Doma proti Příbrami hrajeme v sobotu

Utkáním 9. kola české FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram, které se hraje v sobotu 14. září 2019 od 16,30 hodin v mladoboleslavské Lokotrans Aréně, pokračují boleslavští fotbalisté v ligovém programu přerušeném v první polovině září reprezentační přestávkou. Mezi čtvrtou Boleslaví s třinácti body získanými v sedmi zápasech a devátou Příbramí, která má deset bodů z osmi zápasů, je rozdíl pouhé tři body.

Mladá Boleslav na domácím hřišti s Příbramí nikdy neprohrála. Z třinácti ligových utkání vyhrála osm a v pěti remizovala. Celkové skóre z mladoboleslavského hřiště je 26:8 ve prospěch domácí Boleslavi.
Ze všech šestadvaceti dosavadních vzájemných prvoligových utkání Boleslav nad Příbramí vyhrála dvanáctkrát, prohrála pětkrát a nerozhodně se hrálo devětkrát. Celkové skóre 40:28 vyznívá v boleslavský prospěch při průměru 2,61 gólu na jedno utkání.
V dosavadním průběhu nového ligového ročníku Boleslavští nastříleli druhý nejvyšší počet gólů (15). Produktivnější ofenzívu mají pouze Slavia (16) a Sparta (16). Boleslavští však zároveň mají třetí nejpropustnější defenzívu (12), když více gólů dostaly jen čtrnáctá Opava (16), desátí Bohemians (16) a sedmá Sparta (14).
Mladá Boleslav v aktuálním ligovém ročníku neztratila doma ani jeden bod, navíc ve třech ze čtyř domácích zápasů nastřílela protivníkům vždy po čtyřech gólech. Pouze v úvodním střetnutí porazila Karvinou těsně 1:0.
Příbram v právě probíhajícím soutěžním ročníku na soupeřových hřištích nezískala ani jeden bod a nevstřelila ani jeden gól. Prohrála ve druhém kole v Opavě 0:1, ve čtvrtém kole na Spartě 0:3 a v šestém kole na Slovácku 0:2.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Příbramí
Podzim 2004 Příbram - Mladá Boleslav 2:1 (Mlika, Mendy - Palát)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Příbram 0:0
Podzim 2005 Mladá Boleslav - Příbram 0:0
Jaro 2006 Příbram - Mladá Boleslav 1:2 (Buryán - Pecka 2)
Podzim 2006 Příbram - Mladá Boleslav 1:2 (Kaplan - Palát, Pecka)
Jaro 2007 Mladá Boleslav - Příbram 2:1 (Pecka, Poláček - Otepka)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Příbram 3:1 (Procházka, Kalina, Pecka - Huňa)
Jaro 2009 Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (Plašil - Chramosta)
Podzim 2009 Mladá Boleslav - Příbram 2:0 (Kulič, Rajnoch)
Jaro 2010 Příbram - Mladá Boleslav 2:2 (Klesa, Huňa - Kúdela, Hrdlička)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Příbram 3:0 (Mendy, Fabián, Bulut)
Jaro 2011 Příbram - Mladá Boleslav 0:0
Podzim 2011 Příbram - Mladá Boleslav 2:0 (Hejda, Pilík)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (Zahustel, Rolko - Hejda, Šlapák)
Podzim 2012 Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (Střihavka - Brunclík)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:0 (vlastní příbramský Hájovský)
Podzim 2013 Mladá Boleslav - Příbram 1:1 (Ščuk - Švancara)
Jaro 2014 Příbram - Mladá Boleslav 3:1 (Zápotočný, Stratil, Danoski - Šultes)
Podzim 2014 Mladá Boleslav - Příbram 4:1 (Wágner 2, Bořil, Skalák - Řezníček)
Jaro 2015 Příbram - Mladá Boleslav 2:0 (Pilík, Bednář)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Příbram 4:0 (Zahustel 2, Skalák, Magera)
Jaro 2016 Příbram - Mladá Boleslav 2:3 (Kúdela vlastní, Bednář - Kalabiška, Zápotočný vlastní, Rada)
Podzim 2016 Příbram - Mladá Boleslav 0:1 (Rada)
Podzim 2016 Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (Fabián, Chramosta - Rezek, Tregler)
Podzim 2018 Příbram - Mladá Boleslav 3:0 (Fantiš 2, Květ za přispění Komlichenka)
Jaro 2019 Mladá Boleslav - Příbram 2:0 (Ladra, Mešanovic)

Poslední souboj boleslavských a příbramských fotbalistů se konal v letošním březnu. Příbramští od první minuty vyrukovali s tvrdostí na hranici pravidel, což odnesl boleslavský Wiesner zraněním a odstoupením ze zápasu v závěru úvodní čtvrthodinky a příbramský Antwi vyloučením ve 22. minutě. Za Antwiho podražení Komlichenka ruský kanonýr neproměnil pokutový kop nastřelením tyče. Bezgólový stav vydržel téměř celý zápas. Více než hodinovou přesilovku Boleslavští využili až v poslední pětiminutovce. V 87. minutě Ladra zamířil nechytatelně pod břevno a v 89. minutě Mešanovic přízemní ranou k tyči, oba shodně po Přikrylových přihrávkách.