V sobotu se v Boleslavi střetnou dva nejproduktivnější ligové týmy

V utkání 29. kola české ePojisteni.cz ligy ročníku FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha, které se hraje v sobotu 20. května 2017 od 17 hodin na hřišti mladoboleslavského Městského stadionu a pro Boleslav je posledním domácím zápasem, se střetnou dva gólově nejproduktivnější týmy. Ligu vedoucí pražská Slavia nastřílela 59 a v pořadí čtvrtá Boleslav 46 gólů. Ostatních čtrnáct mužstev dalo gólů méně.

Z dosavadních vzájemných pětadvaceti utkání o prvoligové body Boleslav vyhrála devětkrát a Slavia šestkrát, nerozhodně skončilo deset zápasů. Při celkovém skóre 41:33 v boleslavský prospěch dosahuje střelecký průměr téměř tří gólů na jeden zápas (přesně 2,96).
Jenom jedno utkání se odehrálo zcela bez gólů. Plichtou 0:0 skončil duel na mladoboleslavském hřišti před osmi lety. Nejčastějším výsledkem 1:1 se týmy rozešly sedmkrát. Třikrát nastříleli Boleslavští do slávistické sítě po čtyřech gólech. V jarní sezóně 2006 při své první výhře nad Slavií 4:1, na podzim 2013 při rekordní výhře na slávistickém trávníku 4:0 a v předloňské jarní sezóně v Edenu při mimořádné gólové přestřelce 4:3 v boleslavský prospěch.

Prvoligová bilance FK Mladé Boleslavi se Slavií Praha
Podzim 2004 Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:1 (Bednář - Piták)
Jaro 2005 Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:2 (Fořt, Latka - Matějovský, Rolko)
Podzim 2005 Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:1 (L. Jarolím, Vlček - Ševinský)
Jaro 2006 Mladá Boleslav - Slavia Praha 4:1 (Pecka 2, Kulič 2 - Vlček)
Podzim 2006 Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:3 (Rolko - Fořt, Vlček, Kalivoda)
Jaro 2007 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (Vlček - vlastní Necid)
Podzim 2007 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (Pudil - Rajnoch)
Jaro 2008 Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:2 (Toleski, Belaid)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:0
Jaro 2009 Slavia Praha - Mladá Boleslav 3:3 (vlastní Hrdlička, Belaid, M. Černý - Chramosta, Sylvestre, Papadopulos)
Podzim 2009 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (L. Jarolím - Mendy)
Jaro 2010 Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (J. Černý)
Podzim 2010 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:0 (Vlček)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:1 (Procházka, Toleski, Kulič - Koubský)
Podzim 2011 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (Koreš - Pospěch vlastní)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:2 (Kalina, Kúdela, Zahustel - L.Jarolím, Blažek)
Podzim 2012 Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:0 (Kúdela)
Jaro 2013 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (Mičola - Štohanzl)
Podzim 2013 Slavia Praha - Mladá Boleslav 0:4 (Štohanzl, Ščuk, Nešpor, Chramosta)
Jaro 2014 Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:1 (Ščuk z penalty, Šultes, Chramosta - Juhar)
Podzim 2014 Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (Ščuk, Navrátil - Škoda)
Jaro 2015 Slavia Praha - Mladá Boleslav 3:4 (Zmrhal, Kenia, Škoda - Ščuk, Šisler, Skalák, Wágner)
Podzim 2015 Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (vlastní Polom - Skalák)
Jaro 2016 Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (Magera, Rada - Mešanovič)
Podzim 2016 Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:1 (Deli, Zmrhal - Magera)

V posledním vzájemném střetnutí, které se hrálo v loňském listopadu na slávistickém hřišti, Boleslavští dohrávali deset minut oslabení bez vyloučeného Matějovského. Přesto pět minut před koncem zkorigovali nepříznivý výsledek Magerovou penaltou, ale více už nestihli a Slavia šťastně vyhrála 2:1.