Čermák a Klobása skórovali za reprezentaci U21

Ve dvou kvalifikačních utkáních na Euro U21 2017 česká jednadvacetiletá reprezentace získala čtyři body za výhru a remízu. Čermák s Klobásou k nim přispěli gólově, Křapka se do hry nedostal.

Aleš Čermák pomohl gólovou trefou k výraznému vítězství nad Maltou, proti které odehrál sedmdesát minut. Proti Lotyšsku absolvoval celých devadesát minut bez střeleckého zápisu. Stanislav Klobása v obou zápasech naskakoval do hry v průběhu druhého poločasu. Proti Maltě místo Černého a proti Lotyšsku místo Hrubého. V Lotyšsku šel do hry za nepříznivého stavu 0:1 a vyrovnávacím gólem pět minut před koncem významně přispěl k záchraně jednoho bodu.

Pátek 4. září 2015: Česko U21 - Malta U21 4:1 (3:1)
Česko U21: Vorel - Matějů, Lüftner, Kaša, Holzer - Černý (64. Klobása), Čermák (70. Daniel Tetour), Hrubý, Trávník, Havlík - Schick (82. Linhart). Trenér: Lavička.
Malta U21: J. Borg - Briffa, Zerafa, Arab, Attard - Bezzina (62. Agius) - Muscat (74. Mbong), Cesare (84. C. Borg), Camenzuli - Montebello, Cremona. Trenér: Vella.

Branky: 10. a 21. Schick, 38. Čermák, 56. Hrubý - 37. Montebello.

ŽK: Bezzina, Camenzuli (oba Malta)
Rozhodčí: Hasanov - Husejnov, Musajev (všichni Ázerbajdžan).
Diváků: 2 086.

Úterý 8. září 2015: Lotyšsko U21 - Česko U21 1:1 (0:0)
Lotyšsko U21: Kurakins - Klimaševičs, Černomordijs, Flaksis (77. Krušatins), Šlampe - Šadčins (60. Tidenbergs), Kirilins (82. Svarups), Kazačoks, Litvinskis - Gutkovskis, Ikaunieks. Trenér: Kazakevičs.Česko U21: Vorel - Matějů (80. Linhart), Lüftner, Kaša, Holzer - Černý (83. Souček), Čermák, Hrubý (61. Klobása), Trávník, Havlík - Schick. Trenér: Lavička.

Branky: 53. Šadčins - 85. Klobása.

ŽK: Kirilins, Šlampe, Tidenbergs, Svarups - Schick.
Rozhodčí: Reinshreiber - Mahagna, Ucenic (všichni Izrael).
Diváků: 400.

Po odehrání dvou zápasů je Česko U21 v kvalifikační skupině třetí za druhou Maltou a vedoucí Belgií. V říjnu hraje proti Černé Hoře a v listopadu proti Belgii a Moldavsku.