Boleslav hraje s Jabloncem o ligové body již v pátek večer

Utkání 22. kola české ePojisteni.cz ligy ročníku FK Mladá Boleslav - FK Jablonec se hraje v pátek 31. března 2017 od 20,15 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi. Nastoupí proti sobě týmy z páté a osmé příčky aktuálního ligového pořadí. Boleslav má jen o šest bodů více než Jablonec, ligových gólů však nastřílel Jablonec o jeden více než Boleslav.

Boleslav se s Jabloncem dosud střetla pětadvacetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála desetkrát, Jablonec vyhrál šestkrát. Nerozhodným výsledkem se týmy rozešly devětkrát. Celkový poměr gólů je 32:25 v boleslavský prospěch. Pouze na podzim 2011 se hrálo zcela bez gólů. Ovšem více jak tři góly padly jen ve dvou duelech. Proto je střelecký průměr těsně nad dvěma góly za zápas (přesně 2,28).
Nejčastějším výsledkem střetnutí boleslavských a jabloneckých fotbalistů je remíza 1:1. Hrálo se tak osm utkání, z nich tři na boleslavském a pět na jabloneckém trávníku. Skončilo tak i poslední střetnutí v letošním lednu hrané v rámci zimní Tipsport ligy 2017.
Boleslav doma s Jabloncem ze dvanácti utkání o ligové body vyhrála šestkrát, remizovala třikrát a prohrála třikrát, naposledy před sedmi roky vlastním gólem Petra Macha.

Prvoligová bilance Mladé Boleslavi s Jabloncem
podzim 2004 Mladá Boleslav - Jablonec 1:0 (Rojka)
jaro 2005 Jablonec - Mladá Boleslav 2:0 (Michálek, Šenkeřík)
podzim 2005 Mladá Boleslav - Jablonec 2:1 (Holub 2 - Michálek)
jaro 2006 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Kiša - Palát)
podzim 2006 Jablonec - Mladá Boleslav 0:2 (Pecka, Palát)
jaro 2007 Mladá Boleslav - Jablonec 2:0 (Dittrich, Rajnoch)
podzim 2007 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Hamouz - Kysela)
jaro 2008 Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (Rajnoch - Necid)
podzim 2008 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Pavlík - Řezníček)
jaro 2009 Mladá Boleslav - Jablonec 1:2 (Papadopulos - Čížek, Lafata)
podzim 2009 Jablonec - Mladá Boleslav 1:0 (Haurdič)
jaro 2010 Mladá Boleslav - Jablonec 1:2 (Chramosta - Lafata, Kovařík)
podzim 2010 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Pekhart - Řezníček)
jaro 2011 Mladá Boleslav - Jablonec 1:2 (Řezníček - Piták, Mach vlastní)
podzim 2011 Jablonec - Mladá Boleslav 0:0
jaro 2012 Mladá Boleslav - Jablonec 3:0 (Chramosta, Kúdela, Fillo)
podzim 2012 Jablonec - Mladá Boleslav 2:3 (Piták, Lafata - Magera, Štohanzl, Nešpor)
jaro 2013 Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (Johana - Hubník)
podzim 2013 Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (Vaněk - Ščuk)
jaro 2014 Mladá Boleslav - Jablonec 3:2 (Zahustel, Ščuk, Magera - Loučka, Moulis)
podzim 2014 Jablonec - Mladá Boleslav 1:0 (Mingazov)
jaro 2015 Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (Magera - Mingazov)
podzim 2015 Jablonec - Mladá Boleslav 1:2 (Tecl - Čermák, Magera)
jaro 2016 Mladá Boleslav - Jablonec 1:0 (Kúdela)
podzim 2016 Jablonec - Mladá Boleslav 1:2 (Tecl - Mebrahtu, Přikryl)

Poslední vzájemné ligové střetnutí FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2 se hrálo téměř přesně před půlrokem, v pátek 23. září 2016 na jablonecké Střelnici. Již v 9. minutě po Da Silvově pasu Golgol Mebrahtu prostřelil jabloneckého gólmana Hrubého. V 52. minutě asistent rozhodčího Peřina neodmával ofsajd a pustil Jablonecké do šance, ze které následoval roh a po jeho rozehrání hlavní sudí Marek uviděl v mlýnici před Divišovou brankou penaltový faul. Přísně nařízený pokutový kop Tecl poslal nad boleslavskou branku. V 63. minutě po Hybšově centru Tecl volejem z malého vápna vyrovnal. V 75. minutě Pauschekův centr Přikryl nekompromisním zakončením poslal do jablonecké branky.