Na turnaji v Hradci Králové skončili druzí

Družstvo FK Mladá Boleslav U16 skončilo druhé z pěti účastníků 8. ročníku Memoriálu Jaroslava Zumra, což byl turnaj fotbalových dorostenců narozených v roce 2001 pořádaný FC Slavia Hradec Králové v sobotu 6. srpna 2016.

Výsledky turnajových utkání (hrála se 1x35 minut) mladoboleslavských dorostenců

FK Mladá Boleslav U16 - Sokol Třebeš U17 2:0
Do turnaje Boleslavští vstoupili zaslouženou výhrou, neboť po celé utkání měli míč častěji na svých kopačkách a ze spousty brankových příležitostí dali jen dva góly, navíc Stanislav jednou nastřelil tyč. Sestava FK MB U16: Štipl - Velechovský, Bárta, Baborák, Zemen - Sládek, Stanislav - Novák, Gracl, Motyčka - Lukáč. Góly: 7. Sládek, 33. Lukáč.

FK Mladá Boleslav U16 - FC Hradec Králové U16 2:5
Ve druhém turnajovém utkání boleslavští dorostenci nezachytili aktivní nástup soupeře a po deseti minutách prohrávali již 0:4. Pak sice zápas ještě zdramatizovali, ale více než dvě šance nevyužili. Soupeř je dorazil pátým gólem z pokutového kopu. Sestava FKMB U16: Kocmich - Johanides, Bárta, Šmejda, Skramuský - Žádný, Chleborád (20. Sládek) - Vlk (20. Stanislav), Mašek, Plotnárek - Lukáč. Góly FK MB U16: 14. Plotnárek, 19. Lukáč.

FK Mladá Boleslav U16 - MFK Trutnov U17 4:2
Třetí zápas z turnajového programu měli Boleslavští opět pod herní kontrolou. Během úvodních jedenácti minut nastřílel Plotnárek hattrick. Soupeř se prosadil ze dvou rychlých brejků a na závěrečných 4:2 upravil až v poslední minutě Žádný. Sestava FKMB U16: Štipl - Velechovský, Baborák, Chleborád, Zemen - Žádný, Stanislav - Vlk, Gracl (20. Mašek), Motyčka - Plotnárek. Góly FK MB U16: 1., 5. a 11. Plotnárek, 34. Žádný.

FK Mladá Boleslav U16 - FC Slavia Hradec Králové U17 2:0
Poslední utkání s družstvem pořádajícího klubu bylo přímým soubojem o druhé místo v turnaji. Ve vyrovnaném průběhu byli Boleslavští před soupeřovou bránou efektivnější. Druhé místo v konečném pořadí turnaje dvěma úspěšnými ranami trefil Lukáč. Sestava FKMB U16: Kocmich - Johanides, Bárta, Šmejda, Skramuský - Chleborád (20. Žádný), Sládek - Novák (20. Velechovský), Mašek, Plotnárek - Lukáč (30. Stanislav). Góly: 7. a 26. Lukáč.

Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník působení na turnaji shrnul slovy: „Celkově se spolupracovníky z realizačního týmu hodnotíme turnaj jako velmi povedený z hlediska organizačního. Zápasy nám ukázaly také spoustu dalších věcí, na kterých musíme fotbalově pracovat."

Ostatní výsledky 8. ročník Memoriálu Jaroslava Zumra 2016: FC Hradec Králové U16 - Sokol Třebeš U17 6:0, FC Hradec Králové U16 - MFK Trutnov U17 6:2, FC Hradec Králové U16 - FC Slavia Hradec Králové U17 2:2, FC Slavia Hradec Králové U17 - Sokol Třebeš U17 2:1, FC Slavia Hradec Králové U17 - MFK Trutnov U17 2:0, Sokol Třebeš U17 - FKM Trutnov U17 3:1.

Konečné pořadí 8. ročník Memoriálu Jaroslava Zumra 2016
1. FC Hradec Králové U16 19:6 10
2. FK Mladá Boleslav U16 10:7 9
3 FC Slavia Hradec Králové U17 6:5 7
4. Sokol Třebeš U17 4:11 3
5. FKM Trutnov U17 5:15 0
Pořadatelé z FC Slavia Hradec Králové vyhlásili nejlepším brankářem Jaroslava Blehu (FC Hradec Králové U16), nejproduktivnějším střelcem Milana Králíčka (FC Hradec Králové U16), jenž nastřílel 10 branek, a nejlepším hráčem Jana Zahradníčka (FC Slavia Hradec Králové U17)