Úspěchu reprezentační U17 pomohl boleslavský Král

Mezinárodní turnaj sedmnáctiletých fotbalistů Telki Cup U17 2015, který se konal v prvním srpnovém týdnu v Maďarsku, vyhrála česká reprezentace s boleslavským Janem Králem na postu stopera v sestavě.

Tým Česko U17 vedený trenéry Čvančarou a Svědíkem prošel turnajem bez prohry. Ze tří těžkých duelů dva vyhrál, dokonce i ten proti Maďarsku, v němž dohrával téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Kadara, a v jednom remizoval. Potěšující je, že jsme ve všech třech zápasech neinkasovali a zaslouženě si odvážíme pohár za první místo v turnaji," řekl po skončení turnaje spokojený trenér Aleš Čvančara.

Boleslavský stoper Jan Král, který letos v dubnu oslavil šestnáctiny, nastoupil ve všech třech turnajových zápasech ve středu obranné čtveřice. Dvakrát odehrál celých osmdesát minut, jednou absolvoval pouze první poločas.

Chorvatsko U17 - Česko U17 0:4
Sestava
Česko U17: Kotek - Beňo, Kadar, Král, Dudl - Sedláček (41. Sivoň) - Fortelný (41. Huf), Sadílek (55. Buchta), Šípek (55. Kokeš) - Kubala (65. Chytil), Růsek (55. Frýdek). Trenéři Čvančara a Svědík. Góly: 27., 37. a 43. Růsek, 15. Sadílek.

Maďarsko U17 - Česko U17 0:3
Sestava
Česko U17: Kotek - Tvaroh, Sivoň, Král (41. Kadar), Dudl (41. Beňo) - Zikl (53. Kubala) - Chytil (53. Sadílek), Buchta (63. Šípek), Kokeš (63. Sedláček) - Huf (63. Růsek), Frýdek (70. Fortelný). Trenéři Čvančara a Svědík. Góly: 1. Buchta, 16. Huf, 20. Chytil. ČK: 47. Kadar.

Srbsko U17 - Česko U17 0:0
Sestava
Česko U17: Kotek (41. Letáček) - Tvaroh (41. Beňo), Král, Sivoň, Dudl - Sedláček (75. Chytil) - Fortelný (41. Kubala), Sadílek (75. Kokeš), Šípek (66. Buchta) - Frýdek (41. Huf), Růsek (66. Zikl). Trenéři Čvančara a Svědík.

Výsledky zbylých zápasů turnaje: Srbsko U17 - Maďarsko U17 3:1, Srbsko U17 - Chorvatsko U17 0:1, Chorvatsko U17 - Maďarsko U17 1:0