O 47 podzimních gólů se podělilo deset boleslavských střelců

Po podzimní sezóně s jedním předehraným jarním kolem je FK Mladá Boleslav třetí v tabulce Synot ligy, účastníkem čtvrtfinále českého poháru hraného jako MOL Cup a mezi patnáctkou nejproduktivnějších ligových střelců má Mageru, Zahustela a Skaláka.

V letošní podzimní sezóně 2015 kromě šestnácti prvoligových mistrovských utkání boleslavští fotbalisté také absolvovali dvě utkání předkola Evropské ligy a tři utkání českého poháru MOL Cup, v nichž neinkasovali ani jeden gól.
Od poloviny července do prvního prosincového víkendu se v jednadvaceti soutěžních utkáních vystřídalo třiadvacet hráčů, z nichž deset nastřílelo celkem 47 gólů (další tři ligové přidali soupeři do vlastních sítí), a tři brankáři.
Střelci boleslavských gólů v soutěžních utkáních na podzim 2015: 10 - Lukáš Magera, 8 - Ondřej Zahustel, 7 - Jiří Skalák, 6 - Jan Chramosta, Aleš Čermák, 5 - Milan Baroš, 2 - Jasmin Ščuk, 1 - Jakub Rada, Lukáš Vraštil, Daniel Bartl, vlastní ostravského Martina Kouřila, zlínského Tomáše Holého a slováckého Vlastimila Daníčka.

Přehled soutěžních utkání FK Mladá Boleslav na podzim 2015

čtvrtek 16.7. utkání 2. předkola Evropské ligy FK Mladá Boleslav - Str?msgodset TF 1:2
čtvrtek 23.7. odveta 2. předkola Evropské ligy Str?msgodset TF - FK Mladá Boleslav 0:1
neděle 26.7. utkání 1. kola Synot ligy FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 4:2
pátek 25.9. utkání 8. kola Synot ligy FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2
úterý 29.9. utkání 3. kola českého MOL Cup SK Klatovy 1898 - FK Mladá Boleslav 0:5
sobota 3.10. utkání 9. kola Synot ligy FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 4:0
pátek 16.10. utkání 10. kola Synot ligy FK Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:1
sobota 24.10. utkání 11. kola Synot ligy FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 4:1
úterý 27.10. utkání osmifinále MOL Cup MFK OKD Karviná - FK Mladá Boleslav 0:1
sobota 31.10. utkání 12. kola Synot ligy SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:2
sobota 7.11. utkání 13. kola Synot ligy FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava 6:1
sobota 21.11. utkání 14. kola Synot ligy FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:0
úterý 24.11. odveta osmifinále MOL Cup FK Mladá Boleslav - MFK OKD Karviná 3:0
sobota 28.11. utkání 15. kola Synot ligy FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 1:1
neděle 6.12. utkání 16. kola Synot ligy FC Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1

Evropská liga v létě 2015

Ve dvou červencových utkáních druhého předkola Evropské ligy v létě 2015 se vystřídalo šestnáct hráčů a jeden brankář.
Brankář: Róbert Veselovský 180 minut ve 2 utkáních
Hráči podle odehraných minut: Ondřej Kúdela 180 minut ve 2 utkáních, Jan Kysela 180 minut ve 2 utkáních, Antonín Křapka 180 minut ve 2 utkáních, Jakub Rada 180 minut ve 2 utkáních, Ondřej Zahustel 180 minut ve 2 utkáních, Jasmin Ščuk 168 minut ve 2 utkáních, Stanislav Klobása 143 minut ve 2 utkáních, Lukáš Magera 116 minut ve 2 utkáních, Aleš Čermák 103 minut ve 2 utkáních, Jan Bořil 90 minut v 1 utkání, Gaston Xavier Mendy 90 minut v 1 utkání, Jan Štohanzl 78 minut v 1 utkání, Jan Chramosta 76 minut ve 2 utkáních, Kevin Edwing Malpon 76 minut v 1 utkání, Daniel Bartl 64 minut v 1 utkání, Jiří Skalák 23 minut v 1 utkání.
Střelci boleslavských gólů v předkole Evropské ligy 2015: 1 - Daniel Bartl, Aleš Čermák.

