Boleslavští začali nový ročník těsnou prohrou

V úvodním kole Juniorské ligy se střetly týmy z druhé a první příčky předchozího soutěžního ročníku. Z těsného vítězství se radovala Příbram, stříbrný tým ročníku 2014-15.

První poločas začali svižněji Příbramští a po bezgólové čtvrthodince dvakrát skórovali v rozmezí pouhých tří minut.
V 18. minutě boleslavský gólman Godula nezvládl centr z levé strany a jeho zaváhání potrestal Barák vedoucím gólem - 1:0.
Ve 21. minutě centr pro změnu z pravé strany usměrnil za Godulova záda přesně hlavičkující Brandner - 2:0.

Boleslavští se nenechali dvěma inkasovanými slepenými góly rozhodit a v následujícím průběhu si vypracovali pár nadějných standardních situací. Ke snížení využili až tu těsně před přestávkou.
Ve 45. minutě po rohovém kopu zdařile hlavičkoval Kubista k pravé příbramské tyči - 2:1.

V druhém poločase dovedli Boleslavští úsilí po srovnání skóre k úspěchu po necelé čtvrthodině. Bohužel v závěru dostali třetí a pro konečný výsledek rozhodující gól.
V 59. minutě povedenou boleslavskou kombinaci z pravé strany završil hlavičkou pod břevno Bartl - 2:2.
Vedoucí boleslavský gól měl o deset minut později na kopačce Kocourek, ale z pár kroků soupeřovu branku přestřelil. Na druhé straně neproměnil vyloženou gólovou příležitost Brandner.
V 79. minutě kombinační akci Příbrami korunoval vítěznou trefou Barák - 3:2.
V závěru se neprosadil přízemní střelou boleslavský Pajer a tak se z těsné výhry radovali Příbramští.

Sestava FK Mladá Boleslav U21: Godula - Bartl, Vraštil, Kubista, Koch - Milla, Kateřiňák - Kocourek, Kozma, Albina (63. Ladra) - Pajer.

Sestava 1. FK Příbram U21: Kočí - Junek (89. Šindelář), Dosoudil, Končal, Tregler - Červeňák, Holý (73. Laňka), Hlinka, Barák - Hájek (63. Šrain), Brandner.

Góly: 18. a 79. Barák, 21. Brandner - 45. Kubista, 59. Bartl

ŽK: Červeňák, Hlinka - Pajer

Rozhodčí: Houdek - Kožár, Pastyřík