V úterý hrajeme se Slováckem o postup do pohárového semifinále

Odvetné utkání čtvrtfinále tuzemského poháru FAČR ročníku 2014/15 FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko se hraje v úterý 14. dubna od 17 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Vstupné je jednotné 50,- Kč, permanentky na toto pohárové utkání platí.

První čtvrtfinálové utkání se hrálo před dvěma týdny v Kunovicích, neboť domácí hřiště slováckého týmu v Uherském Hradišti je v rekonstrukci pro červnový evropský šampionát U21. Skončilo nerozhodně 2:2, když první poločas se více dařilo Slovácku, ve druhém byla lepší Boleslav.
Slovácko vedlo Divišovým gólem, za Boleslav vyrovnal ještě před přestávkou Wágner po Zahustelově centru. Ve druhém poločase vedoucí boleslavský gól dal Skalák. V 82. minutě nastřelil Zahustel tyč a čtyři minuty před koncem vyrovnal z jasného ofsajdu Košút.
Sestava FK Mladá Boleslav: Hruška - Geissler (33. Ďuriš), Navrátil, Šisler, Bořil - Ščuk, Vacek - Zahustel (90. Klobása), Skalák (88. Vukadinovič), Končal - Wágner.
Sestava 1. FC Slovácko: Daněk - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski (69. Sadílek) - Hlúpik (76. Galuška), Valenta, Kalouda (56. Havlík), Kerbr - Diviš.
Góly: 8. Diviš, 86. Košút - 35. Wágner, 56. Skalák.

Do letošního semifinále českého poháru postoupí tým, který v boleslavské odvetě vyhraje. Boleslavi k postupu stačí i remízy 0:0 a 1:1. Pokud by odveta skončila 2:2, došlo by na penaltový rozstřel. Každá remíza s více góly od skóre 3:3 udělá radost Slovácku.

čtvrtfinále: 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:2
Střelci pohárových gólů FK Mladá Boleslav v ročníku 2014-15: 3 - Magera, 2 - Skalák, 1 - Wágner, Smejkal, Vukadinovič, Zahustel.

Slovácká cesta českým pohárem v ročníku 2014/15:
2. kolo: 1. SK Prostějov - 1. FC Slovácko 1:4
3. kolo: FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:4
osmifinále: FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:1
osmifinále odveta: 1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 1:1 penalty 4:3
Střelci pohárových gólů 1. FC Slovácko v ročníku 2014-15
: 3 - Kerbr, Diviš, 2 - Kalouda, Dočekal, 1 - Břečka, Košút.

Bilance dosavadních pohárových utkání Mladé Boleslavi se Slováckem:
Jaro 2013
čtvrtfinále ročníku 2012/13 FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:1 (Ščuk, Johana, Dosoudil) a odveta 1:0 (Mareš)
Podzim 2013 osmifinále ročníku 2013/14 FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:0 (Smejkal) a odveta 2:0 (Nešpor, Zahustel)
Jaro 2015 čtvrtfinále ročníku 2014/15 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:2 (Košút, Diviš - Wágner, Skalák)