Boleslav se postaví Ostravě v sobotu odpoledne

Utkáním 11. kola české FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava, které se hraje v sobotu 6. října 2018 od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu, začíná druhá třetina základního programu ročníku 2018-19. V tomto duelu devátá Boleslav se třinácti body hostí čtvrtou Ostravu, která v předchozích deseti zápasech nasbírala o devět bodů více.

V dosavadních šestadvaceti vzájemných střetnutí o prvoligové body Boleslav vyhrála čtrnáctkrát, šestkrát remizovala a šestkrát prohrála při souhrnném skóre 44:26. Ze třinácti utkání hraných na domácím trávníku Boleslav vyhrála deset, remizovala ve dvou a prohrála pouze jeden (před deseti roky) při celkově výrazně aktivním skóre 24:7. Úplně poslední vzájemný duel v sobotu 5. května 2018 na boleslavském hřišti skončil bezgólovou plichtou, jedinou v historii vzájemných střetů. Boleslav doma Ostravu naposledy porazila v neděli 14. února 2016 jasně 3:0 a dva ze třech boleslavských gólů do ostravské branky dal člen Klubu ligových kanonýrů Milan Baroš, který je odchovancem Baníku Ostrava, v němž nyní i působí. Ovšem po vyloučení v souboji se Slavií si bude odpykávat disciplinární trest.

FK Mladá Boleslav - prvoligová bilance s Ostravou
Podzim 2004 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:1 (Sedláček - Žůrek)
Jaro 2005 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:0 (Magera, Tomašák)
Podzim 2005 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:3 (Magera - Čáp, Matějovský, Kulič)
Jaro 2006 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (Matějovský, Vaculík - Magera)
Podzim 2006 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:0 (Mičola, Střihavka)
Jaro 2007 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (Poláček, Kysela)
Podzim 2007 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 3:3 (Mičola 2, Svěrkoš - Matějovský, Kysela, Vaněček)
Jaro 2008 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (Rajnoch 2, Rolko - Svěrkoš)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:2 (Mičola, Otepka)
Jaro 2009 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 0:2 (Chramosta 2)
Podzim 2009 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (Sylvestre, Kulič, Rajnoch - Bolf)
Jaro 2010 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:2 (Mičola, Neves - Chramosta, Táborský)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (Rolko)
Jaro 2011 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (Varadi)
Podzim 2011 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:4 (Zejdler - Kulič, Bulut, Chramosta, Wojnar)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (Kulič, Kúdela - Tomáš Marek)
Podzim 2012 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:2 (Majtán, Lukeš - Savrič, Nešpor)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (Magera, Ščuk)
Podzim 2013 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:1 (Fantiš, Engelmann - Zahustel)
Podzim 2013 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 4:0 (Nešpor 2, Štohanzl, Chramosta)
Podzim 2014 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (Šichor)
Jaro 2015 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (Ščuk)
Podzim 2015 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:2 (Nahr 2 - Kouřil vlastní, 53. Skalák)
Jaro 2016 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:0 (Baroš 2, Čermák)
Podzim 2017 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 0:1 (Mingazov)
Jaro 2018 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:0

Nejčastějším výsledkem v šestadvaceti střetnutích boleslavských a ostravských fotbalistů bylo skóre 2:0. Skončilo tak šest utkání, čili téměř čtvrtina duelů. Tímto rozdílem vyhrála Ostrava dvakrát doma a jednou v Boleslavi, podobně Boleslav tak vyhrála dvakrát doma a jednou na ostravských Bazalech, původním domácím hřišti Baníku.