Domácí prohra hodně komplikuje postupový cíl

Boleslavští vstoupili do druhého předkola Evropské ligy nešťastně, neboť prohráli domácí utkání, přestože v něm vedli. Za týden je čeká odveta v norském Drammenu, kde bude soupeř ve výhodě na svém hřišti s umělou trávou.

První poločas byl charakteristický opatrnou hrou z obou stran, často se hrálo ve středu hřiště, přesto si Boleslavští vynutili pět rohových kopů. Nevyužili však ani jeden. Poprvé bylo před norským gólmanem Pettersenem horko v 19. minutě po rozehrání třetího rohu, ale střely Chramosty, Kysely ani Ščuka cíl nenašly. Když se Boleslavští neprosadili kombinačně, zkoušeli nakopávané míče přes soupeřovu obrannou linii, ale bez efektu. Ve 31. minutě Chramosta přihrál volnému Kyselovi a z jeho centru hlavičkoval Ščuk do Pettersenovy náruče.
Ve třetí čtvrthodince první půle se začali norští fotbalisté více osmělovat a doráželi na boleslavskou branku. Nebezpečné centry odhlavičkovali Zahustel a Kysela. Ve 34. minutě po Vilsvikově zpětné přihrávce od koncové čáry Storflorovu přízemní dělovku vyrazil brankář Veselovský nohou. Ve 38. minutě po Bartlově přihrávce trefil Chramosta připraveného Pettersena.
Ve 39. minutě Boleslavští postupnou kombinační akcí zatlačili soupeře k jeho brance. Bartl si navedl míč zleva do středu hřiště a nečekaně vystřelil. Trefil se do levého horního růžku a dokonale zaskočil soupeřova brankáře - 1:0.
Bohužel radost z vedení Boleslavi dlouho nevydržela. Za pět minut bylo skóre srovnané.
V předposlední minutě poločasu ztratil Ščuk na půlce hřiště míč, Norové okamžitě zaútočili a po Wikheimově přihrávce se S?rum křížnou střelou trefil přesně k levé tyči - 1:1.

Druhý poločas začali Boleslavští sice aktivně, ale výhru na svoji stranu nestrhli, naopak v závěru jeden gól inkasovali. V 50. minutě Chramostovu střelu obránce zablokoval. O minutu později na druhé straně netrefil míč před boleslavskou brankou Storflor. V 52. minutě Rada z dvaceti metrů těsně minul norskou branku. V 54. minutě Chramostovu lehce tečovanou bombu zkrotil Pettersen. V 56. minutě po Olsenově úniku a přihrávce zprava Wikheimovo zakončení jen o centimetry minulo Veselovského branku. V 57. minutě po spolupráci s Klobásou netrefil branku Bartl. V 61. minutě opakovaně střílel Moen, dvě rány mu srazili obránci, třetí se mu nepovedla a skončila mimo branku. V 65. minutě byl uvnitř norské šestnáctky sražen bez potrestání Magera. V 67. minutě Kúdela nepustil k Veselovskému střelecký pokus Storflora. V 73. minutě Wikheim deset metrů před boleslavskou brankou netrefil míč. V 79. minutě se po rohu neprosadili Křapka ani Magera. Přestože se většinu druhého poločasu hrálo na norské polovině hřiště, tak gól padl do boleslavské branky.
Pět minut před koncem jeden z norských svižných brejků završil po Olsenově přihrávce povedenou střelou do levého vinglu Jradi - 1:2.
V závěrečném čase nastaveném o čtyři minuty Boleslavští marně usilovali alespoň o vyrovnání, nejblíže mu byl Magera, ale po jeho střele získala Boleslav pouze devátý roh, který potřebným gólem neskončil. Prohra znamená velké komplikace pro odvetu, která se hraje za týden v norském Drammenu na umělé trávě.

Sestava FK Mladá Boleslav: Veselovský - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Rada, Ščuk - Zahustel, Chramosta (64. Magera), Bartl (64. Čermák) - Klobása (78. Štohanzl).

Sestava Str?msgodset TF: Pettersen - Vilsvik, H?ibraaten, Valsvik, Hamoud - Moen (61. Bassel), Abu, Fossum - Storflor (84. Kastrati), S?rum (53. Olsen), Wikheim.

Góly: 39. Bartl - 44. S?rum, 85. Jradi

ŽK: Kysela, Křapka, Mendy, Magera

Rozhodčí: Beaton - Conquer, Stewart (všichni ze Skotska)