V Uherském Hradišti hrajeme už v sobotu

Utkání 8. kola české FORTUNA:LIGY 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav se hraje v sobotu 31. srpna 2019 od 17 hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Bude to střetnutí sousedů v ligové tabulce se shodným ziskem dvanácti bodů.

Pátá Boleslav získala dvanáct bodů ve čtyřech domácích zápasech, venku hrála jen dvakrát a prohrála na Bohemians (0:3) i v Jablonci (1:2). Šesté Slovácko v sedmi odehraných ligových zápasech získalo po šesti bodech za dvě domácí a dvě venkovní výhry. Oba týmy dosud inkasovaly shodně po jedenácti gólech. Hodně rozdílné však jsou jejich ofenzivní produktivity. Boleslavských čtrnáct nastřílených gólů, z nichž přibližně dvě třetiny dalo útočné duo Komlichenko-Mešanovic, je přesně dvojnásobek slováckých sedmi.
Střelci gólů FK Mladá Boleslav: 5 - Nikolay Komlichenko, 4 - Muris Mešanovic, 2 - Lukáš Budínský, 1 - Pavel Bucha, Tomáš Ladra, Ladislav Takács.
Střelci gólů 1. FC Slovácko: 2 - Milan Petržela, Tomáš Zajíc, 1 - Vlastimil Daníček, Jan Kalabiška, Ondřej Šašinka

V dosavadních šestadvaceti vzájemných prvoligových duelech čtrnáct vyhrála Boleslav, šest utkání skončilo remízou a pět vyhrálo Slovácko. Celkové skóre 43:22 (s průměrem 2,5 gólu/zápas) vyznívá příznivě pro boleslavské fotbalisty.
Z třinácti utkání hraných v Uherském Hradišti vyhrálo domácí Slovácko čtyři, hostující Boleslav pět a čtyřikrát se hrálo nerozhodně (vždy 1:1) při celkovém skóre 12:15 v boleslavský prospěch.
Jenom jednou, a to před dlouhými čtrnácti lety, nepadl v duelu boleslavských a slováckých fotbalistů ani jeden gól. Nejčastějším výsledkem 2:0 vyhrála Boleslav nad Slováckem šestkrát. Druhými nejčastějšími výsledky jsou pětkrát 1:0 (hrálo se tak třikrát ve prospěch Boleslavi, dvakrát doma a jednou v Uherském Hradišti, a dvakrát ve prospěch domácího Slovácka) a pětkrát 1:1 (hrálo se tak čtyřikrát v Uherském Hradišti a jen jednou v Mladé Boleslavi).

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi se Slováckem
Podzim 2004 Slovácko - Mladá Boleslav 1:1 (Polách - Tomáš Sedláček)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Slovácko 0:0
Podzim 2005 Slovácko - Mladá Boleslav 1:1 (Matějovský - Malchárek)
Podzim 2005 Mladá Boleslav - Slovácko 1:0 (Rychlík)
Podzim 2006 Slovácko - Mladá Boleslav 0:2 (Kysela, Riegel)
Podzim 2006 Mladá Boleslav - Slovácko 2:2 (Holub, Rajnoch - Zeher, Racko)
Podzim 2009 Mladá Boleslav - Slovácko 3:2 (Rolko, Mendy, Kulič - Ondřejka, Smetana)
Jaro 2010 Slovácko - Mladá Boleslav 1:0 (Ondřejka)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Slovácko 2:3 (Kulič, Kysela - Fujerik, Švancara, Ondřejka)
Jaro 2011 Slovácko - Mladá Boleslav 1:2 (Ondřejka - Řezníček 2)
Podzim 2011 Mladá Boleslav - Slovácko 1:0 (vlastní Kerbr)
Podzim 2011 Slovácko - Mladá Boleslav 1:0 (Volešák)
Podzim 2012 Slovácko - Mladá Boleslav 3:1 (Došek, Hlúpik, Volešák - Nešpor)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Slovácko 2:0 (Jakub Mareš, Ščuk)
Podzim 2013 Slovácko - Mladá Boleslav 0:2 (Ščuk, Kysela)
Jaro 2014 Mladá Boleslav - Slovácko 2:0 (Kysela, Chramosta)
Podzim 2014 Mladá Boleslav - Slovácko 2:0 (Wágner, Ďuriš)
Jaro 2015 Slovácko - Mladá Boleslav 1:1 (Došek - Klobása)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Slovácko 4:1 (Baroš 2, Skalák, Zahustel - Došek)
Jaro 2016 Slovácko - Mladá Boleslav 0:2 (Jánoš, Magera)
Podzim 2016 Mladá Boleslav - Slovácko 3:0 (Chramosta 2, Mebrahtu)
Jaro 2017 Slovácko - Mladá Boleslav 2:1 (Zajíc, Havlík - Přikryl)
Podzim 2017 Slovácko - Mladá Boleslav 0:1 (Chaluš)
Jaro 2018 Mladá Boleslav - Slovácko 1:1 (Komlichenko - Zajíc)
Podzim 2018 Mladá Boleslav - Slovácko 5:1 (Komlichenko 2, Mareš, Přikryl, Matějovský - Kuchta)
Jaro 2019 Slovácko - Mladá Boleslav 1:1 (Zajíc - Přikryl)

Naposledy se v Uherském Hradišti slováčtí a boleslavští fotbalisté střetli před půl rokem v sobotu 2. března v duelu bez vítěze. Po bezgólovém poločase se Slovácko pět minut po změně stran dostalo do vedení Zajícovou hlavičkou. Čtvrt hodiny před koncem Boleslav přišla o Tetaeva, který za deset minut pobytu na hřišti (v 65. minutě střídal Takácse) stihnul dvě žlutá napomenutí a tím pádem předčasné vyloučení ze hry. V oslabení trefil remízu dvanáct minut před koncem Přikryl po Buchově přihrávce.
Březnová sestava 1. FC Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Reinberk - Kalabiška, Daníček, Janošek, Sadílek (81. Hološko), Navrátil - Zajíc.
Březnová sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek - Hubínek, Takács (65. Tataev) - Ladra (52. Mešanovic), Bucha (83. Wiesner), Přikryl - Komlichenko.