Ve středu Boleslav vstupuje do českého poháru

Utkání 2. kola českého poháru MOL Cup ročníku 2020-21 Sokol Hostouň - FK Mladá Boleslav se hraje ve středu 16. září od 16 hodin na hřišti třetiligového klubu v obci Hostouň na Kladensku. O postupujícím do třetího kola se musí rozhodnout v tomto jediném střetnutí.

V historii národního poháru samostatné České republiky tým FK Mladá Boleslav z osmadvaceti absolvovaných ročníků dva vyhrál (2010-11 a 2015-16) a jednou finálový duel prohrál (2012-13). Z 93 pohárových utkání 51 vyhrál, 20 remizoval a 25 prohrál při souhrnném skóre 163:84.
U Sokola Hostouň statistici evidují čtyři účasti s osmi sehranými zápasy, z nichž pět bylo vítězných a tři prohrané s pasivním skóre 15:21.
Sokol Hostouň v ročníku 2016-17 vypadl v předkole prohrou se Sezimovým Ústím 0:2. O dva roky později v ročníku 2018-19 předkolem prošel výhrou nad FK Dukla Jižní Město 2:1, v prvním kole vyřadil Slavoj Vyšehrad 5:4 a vypadl až ve druhém kole prohrou s Loko Vltavín 1:5. Podobně úspěšně si počínal v následujícím ročníku 2019-20, kdy přešel vítězstvími v předkole nad SK Petřín Plzeň a v prvním kole nad Slavii Karlovy Vary shodně 2:1 do druhého kola, kde skončil prohrou s Vysočinou Jihlava 1:6. V aktuálním ročníku 2020-21 v prvním kole vyřadil v prodloužení SK Slaný 2:1. Po bezgólovém poločase Hostouňští vedli Čakurdovou trefou z 51. minuty, ale v 83. minutě skóre srovnal hostouňský stoper Dosoudil vlastním gólem. Protože se v devadesáti odehraných minutách o vítězi nerozhodlo, následovalo prodloužení a v něm vítězný gól a tím pádem hostouňský postup trefil v 97. minutě Smékal.