Semifinále MOL Cup: FK Mladá Boleslav – SFC Opava

Krátce po čtvrtečním poledni se při losování rozhodlo o složení semifinálových duelů českého poháru MOL Cup 2016-17. Mladá Boleslav se v něm střetne na domácím hřišti s druholigovou Opavou. O postupujícím se musí rozhodnout v tomto utkání, neboť aktuální pohárový ročník se hraje bez odvet.

Program semifinále MOL Cup 2016-17:

Úterý 25. dubna 2017 od 20,15 hodin SK Slavia Praha - FC Fastav Zlín
Středa 26. dubna 2017 od 20,15 hodin FK Mladá Boleslav - SFC Opava

Do letošního semifinále měla Opava nejdelší cestu, neboť musela překonat pět soupeřů. Zlín vyřadil čtyři protivníky a nejkratší pouť do pohárového semifinále měly Mladá Boleslav a pražská Slavia, každý z těchto týmů přemohl tři konkurenty.

Druholigový tým SFC Opava z pěti vítězství jedno dosáhl až v prodloužení a tři si připsal proti prvoligovým soupeřům. Střelci opavských pohárových gólů: 4 - Jurečka, 3 - Jursa, 2 - Žídek, Schaffartzik, Janetzký, 1 - Radic, Kuzmanovič.
1. kolo: FC Odra Petřkovice - SFC Opava 0:1 (Jursa)
2. kolo: FK Šumperk - SFC Opava 1:4 (Rozsíval - Jurečka 2, Radic, Kuzmanovič)
3. kolo: 1. FC Slovácko - SFC Opava 3:4 po prodloužení (Havlík, Ťok, Hlúpik - Žídek, Jurečka, Jursa, Schaffartzik)
Osmifinále: SFC Opava - FC Viktoria Plzeň 4:2 (Janetzký, Jurečka, Žídek, Jursa - Suchan, Hejda)
Čtvrtfinále: SFC Opava - FC Zbrojovka Brno 2:1 (Janetzký, Schaffartzik - Řezníček)

Obhájce pohárové trofeje FK Mladá Boleslav, čtvrtý v aktuálním prvoligovém pořadí, přešel ve čtvrtfinále přes Bohemians až v penaltovém rozstřelu. Střelci boleslavských pohárových gólů: 5 - Magera, 2 - Mebrahtu.
3. kolo: SK Zápy - FK Mladá Boleslav 1:2 (Matějka - Mebrahtu, Magera)
Osmifinále: FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 4:2 (Magera 3, Mebrahtu - Schwarz 2)
Čtvrtfinále: Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:1 po prodloužení (Mašek - Magera) a na penalty 3:4

Pátý tým prvoligového pořadí FC Fastav Zlín ze čtyř utkání dvě vyhrál až v prodloužení, a to proti prvoligovým rivalům, z nichž vyřadil favorizovanou Spartu a v pohárových bojích ostřílený Liberec. Střelci zlínských pohárových gólů: 3 - Diop, 2 - Jordan, Harba, Vukadinovič, Holík, 1 - Živulič, Štípek, Matejov, Kopečný.
2. kolo: HFK Třebíč - FC Fastav Zlín 0:4 (Diop 2, Jordan, Živulič)
3. kolo: FK Tachov - FC Fastav Zlín 0:4 (Diop, Štípek, Harba, Holík)
Osmifinále: FC Fastav Zlín - AC Sparta Praha 3:1 po prodloužení (Jordan, Harba, Vukadinovič - Pulkrab)
Čtvrtfinále: FC Slovan Liberec - FC Fastav Zlín 2:4 po prodloužení (Gajič vlastní, Voltr - Vukadinovič, Matejov, Holík, Kopečný)

Favorizovaný tým z druhé prvoligové příčky SK Slavia Praha usiluje o zisk tuzemského double, tři pohárová utkání zvládl suverénně s nejvyšším střeleckým průměrem pěti gólů na jeden zápas. Střelci slávistických pohárových gólů: 3 - Mešanovič, 2 - Van Buren, Mingazov, 1 - Van Kessel, Železník, Barák, Mihalík, Frydrych, Ščuk, Tecl, Bořil.
3. kolo: MFK Chrudim - SK Slavia Praha 1:3 (Kopecký - Barák, Mihalík, Van Buren)
Osmifinále: SK Slavia Praha - FK Litoměřicko 7:0 (Mešanovič 3, Mingazov, Van Kessel, Železník, Van Buren)
Čtvrtfinále: SK Slavia Praha - MFK Karviná 5:2 (Frydrych, Ščuk, Mingazov, Tecl, Bořil - Wágner, Lüftner vlastní)

Nejlepší střelci gólů MOL Cup 2016-17: 5 - Lukáš Magera (Mladá Boleslav), Lukáš Kopecký (Chrudim), Haris Harba (Zlín, v zimě přestoupil do korejského Bucheon FC), 4 - Václav Jurečka (Opava), Štěpán Kacafírek (Litoměřicko), Jakub Řezníček (Brno), Michal Lukeš (Klatovy), Jiří Sodoma (Motorlet).