Boleslavský Pech rozhodl o výhře nad Irskem

Šestnáctiletý mladoboleslavský fotbalista David Pech se zúčastnil se sedmnáctiletou reprezentací mezinárodního turnaje v irském Dublinu a nastřílel polovinu ze čtyř českých gólů. Mladí čeští fotbalisté skončili v turnaji třetí, přestože ani jednou neprohráli.

Český reprezentační tým U17 vedený zkušeným trenérem Václavem Kotalem odehrál tři turnajová utkání v sedmi listopadových dnech. S Německem a Anglií remizovali, Irsko porazili. Proti Německu David Pech nehrál, ale o výhře nad Irskem rozhodl dvěma góly. Poprvé skóroval v prvním poločase, a když po přestávce Irové dvěma góly utkání otočili, tak nejprve Šilhart vyrovnal z penalty a David Pech v sedmé z deseti nastavených minut dal vítězný gól. Ve třetím turnajovém utkání proti Anglii David Pech odehrál necelou závěrečnou půlhodinku.

Česká bilance na mezinárodním turnaji sedmnáctiletých reprezentací v Irsku

Čtvrtek 8. listopadu 2018 od 15 hodin (hřiště UCD Bowl) Německo U17 - Česko U17 1:1
Sestava Česko U17
: Horníček - Koželuh, Starý, Hellebrand, Hájek - Gedeon (65. Lukavský) - Wojatschke (75. Toula), Hroník (87. Kopáček), Ritter, Šíp (87. Šilhart) - Sejk. Branky: 56. John - 28. Ritter.

Neděle 11. listopadu 2018 od 15 hodin (hřiště Tallaght Stadium) Irsko U17 - Česko U17 2:3
: Tůma - Starý, Sklenář, Hellebrand, Porč - Šilhart (82. Koželuh), Hájek (90. Hroník), Lukavský, Kopáček, Pech (90+9. Šíp) - Toula (82. Sejk). Branky: 50. MacNulty, 54. Kennedy - 28. a 90+7. Pech, 63. (Šilhart z pokutového kopu).

Středa 14. listopadu 2018 od 13 hodin (hřiště Home Farm FC) Anglie U17 - Česko U17 0:0
: Stejskal - Koželuh, Starý, Hellebrand, Hájek - Wojatschke (85. Šilhart), Hložek, Lukavský (21. Hroník), Ritter, Šíp (68. Pech) - Svoboda (85. Sejk).

Turnaj vyhrálo Německo U17, druhá byla Anglie U17, třetí Česko U17 (všichni shodně po pěti bodech) a čtvrté skončilo Irsko U17.