátek 27. listopadu od 18 hodin (Ďolíček ve Vršovicích) FK Pardubice - SK Sigma Olomouc