Debakl na severu Čech

Ve třetím letošním mistrovském utkání inkasovali mladoboleslavští junioři rekordní nakládačku v soutěžním ročníku 2018-19. Dosud jim nejvíce gólů, a to čtyři, dali v loňském prosinci vršovičtí Bohemians, liberečtí junioři jim v prvním březnovém pondělí naložili šestku.

V úvodní pětiminutovce oba týmy promarnily po jednom rohovém kopu. Potom to vypadalo, že Boleslavští přebírají aktivitu, ale svůj druhý roh nevyužili, naopak Liberečtí první ranou šli do vedení.
V 10. minutě se přesně do boleslavské branky trefil Gembický - 1:0.
Obdržený gól boleslavskou ofenzivní chuť nezmírnil, což se brzo projevilo gólově.
V 15. minutě boleslavský kanonýr Šimon srovnal průběžné skóre na 1:1.
V příštích deseti minutách předvedli oba brankáři, liberecký Hnízdil i boleslavský Mikulec, několik jistých zákroků.
Ve 24. minutě však byl boleslavský gólman krátký proti Pázlerově zakončení a Liberečtí šli opět do vedení - 2:1.
Ve 27. minutě Liberečtí nevyužili k navýšení svého vedení pokutový kop a tak je Boleslavští za pět minut potrestali.
Ve 32. minutě boleslavskou aktivitu ve druhé vyrovnání završil nejlepší střelec boleslavské juniorky David Novák - 2:2.

Druhý poločas začaly oba týmy zakřiknutě a více než deset minut byli oba brankáři bez práce. Dříve se probudili liberečtí střelci.
V 59. minutě první střelou po změně stran se Liberec ujal vedení, Mikulce v boleslavské brance překonal Micovčák - 3:2.
V 64. minutě druhou svojí trefou v tomto zápase Gembický zvýšil liberecké vedení na 4:2.
Boleslavskou snahu po zkorigování, případně vyrovnání nepříznivého skóre čtvrt hodiny před koncem torpedoval soupeř dvěma dalšími góly.
V 73. a v 77. minutě liberecké akce opakovaně gólově završil Kanhyun Yu po pár minutách pobytu na hrací ploše - 6:2.

FC Slovan Liberec U21: Hnízdil - Köstl, Prokš (78. Ulbrich), Šulc (74. Dvořák), Pázler (70. Yu), Vrabec (65. Kazda), Baláž, Micovčák (78. Lábek), Vukliševič, Lehoczki, Gembický.

FK Mladá Boleslav U21: Mikulec - Krčmář, Klíma, Komma, Hašek - David Novák (75. Machů), Yerkhov, Kopa, Dib - Šimon, Vejr.

Branky: 10. a 64. Gembický, 73. a 77. Yu, 24. Pázler, 59. Micovčák - 15. Šimon, 32. David Novák.

ŽK: Prokš, Vrabec, Micovčák - Šimon.

Rozhodčí: Nenadál - Vlček, Novák.