Synot liga na podzim 2015

V šestnácti ligových zápasech se vystřídalo jednadvacet hráčů a dva brankáři. Do všech podzimních bojů o ligové body zasáhli pouze Ondřej Kúdela, Ondřej Zahustel a Jiří Skalák, přičemž pouze stoper Ondřej Kúdela nechyběl ani jednu minutu. Do jednoho mistráku z různých důvodů nenastoupili, tudíž si připsali patnáct podzimních ligových startů Jan Šeda, Jan Bořil, Aleš Čermák, Jakub Rada, Lukáš Magera a Jan Chramosta.
Brankáři podle odchytaných minut: Jan Šeda 1350 minut v 15 utkáních, Róbert Veselovský 90 minut v 1 utkání.
Hráči podle odehraných minut: Ondřej Kúdela 1440 minut v 16 utkáních, Jiří Skalák 1357 minut v 16 utkáních, Jan Bořil 1350 minut v 15 utkáních, Jakub Rada 1350 minut v 15 utkáních, Lukáš Magera 1317 minut v 15 utkáních, Ondřej Zahustel 1137 minut v 16 utkáních, Jasmin Ščuk 1124 minut ve 14 utkáních, Aleš Čermák 996 minut v 15 utkáních, Jan Kysela 578 minut v 10 utkáních, Jiří Fleišman 542 minut v 7 utkáních, Roman Polom 540 minut v 6 utkáních, Lukáš Vraštil 540 minut v 6 utkáních, Milan Baroš 497 minut ve 13 utkáních, Jan Chramosta 395 minut v 15 utkáních, Kevin Edwing Malpon 365 minut v 6 utkáních, Daniel Bartl 330 minut ve 4 utkáních, Jan Šisler 270 minut ve 3 utkáních, Antonín Křapka 180 minut ve 2 utkáních, Stanislav Klobása 69 minut ve 3 utkáních, Rudolf Skácel 19 minut ve 2 utkáních, Vojtěch Kubista 1 minutu v 1 utkání.
Střelci boleslavských gólů v Synot lize na podzim 2015: 10 - Lukáš Magera, 7 - Ondřej Zahustel, 6 - Jiří Skalák, 4 - Aleš Čermák, 3 - Milan Baroš, Jan Chramosta, 2 - Jasmin Ščuk, 1 - Jakub Rada, vlastní ostravského Martina Kouřila, zlínského Tomáše Holého a slováckého Vlastimila Daníčka.

MOL Cup na podzim 2015

Ve třech utkáních tuzemské pohárové soutěže MOL Cup mladoboleslavský dres obléklo osmnáct hráčů a jeden brankář. Všech 270 minut odehráli Jan Chramosta, Jiří Fleišman a odchytal Jakub Diviš.
Brankář: Jakub Diviš 270 minut ve 3 utkáních.
Hráči podle odehraných minut: Jan Chramosta 270 minut ve 3 utkáních, Jiří Fleišman 270 minut ve 3 utkáních, Jan Bořil 205 minut ve 3 utkáních, Jasmin Ščuk 200 minut ve 3 utkáních, Ondřej Kúdela 180 minut ve 2 utkáních, Jan Kysela 180 minut ve 2 utkáních, Aleš Čermák 180 minut ve 2 utkáních, Roman Polom 180 minut ve 2 utkáních, Jakub Rada 150 minut ve 3 utkáních, Jiří Skalák 137 minut ve 2 utkáních, Kevin Edwing Malpon 120 minut ve 2 utkáních, Stanislav Klobása 115 minut ve 2 utkáních, Ondřej Zahustel 112 minut ve 3 utkáních, Rudolf Skácel 102 minut ve 3 utkáních, Milan Baroš 90 minut v 1 utkání, Lukáš Vraštil 90 minut v 1 utkání, Antonín Křapka 57 minut v 1 utkání, Lukáš Magera 45 minut v 1 utkání.