Poslední únorovou sobotu hrajeme u Litavky v Příbrami

V utkání 23. kola české FORTUNA:LIGY 1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav, které se hraje v sobotu 29. února 2020 od 14,30 hodin na hřišti příbramského stadionu Na Litavce, se proti sobě postaví soupeři, kteří v dosavadních dvou letošních mistrovských zápasech ještě ani jednou neskórovali.

Příbramští hráli dvakrát na soupeřových hřištích a prohráli v Jablonci i v Plzni shodně vysoko 0:4 a zůstali tak na úplném dně prvoligové tabulky.
Boleslavští prohráli v Českých Budějovicích 0:3 a remizovali doma se Slováckem 0:0. Naposledy za Mladou Boleslav skóroval dvacet minut před koncem utkání 20. ligového kola FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:3 Muris Mešanovič v pátek 13 listopadu 2019. Od té doby, to znamená pětasedmdesát dnů (počítáno do předvečera utkání v Příbrami) a dvě stě minut herního času je mladoboleslavský tým střelecky impotentní. „Od všech hráčů očekáváme podstatně více, než předvedli v dosavadních dvou letošních zápasech, to znamená při prohře v Českých Budějovicích i při remíze doma se Slováckem," řekl boleslavský trenér Jozef Weber a věří, že ofenzivně zaměřené tréninkové nasazení přinese ovoce v nejbližším boji o body v Příbrami.

Ze sedmadvaceti dosavadních vzájemných prvoligových utkání Boleslav nad Příbramí vyhrála třináctkrát, prohrála pětkrát a nerozhodně se hrálo devětkrát. Celkové skóre 46:28 vyznívá v boleslavský prospěch při průměru 2,74 gólu na jedno utkání. Na příbramském hřišti z třinácti ligových utkání Boleslav vyhrála čtyřikrát, prohrála pětkrát a nerozhodně hrála čtyřikrát. Celkové skóre z příbramského hřiště je nerozhodné 17:17.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Příbramí
Podzim 2004 Příbram - Mladá Boleslav 2:1 (Mlika, Mendy - Palát)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Příbram 0:0
Podzim 2005 Mladá Boleslav - Příbram 0:0
Jaro 2006 Příbram - Mladá Boleslav 1:2 (Buryán - Pecka 2)
Podzim 2006 Příbram - Mladá Boleslav 1:2 (Kaplan - Palát, Pecka)
Jaro 2007 Mladá Boleslav - Příbram 2:1 (Pecka, Poláček - Otepka)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Příbram 3:1 (Procházka, Kalina, Pecka - Huňa)
Jaro 2009 Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (Plašil - Chramosta)
Podzim 2009 Mladá Boleslav - Příbram 2:0 (Kulič, Rajnoch)
Jaro 2010 Příbram - Mladá Boleslav 2:2 (Klesa, Huňa - Kúdela, Hrdlička)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Příbram 3:0 (Mendy, Fabián, Bulut)
Jaro 2011 Příbram - Mladá Boleslav 0:0
Podzim 2011 Příbram - Mladá Boleslav 2:0 (Hejda, Pilík)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (Zahustel, Rolko - Hejda, Šlapák)
Podzim 2012 Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (Střihavka - Brunclík)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:0 (vlastní příbramský Hájovský)
Podzim 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:1 (Ščuk - Švancara)
Jaro 2014 Příbram - Mladá Boleslav 3:1 (Zápotočný, Stratil, Danoski - Šultes)
Podzim 2014 Mladá Boleslav - Příbram 4:1 (Wágner 2, Bořil, Skalák - Řezníček)
Jaro 2015 Příbram - Mladá Boleslav 2:0 (Pilík, Bednář)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Příbram 4:0 (Zahustel 2, Skalák, Magera)
Jaro 2016 Příbram - Mladá Boleslav 2:3 (Kúdela vlastní, Bednář - Kalabiška, Zápotočný vlastní, Rada)
Podzim 2016 Příbram - Mladá Boleslav 0:1 (Rada)
Podzim 2016 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (Fabián, Chramosta - Rezek, Tregler)
Podzim 2018 Příbram - Mladá Boleslav 3:0 (Fantiš 2, Květ za přispění Komlichenka)
Jaro 2019 Mladá Boleslav - Příbram 2:0 (Ladra, Mešanovic)
Podzim 2019 Mladá Boleslav - Příbram 6:0 (Mešanovic 2, Bucha 2, Komlichenko 2)