Německého protivníka rozstříleli nečekaně snadno

Od začátku do konce byli boleslavští šestnáctiletí fotbalisté jasně lepší, než jejich vrstevníci z německého Lipska. Svoji převahu vyjádřili i gólově a zvítězili nečekaně vysoko.

Už ve 2. minutě Mansfeld zatáhl míč po pravé straně a po jeho centru první branku utkání vstřelil Vyhnánek - 1:0.
V 5. minutě Vajgl vybojoval míč na hranici soupeřova pokutového území a předložil před branku nabíhajícímu Fingerhutovi, který zvýšil na 2:0.
Ve 13. minutě Strouhal zahájil akci přihrávkou na Mansfelda, který zatáhl útok po pravé straně, odkud přesně odcentroval a na přední tyči úspěšně zakončil Vajgl - 3:0.
V 17. minutě uvnitř lipského pokutového území našel Čech volného Vyhnánka a ten vstřelil podél brankáře další branku - 4:0.
V 19. minutě Strouhal dalekonosnou střelou trefil šibenici lipské branky - 5:0.
Ve 30. minutě Vyhnánek našel v pokutovém území Mansfelda a ten se sám před brankou trefil k levé tyči - 6:0.
Ve 38. minutě Strouhal vysunul Fingerhuta, který střelou na zadní tyč rozvlnil síť za lipským brankářem - 7:0.
Ve 39. minutě Vyhnánek po individuální akci v pokutovém území přihrál Vajglovi, jenž střelou bez přípravy zvýšil na 8:0.
Ve 40. minutě po narážečce s Fingerhutem završil svůj hattrick Vyhnánek - 9:0.

Po změně stran boleslavský brankostroj pokračoval.
V 60. minutě Vajgl našel na pravé straně Čecha a ten vstřelil jubilejní desátou branku - 10:0.
V 63. minutě Vyhnánek předvedl nádherné sólo, při kterém obešel v pokutovém území šest obránců soupeře a v poklidu uklidil podle brankáře na 11:0.
V 71. minutě po rozehraném boleslavském rohu se prosadil dorážkou na zadní tyči Komma - 12:0.
V 74. minutě Milner individuální akci završil střelou k tyči na konečných 13:0.

Trenér boleslavských dorostenců Martin Mrvík rekordní výhru zhodnotil velmi stručně: „Proti zahraničnímu soupeři jsme po celé utkání dominovali a s chutí si zastříleli. Soupeř se i přes značný rozdíl ve skóre snažil až do konce utkání, ale výkonnostní rozdíl byl až příliš velký."

Sestava FK Mladá Boleslav U16: Zeman (41. Hartych) - Mansfeld, Komma, Le Chí, Kučera (41. Mrnka) - Mísař, Strouhal (56. Milner) - Čech, Vyhnánek, Fingerhut - Vajgl.

Branky: Vyhnánek 4, Fingerhut 2, Vajgl 2, Strouhal, Mansfeld, Milner, Čech, Komma.