Boleslavští v sobotu ve Zlíně podstoupí přímý souboj o čtvrtou ligovou příčku

Utkání 26. kola české ePojisteni.cz ligy ročníku FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav, které se hraje v sobotu 29. dubna 2017 od 17 hodin na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně, je přímým soubojem o čtvrtou ligovou příčku zaručující účast v předkole Evropské ligy.

V aktuálním ligovém pořadí má čtvrtá Mladí Boleslav čtyřbodový náskok před šestým Zlínem, s nímž v poslední říjnové sobotě loňského roku doma prohrála 1:2. Tehdejší utkání bylo pro boleslavské fotbalisty hodně nešťastným. Přestože od 2. minuty vedli Mebrahtuovým gólem, tak čtvrt hodiny před koncem v rozmezí pěti minuty srbský útočník Vukadin Vukadinovič a bosenský kanonýr Haris Harba skóre otočili ve zlínský prospěch. Závěrečný boleslavský nápor byl marný...

Z třinácti dosavadních vzájemných prvoligových duelů Mladá Boleslav vyhrála osmkrát, Zlín vyhrál třikrát a nerozhodně se hrálo dvakrát. Při souhrnném skóre 21:10 v boleslavský prospěch činí střelecký průměr 2,38 gólu na utkání. Bez vítěze skončily jen první dva duely v ligovém ročníku 2004-05. Na podzim 2004 ve Zlíně 2:2 a odveta na jaře 2005 v Mladé Boleslavi 1:1.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi se Zlínem
Podzim 2004 Zlín - Mladá Boleslav 2:2 (Lasota, Činčala - T.Sedláček, Palát)
Jaro 2005 Mladá Boleslav - Zlín 1:1 (Bednář - Švach)
Podzim 2005 Zlín - Mladá Boleslav 2:0 (Bača, Lukaštík)
Jaro 2006 Mladá Boleslav - Zlín 2:0 (Vaculík, Matějovský)
Podzim 2006 Mladá Boleslav - Zlín 2:0 (Pecka, Holub)
Jaro 2007 Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (Pecka, Rolko)
Podzim 2007 Mladá Boleslav - Zlín 0:1 (Žůrek)
Jaro 2008 Zlín - Mladá Boleslav 0:1 (Táborský)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Zlín 1:0 (Papadopulos)
Podzim 2008 Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (Papadopulos, Řezníček)
Podzim 2015 Mladá Boleslav - Zlín 5:2 (Magera 2, Čermák, Zahustel, vlastní zlínský brankář Holý - Železník 2)
Jaro 2016 Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (Magera, Čermák)
Podzim 2016 Mladá Boleslav - Zlín 1:2 (Mebrahtu - Vukadin Vukadinovič, Harba)

Nejčastějším výsledkem v ligových utkáních Boleslavi se Zlínem je vítězství 2:0. Skončila tak téměř polovina vzájemných duelů. Boleslav tímto výsledkem vyhrála dvakrát doma a třikrát na zlínské Letné, naopak Zlín tímto poměrem vyhrál jedno domácí utkání. V předchozím ligovém ročníku 2015-16 byl zlínským postrachem v mladoboleslavském dresu Lukáš Magera, který ve dvou zápasech třikrát skóroval.

V pátek 21. srpna 2015 v gólově nejbohatším vzájemném střetnutí, které Boleslav doma vyhrála 5:2, oba zlínské góly do mladoboleslavské branky dal Lukáš Železník, jenž je v současnosti hráčem FK Mladá Boleslav.