První zářijovou sobotu Boleslav hostí Teplice a pak má liga reprezentační přestávku

V utkání 7. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav - FK Teplice, které se hraje v sobotu 1. září 2018 od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu, se střetnou sousedé z aktuální ligové tabulky, ve které jedenáctá Boleslav má o jeden bod více, než dvanácté Teplice.

Boleslavští v novém ligovém ročníku získali šest bodů za dvě výhry (v Karviné 4:3 a doma s Opavou 6:1) a dvanácté Teplice pět bodů za jedno vítězství (doma nad pražskou Duklou 5:2) a dvě remízy (v Příbrami 1:1 a v Liberci 2:2).
Z dosavadních osmadvaceti vzájemných prvoligových střetnutí Boleslav vyhrála jedenáctkrát (šestkrát doma a pětkrát venku). Teplice porazily Boleslav sedmkrát. Nerozhodně skončilo deset utkání a z nich dvě bez jediného vstřeleného gólu. Vítěze neměly poslední tři duely. Celkové skóre 36:37 (průměr 2,6 gólu na zápas) vyznívá těsně v teplický prospěch.
Nejčastějšími výsledky byly pětkrát remíza 1:1 (třikrát v Teplicích a dvakrát v Boleslavi) a pětkrát těsná výhra 1:0, dvakrát pro Boleslav (jednou doma a jednou venku) a třikrát pro Teplice (jednou doma a dvakrát venku).
Ze čtrnácti utkání hraných na mladoboleslavském hřišti domácí Boleslav vyhrála pětkrát, hostující Teplice vyhrály čtyřikrát a nerozhodně se hrálo pětkrát (z toho dvakrát v posledních dvou zápasech) při celkově nerozhodném skóre 18:18.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Teplicemi
Podzim 2004 Mladá Boleslav - Teplice 0:0
Jaro 2005 Teplice - Mladá Boleslav 1:1 (Krmaš - Brunclík)
Podzim 2005 Mladá Boleslav - Teplice 0:2 (Verbíř 2)
Jaro 2006 Teplice - Mladá Boleslav 1:1 (Krmaš - Kulič)
Podzim 2006 Teplice - Mladá Boleslav 2:0 (Stožický, Fenin)
Jaro 2007 Mladá Boleslav - Teplice 2:0 (Pecka 2)
Podzim 2007 Mladá Boleslav - Teplice 1:1 (Rajnoch - Doležal)
Jaro 2008 Teplice - Mladá Boleslav 1:2 (Jun - Rajnoch, Řezníček)
Podzim 2008 Teplice - Mladá Boleslav 2:3 (Stožický, Mahmutovič - Papadopulos 2, Procházka)
Jaro 2009 Mladá Boleslav - Teplice 1:0 (Chramosta)
Podzim 2009 Teplice - Mladá Boleslav 2:2 (Mareš, Stožický - Sylvestre, Chramosta)
Jaro 2010 Mladá Boleslav - Teplice 0:1 (Vachoušek)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Teplice 3:3 (Kulič, Chramosta, Rolko - Mareš 2, Vondrášek)
Jaro 2011 Teplice - Mladá Boleslav 1:2 (Mahmutovič - Chramosta, Fabián)
Podzim 2011 Teplice - Mladá Boleslav 1:3 (Siva - Opiela, Zahustel, Chramosta)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Teplice 0:1 (Rosa)
Podzim 2012 Teplice - Mladá Boleslav 1:0 (Mahmutovič)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Teplice 0:4 (Jindráček 2, Mahmutovič, Litsingi)
Podzim 2013 Mladá Boleslav - Teplice 1:0 (Fabián)
Jaro 2014 Teplice - Mladá Boleslav 0:1 (Ščuk)
Podzim 2014 Mladá Boleslav - Teplice 3:0 (Wágner 3)
Jaro 2015 Teplice - Mladá Boleslav 5:0 (Litsingi 2, Táborský, Potočný, Salami)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Teplice 4:3 (Magera, Zahustel, Čermák, Ščuk - Lüftner, Táborský, Fillo)
Jaro 2016 Teplice - Mladá Boleslav 0:0
Podzim 2016 Teplice - Mladá Boleslav 1:2 (Fillo - Magera, Mebrahtu)
Jaro 2017 Mladá Boleslav - Teplice 1:1 (Nečas - Červenka)
Podzim 2017 Mladá Boleslav - Teplice 2:2 (Mebrahtu, Matějovský - Přikryl vlastní, Vondrášek)
Jaro 2018 Teplice - Mladá Boleslav 1:1 (Žitný - Komlichenko)

Oba vzájemné duely v předchozím ligovém ročníku skončily bez vítěze. V sobotu 14. října 2017 domácí Boleslav vedla od 16. minuty Mebrahtuovou hlavičkou po Radově trestňáku a ve 23. minutě si Kučerově rohu Přikryl dal vlastní gól. Po změně stran ve 48. minutě se po Radově centru trefil Matějovský, ale v předposlední minutě po rohovém kopu šťastně vyrovnal Vondrášek na konečných 2:2. V pátek 13. dubna 2018 v Teplicích padaly góly až po hodině hry. Nejprve v 60. minutě teplickou vedoucí trefu zařídil Žitný po Rezkově přihrávce a pět minut před koncem Kateřiňákův roh Komlichenko hlavou usměrnil do teplické branky na 1:1.