Boleslavi těsná výhra k postupu nestačila

Odvetné utkání druhého předkola Evropské ligy na Marienlyst stadionu v norském Drammenu se hrálo ve čtvrtečním podvečeru 23. července za příznivého letního počasí ve 20°C. Vyhráli, ale pouze o jeden gól a to k postupu nestačilo.

První poločas začaly oba týmy opatrně se zřejmým záměrem nedopustit se fatální chyby. Norský Pettersen poprvé zasahoval v 6. minutě při Kyselově hlavičce. Na druhé straně ve 7. minutě měl Veselovský práci s nebezpečným Vilsvikovým centrem. Ve 14. minutě na Storflorův trestňák zdařile vyskočil Madsen a hlavičkoval naštěstí do středu branky, kde byl připravený Veselovský. Boleslavští se pokoušeli soupeřovu obranu překonat dlouhými nákopy, ale obrana Str?msgodsetu si s nimi poradila.
První velkou šanci měla Boelslav ve 23. minutě. Zahustel přihrál uvnitř vápna Klobásovi, kterému zakončení zmařil obránce za cenu rohu. Radův nízko kopnutý roh prosvištěl šestnáctkou neškodně. Ve 31. minutě Rada přenesl hru z levé na pravou stranu, odkud Zahustel přihrál přec branku Klobásovi, kterého do zakončení Madsen nepustil. O minutu později se již Boleslavští prosadili.
Ve 32. minutě Klobásovo zakončení z malého vápna Pettersen obětavým zákrokem vyrazil k Čermákovi, jenž z necelých deseti metrů do odkryté branky skóroval - 0:1.
Pět minut po gólu Rada trestným kopem zaměstnal Pettersena, který s obtížemi vyboxoval míč mimo šestnáctku, Kyselova přízemní rána bohužel neprošla hradbou bránících těl.

Druhý poločas začal o poznání divočeji, než první. Str?msgodset zatlačil Boleslav k Veselovského brance. Haninovu bombu ve 49. minutě Veselovský chytil, o minutu později ten samý hráč boleslavskou branku těsně minul. V 52. minutě Veselovský famózně zneškodnil Vilsvikovu hlavičku z malého vápna. Teprve v 54. minutě Boleslav nebezpečně zaútočila, Bořilův přetažený centr sklepnul Zahustel k Radovi, ale jeho rána o pár centimetrů minula soupeřovu branku. V 63. minutě se nepovedlo zakončení Klobásovi a v 66. minutě Zahustelovo zakončení obránce srazil na roh. V 69. minutě Boleslavští ubránili dva slepené rohy. V 75. minutě pronikl do boleslavské šestnáctky Abu, ale Veselovský jeho šanci zmařil odvážným zákrokem. V příští minutě si poradil s Wikheimovou střelou. V 83. minutě Veselovský vyboxoval nebezpečný rohový kop, kterému předcházela velmi nervózní atmosféra, když sudí rozdával za strkání na malém vápně žluté karty na obě strany. Pět minut před koncem Zahustel utekl po pravé straně, přihrál před branku Chramostovi, ten si míč zpracoval, ale vystřelil nedůrazně. Ani tři nastavené minuty nic nezměnili na těsné boleslavské výhře, která však k postupu nestačila.

Sestava FK Mladá Boleslav: Veselovský - Kysela, Kúdela, Křapka, Bořil - Malpon (77. Chramosta), Rada - Zahustel, Magera, Čermák (78. Ščuk) - Klobása (67. Skalák).

Sestava Str?msgodset TF: Pettersen - Vilsvik, Madsen, Valsvik, Hanin - Moen (69. Olsen), Abu, Fossum - Storflor (86. Kastrati), S?rum (69. R?nning), Wikheim.

Gól: 32. Čermák

ŽK: Madsen, Wikheim - Malpon, Čermák, Veselovský, Magera

Rozhodčí: Alexej Nikolajev - Tichon Kalugin, Alexej Voroncov