Ligové jaro začínáme v neděli proti Ostravě

Utkáním 17. kola Synot ligy FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava v neděli 14. února 2016 od 14 hodin na Městském stadionu Mladá Boleslav - Adidas Aréna začne pro mladoboleslavské fotbalisty a jejich příznivce jarní mistrovská sezóna.

K úvodnímu jarnímu mistráku přijede do Mladé Boleslavi momentálně poslední tým Synot ligy, který v podzimních zápasech získal pouze čtyři body za srpnovou remízu s Boleslaví 2:2 a říjnovou výhru nad Olomoucí 1:0.
Při loňské remíze na stadionu ve Vítkovicích zařídil Ostravě proti Boleslavi dvojnásobné vedení v úvodní půlhodině Nahr, který v zimě Baník již opustil. Do přestávky snížil Kouřil, jenž si do vlastní ostravské branky srazil Zahustelův centr a ve druhém poločase vyrovnal Skalák.
Boleslav tak prodloužila svoji neúspěšnost v Ostravě na čtyři roky, v nichž s Baníkem dvakrát prohrála a dvakrát remizovala. Celkově však má s ostravským Baníkem výrazně aktivní bilanci. Z dosavadních třiadvaceti vzájemných střetnutí o prvoligové body Boleslavští vyhráli dvanáctkrát, pětkrát remizovali a pouze šestkrát prohráli při souhrnném skóre 40:26. Ani v jednom střetnutí boleslavských s ostravskými fotbalisty nevyšli střelci naprázdno a proto průměrná střelecká potence činí bezmála tři góly na jedno utkání (přesně 2,8).
Boleslavští z jedenácti utkání na domácím hřišti devět vyhráli, jednou hráli nerozhodně a jenom jednou prohráli, a to 11. října 2008. Jedinou boleslavskou domácí prohru s Baníkem pamatují z dnešních kádrů pouze boleslavský Jan Kysela (v 57. minutě střídal Poláčka) a ostravský Tomáš Mičola (hrál do 78. minuty, než jej vystřídal František Rajtoral). V posledních třech domácích utkáních Boleslav vyřídila vždy Ostravu, aniž jí dovolila skórovat.

Vzájemné zápasy Mladé Boleslav s Ostravou o prvoligové body
Podzim 2004 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:1 (Sedláček - Žůrek)
Jaro 2005 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:0 (Magera, Tomašák)
Podzim 2005 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:3 (Magera - Čáp, Matějovský, Kulič)
Jaro 2006 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (Matějovský, Vaculík - Magera)
Podzim 2006 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:0 (Mičola, Střihavka)
Jaro 2007 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (Poláček, Kysela)
Podzim 2007 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 3:3 (Mičola 2, Svěrkoš - Matějovský, Kysela, Vaněček)
Jaro 2008 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (Rajnoch 2, Rolko - Svěrkoš)
Podzim 2008 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:2 (Mičola, Otepka)
Jaro 2009 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 0:2 (Chramosta 2)
Podzim 2009 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (Sylvestre, Kulič, Rajnoch - Bolf)
Jaro 2010 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:2 (Mičola, Neves - Chramosta, Táborský)
Podzim 2010 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (Rolko)
Jaro 2011 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (Varadi)
Podzim 2011 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:4 (Zejdler - Kulič, Bulut, Chramosta, Wojnar)
Jaro 2012 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (Kulič, Kúdela - Tomáš Marek)
Podzim 2012 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:2 (Majtán, Lukeš - Savrič, Nešpor)
Jaro 2013 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (Magera, Ščuk)
Podzim 2013 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:1 (Fantiš, Engelmann - Zahustel)
Podzim 2013 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 4:0 (Nešpor 2, Štohanzl, Chramosta)
Podzim 2014 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (Šichor)
Jaro 2015 Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (Ščuk)
Podzim 2015 Baník Ostrava - Mladá Boleslav 2:2 (Nahr 2 - Kouřil vlastní, Skalák)