Vyrovnaná zimní bilance osmnáctiletých dorostenců

Starší dorostenci družstva U18 v zimní přípravě na začátku kalendářního roku 2019 sehráli šest zápasů se zcela vyrovnanou bilancí. Při dvou výhrách, dvou remízách a dvou porážkách měli souhrnné skóre 13:13.

Osmitýdenní zimní přípravné období zahájili 8. ledna a ukončili první březnový víkend. „Celé přípravné období proběhlo dle plánu a odehrály se všechny naplánované zápasy. Soustředění v Ústí nad Orlicí proběhlo velmi dobře. Problémem bylo hřiště s umělou trávou, kde tři dny bylo promrzlé podloží, a hráči měli velký problém s pohybem. Negativem přípravného období bylo ukončení činnosti tří hráčů, kteří nastoupili do přípravy. Hrynčuk zkoušený z Luštěnice se sám vzdal pro náročnost a zájmem hrát fotbal jen na amatérské úrovni, Baborák odešel do Kosmonos a Novák do Turnova. Pátek si obnovil zranění na prvním lednovém tréninku a Mísař si zlomil záprstní kůstky na soustředění. Naopak po uzdravení se do tréninkové i zápasové činnosti zapojil Šmejda a nově zaregistrovaný Lazarchuk z Ukrajiny," uvedl trenér FK Mladá Boleslav U18 Jan Navrátil, který dal příležitost třem brankářům a sedmadvaceti hráčům. V následném přehledu jsou seřazení podle celkového množství odehraných minut.
Brankáři Ondřej Barták 6 utkání/290 minut, Jan Kocmich 4/205, Denis Hartych (z kádru U19) 1/45.
Hráči Tomáš Havlina 6 utkání/540 minut, Samuel Johanides 6/495, Valentýn Lukáč 6/490, David Gracl 6/435, Martin Kučera 5/440, Jakub Motyčka 6/435, Ivan Lazarchuk 5/405, Václav Šmejda 4/270, Ondřej Mísař 3/250, Tomáš Majer (z kádru U19) 3/200, Erik Chleborád 3/180, Adam Milner (z kádru U19) 2/155, Matěj Prajs (z kádru U17) 2/135, Daniel Bárta (z kádru U19) 2/90, Matěj Novotný (z kádru U17) 1/90, Filip Chládek (z kádru U17) 1/90, Jan Roháček (z kádru U17) 1/90, Matěj Vlk (z kádru U17) 1/90, Lukáš Nykodým (z kádru U17) 1/90, Tobiáš Svoboda (z kádru U17) 1/70, Filip Skramuský (z kádru U19) 1/45, Ondřej Nejeschleba (z kádru U19) 1/45, Jakub Gombáš (z kádru U19) 1/45, Patrik Mrnka (z kádru U19) 1/45, Michal Snížek (z kádru U17) 1/45, Jan Pechanec (z kádru U17) 1/45, Jaroslav Smejtek (z kádru U17) 1/45. Kvůli zranění ani jednou nehrál Jan Pátek.

Střelci gólů FK Mladá Boleslav U18 v zimní přípravě: 3 - Tomáš Havlina, 1 - David Gracl, Erik Chleborád, Samuel Johanides, Martin Kučera, Ivan Lazarchuk, Valentýn Lukáč, Jakub Motyčka, Tomáš Majer, Jakub Gombáš a Michal Snížek.