Druhou polovinu ligy Boleslav zahájí v neděli v Olomouci

Utkání 16. kola české FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 25. listopadu 2018 od 15 hodin na olomouckém Andrově stadionu. Pro oba týmy to bude vstup do druhé poloviny základního ligového programu s předsevzetím výrazně zlepšit hru i výsledky. Z devíti týmů aktuální české FORTUNA:LIGY s pasivním souhrnným skóre má nejvíce bodů a nejvyšší postavení v tabulce FK Mladá Boleslav na osmé příčce, dvanáctá Olomouc má o tři body méně.

Z dosud sehraných pětadvaceti vzájemných prvoligových střetnutí Boleslav nad Olomoucí vyhrála osmkrát, prohrála devětkrát a osm duelů skončilo remízami. Celkové skóre je 39:35 v olomoucký prospěch. Průměr na jedno utkání je téměř tři góly (přesně 2,96).
Poslední tři zápasy v uplynulých dvou letech Mladá Boleslav s Olomoucí prohrála a inkasovala v nich dohromady devět gólů. V letošním 27. červenci v utkání druhého ligového kola prohrála rekordně vysoko, když doma od Olomouce dostala čtyři góly a ani jeden nedala.
Z dvanácti ligových střetnutí hraných na Andrově stadionu čtyři vyhrála domácí Olomouc, tři vyhrála hostující Boleslav a pět skončilo remízami při skóre 19:14 v olomoucký prospěch. Boleslav v Olomouci naposledy vyhrála v sobotu 31. října 2015, kdy vedla Magerovou penaltou, deset minut před koncem Halenár vyrovnal a v poslední minutě Magera hlavou dal vítězný gól. Tři roky starou výhru z tehdejší boleslavské sestavy pamatuje dnes už jenom brankář Šeda.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi se Sigmou Olomouc
podzim 2004 Mladá Boleslav - Olomouc 1:2 (Pecka - A. Bednář, Vyskočil)
jaro 2005 Olomouc - Mladá Boleslav 2:0 (König, Babnič)
podzim 2005 Olomouc - Mladá Boleslav 2:3 (Onofrej, Hudec - Holub, Vít, Kysela)
jaro 2006 Mladá Boleslav - Olomouc 2:0 (Vít, Sviták)
podzim 2006 Mladá Boleslav - Olomouc 2:1 (Holub, Brezinský - Randa)
podzim 2006 Olomouc - Mladá Boleslav 3:1 (Janotka, M. Hubník, V. Schulmeister - Tomáš Sedláček)
podzim 2007 Olomouc - Mladá Boleslav 1:0 (Kazár)
podzim 2007 Mladá Boleslav - Olomouc 1:1 (Holub - Kazár)
podzim 2008 Mladá Boleslav - Olomouc 2:1 (Řezníček, Poláček - Hořava)
jaro 2009 Olomouc - Mladá Boleslav 2:2 (Melinho, Hudec - Sylvestre, Pecka)
podzim 2009 Mladá Boleslav - Olomouc 2:2 (Kulič, Táborský - Petr, Janotka)
jaro 2010 Olomouc - Mladá Boleslav 1:2 (Petr - Chramosta, Kalina)
podzim 2010 Olomouc - Mladá Boleslav 0:0
jaro 2011 Mladá Boleslav - Olomouc 2:0 (Johana, Mendy)
podzim 2011 Olomouc - Mladá Boleslav 1:1 (Petr - Ščuk)
jaro 2012 Mladá Boleslav - Olomouc 2:3 (Jakub Mareš, Štohanzl - Pospíšil 2, Hála)
podzim 2012 Mladá Boleslav - Olomouc 0:1 (Ordoš)
jaro 2013 Olomouc - Mladá Boleslav 2:2 (Doležal, Plšek - Nešpor, Johana)
podzim 2013 Mladá Boleslav - Olomouc 2:2 (Štajner, Nešpor - Navrátil, Falta)
jaro 2014 Olomouc - Mladá Boleslav 1:1 (Varadi - Štohanzl)
podzim 2015 Olomouc - Mladá Boleslav 1:2 (Halenár - Magera 2)
jaro 2016 Mladá Boleslav - Olomouc 4:1 (Čmovš, Chramosta, Přikryl, Takács - Falta)
podzim 2017 Mladá Boleslav - Olomouc 1:2 (Komlichenko - Falta 2)
jaro 2018 Olomouc - Mladá Boleslav 3:0 (Plšek 2, Falta)
podzim 2018 Mladá Boleslav - Olomouc 0:4 (Plšek, Nešpor, Sladký, Houska)