Ve dvou přípravných zápasech padly jen dva góly

Ve středečním odpoledni 20. května 2020 se střetli fotbalisté Mladé Boleslavi a vršovických Bohemians ve dvou přípravných zápasech na hřištích v areálu mladoboleslavského Městského stadionu. Pro Mladou Boleslav to byla první, a nejspíše zůstane jediná, ostřejští zápasová příprava po koronavirové karanténě.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

První středeční přípravné utkání hrané 2x40 minut skončilo bez vítěze. V prvním poločase byli nebezpečnější mladoboleslavští fotbalisté, ve druhém dějství byli aktivnější vršovičtí hráči. Dokládá to i statistika rohových kopů. V první půli těchto standardních situací měli Boleslavští pět a Vršovičtí pouze dvě, po změně stran naopak Bohemians kopali pět rohů a Boleslavští jen jeden v samém závěru utkání.
Vedoucí gól Bohemians dal v 17. minutě po Nečasově kolmé přihrávce Květ křížnou přízemní ranou k pravé tyči. Ve 32. minutě po Pudilově přenesení hry z levé na pravou stranu hřiště kombinační spolupráci Ana s Krobotem završil vyrovnávací trefou z deseti metrů Wágner.
Necelých deset minut po zahájení druhé půle Mosquera tísněn Arroyem přestřelil z malého vápna boleslavskou branku. Bohemians častěji ohrožovali soupeřova brankáře a teprve těsně před koncem Arroyo nebezpečně vystřelil po zemi a vršovický gólman zkrotil míč až druhým dotykem. Než rozhodčí ukončil zápas, Květ vystřelil těsně mimo levý horní růžek boleslavské branky.

Sestava FK Mladá Boleslav: Stejskal (41. Mikulec) - Arroyo, Tataev, Pudil, Rudzan - Hönig, Zelený - An (41. Stránský), Krobot (61. Auer), Auer (41. Grigoryan) - Wágner (41. Lukáš Mašek).

Sestava Bohemians Praha 1905: Valeš - Bartek, Krch, Šmíd, Podaný - Vacek (66. Novák), Levin - Květ, Mosquera (66. Nečas), Keita - Nečas (41. Osmančík).

Góly: 32. Wágner - 17. Květ

Rozhodčí: Pechanec - Myška, Nejedlo

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 0:0

Druhé středeční střetnutí se uskutečnilo na trávníku hlavní Lokotrans Arény také ve zkrácené podobě 2x40 minut. Na rozdíl od prvního, v tomto nepadl ani jeden gól.
První poločas se odehrál bez gólových příležitostí, nevedly k nim ani rohové kopy, kterých kopali Boleslavští tři a Bohemians čtyři. Zpočátku bylo po herních situacích více vzruchu před boleslavskou brankou, ale s ubíhajícími minutami měli více ze hry Boleslavští, ovšem Le Gianga výrazně nezaměstnávali. Pět minut před přestávkou se chvíli nehrálo, když byli ošetřování boleslavský útočník Jiří Klíma a vršovický stoper Bederka, kteří se srazili hlavami, oba však pokračovali ve hře.
Druhý poločas začal střeleckým pokusem Budínského těsně mimo pravou tyč branky Bohemians a o chvíli později na opačné straně hřiště nevyužitým vršovickým rohem. Kolem 55. minuty Bohemians kopali tři rohy v těsném sledu, které boleslavská defenzíva bez velkých obtíží přečkala. V 62. minutě Novákovu přihrávku Pulkrab před malým vápnem naštěstí pro Boleslav přeběhl. O dvě minuty později Wágnerův centr Le Giang s velkým úsilím vyškrábnul z pod břevna jen k Anovi a z jeho přiťuknutí Budínský vypálil těsně mimo soupeřovu branku. Později Budínského trestný kop Wágner hlavou nasměroval nad Le Giangovo břevno. Další Wágnerovu hlavičku po Budínského nadýchaném centru lapil u levé tyče vršovický gólman. V závěrečném náporu získali Boleslavští rohový kop, a protože ani po něm se střelecky nikdo neprosadil, utkání skončilo bez gólů.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Mazuch, Jakub Klíma, Túlio - Hubínek (41. Wágner), Janošek (61. An) - Ladra (76. Arroyo), Budínský, Fulnek - Jiří Klíma (71. Stránský).

Sestava Bohemians Praha: Le Giang - Köstl, Bederka, Hůlka, Schumacher - Jindřišek, Hronek (29. Novák) - Dostál, Vaníček, Vodháněl - Pulkrab (66. Puškáč).