Boleslav do odvety s dvougólovou ztrátou

Odveta třetího předkola Evropské ligy FK Mladá Boleslav - FK Shkendija 79 Tetovo se hraje ve čtvrtek 4. srpna 2016 od 19 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu a boleslavští fotbalisté do ní vstoupí s dvougólovou ztrátou z prvního duelu.

Úvodní střetnutí třetího předkola Evropské ligy FK Shkendija 79 Tetovo - FK Mladá Boleslav 2:0 se hrálo ve čtvrtek 28. července 2016 ve Skopje na hřišti Národní Arény Filip II Makedonského. Po bezgólovém poločase, v němž více gólových šancí promarnili Boleslavští. Ve druhém poločase po vyloučení boleslavského stopera Hůlky (v 52. minutě) strhli Tetovští vítězství na svoji stranu dvěma góly, které dali Junior v 68. minutě a Hasani v 74. minutě.

Statistiky utkání FK Shkendija 79 Tetovo - FK Mladá Boleslav 2:0
Sestava FK Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič, Magera (83. Takács), Kalabiška - Golgol Mebrahtu (46. Chramosta, 59. Keresteš).
Sestava FK Shkëndija 79 Tetov: Zahov - Todorovski, Cuculi, Bejtulai, Demiri - Vujčič, Alimi (66. Juffo) - Radeski (46. Taipi), Hasani, Junior - Ibraimi (81. Imeri).
Góly: 68. Junior, 74. Hasani. ŽK: Todorovski, ČK: 52. Hůlka. Rozhodčí: Kuchim - Belski, Hodin (všichni z Kazachstánu). Diváků: 10 000.

Boleslavská prohra s vítězem makedonského poháru FK Shkendija patří k těm málo výraznějším z celého programu třetího předkola Evropské ligy. O dva góly prohrál rumunský tým Pandurii Targu Jiu doma s izraelským Maccabi Tel Aviv, o tři góly prohrála ukrajinská Oleksandrija doma s chorvatským Hajdukem Split a maltská Birkirkara doma s ruským Krasnodarem. Rekordním rozdílem je výhra belgického Gentu nad rumunskou Constantou o pět gólů. Dvanáct utkání skončilo rozdílem jediného gólu a jedenáct nemělo vítěze, když v pěti nepadl ani jeden gól.
Výsledky úvodních zápasů 3. předkola Evropské ligy:
Shkendija Tetovo (Makedonie) - FK Mladá Boleslav 2:0, Admira Mödling (Rakousko) - Slovan Liberec 1:2, Slavia Praha - Rio Ave (Portugalsko) 0:0, Lokomotiva Záhřeb (Chorvatsko) - Vorskla Poltava (Ukrajina) 0:0, St. Etienne (Francie) - AEK Atény (Řecko) 0:0, AEK Larnaka (Kypr) - Spartak Moskva (Rusko) 1:1, Pandurii Targu Jiu (Rumunsko) - Maccabi Tel Aviv (Izrael) 1:3, Vojvodina Novi Sad (Srbsko) - Dinamo Minsk (Bělorusko) 1:1, Zaglebie Lubin (Polsko) - Sönderjyske (Dánsko) 1:2, Austria Vídeň (Rakousko) - Spartak Trnava (Slovensko) 0:1, Hertha Berlín (Německo) - Bröndby Kodaň (Dánsko) 1:0, Domžale (Slovinsko) - West Ham United (Anglie) 2:1, Lucern (Švýcarsko) - Sassuolo (Itálie) 1:1, Panathinaikos Atény (Řecko) - AIK Stockholm (Švédsko) 1:0, Basaksehir (Turecko) - Rijeka (Chorvatsko) 0:0, Videoton Székesfehérvár (Maďarsko) - Midtjylland (Dánsko) 0:1, Osmanlispor (Turecko) - Nomme Kalju (Estonsko) 1:0, Heracles Almelo (Nizozemsko) - Arouca (Portugalsko) 1:1, IFK Göteborg (Švédsko) - HJK Helsinky (Finsko) 1:2, Birkirkara (Malta) - FC Krasnodar (Rusko) 0:3, Aberdeen (Skotsko) - NK Maribor (Slovinsko) 1:1, Torpedo Žodino (Bulharsko) - Rapid Vídeň (Rakousko) 0:0, AZ Alkmaar (Nizozemsko) - PAS Janina (Řecko) 1:0, Lille (Francie) - Gabala (Ázerbajdžán) 1:1, KRC Genk (Belgie) - Cork City (Irsko) 1:0, Gent (Belgie) - Viitorul Constanta (Rumunsko) 5:0, FK Jelgava (Lotyšsko) - Beitar Jeruzalém (Izrael) 1:1, Oleksandrija (Ukrajina) - Hajduk Split (Chorvatsko) 0:3, Grasshopper Curych (Švýcarsko) - Apollon Limassol (Kypr) 2:1.

Vstupenka na utkání předkola Evropské ligy FK Mladá Boleslav - FK Shkendija 79 Tetovo stojí 200 Kč, zlevněná pro důchodce, držitele průkazky ZTP a mládež ve věku od 6 do 18 let stojí 100 Kč. Permanentky vydané pro utkání české ligy a českého poháru na zápasy předkola Evropské ligy neplatí.

Předprodej vstupenek ve fanshopu v suterénu jižní tribuny Městského stadionu:

Úterý 2. srpna od 13 do 16 hodin

Středa 3. srpna od 13 do 16 hodin

Čtvrtek 4. srpna od 11 do 13 hodin

Pokud nějaké vstupenky zbydou, budou se prodávat na pokladnách hlavní vstupní brány Městského stadionu 90 minut před výkopem čtvrtečního utkání.